UÇUCU YAĞLAR VE SAÇ DÖKÜLME TEDAVİSİ

blog yazısı ekle !

UÇUCU YAĞLAR VE SAÇ DÖKÜLME TEDAVİSİ

Saç dökülmesi çoğunlukla erkeklerin yaşadığı rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Aslında bu sorunun bağışıklık sistemine doğrudan ya da dolaylı önemli bir menfi etkisi yoktur. Ancak estetik açıdan rahatsız edici bir görünüm sağlamakta ve genellikle erkekler tarafından hoş karşılanmamaktadır. Saç dökülmesinin sebeplerine bakıldığında ise genellikle kalıtımsal olduğu görülür. Kafada yer alan saçlar deride kanlanma sürdüğü ölçüde gür bir şekilde çıkmaktadır. Sürmediği zaman hormonların faaliyetleri doğru işlememekte ve saç dökülmesi olarak kayıplar yaşanmaktadır.

Ankara'da Saç Hastalıkları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Saç Hastalıkları


100 saç telini geçen her saç dökülmesi ise kellik olarak bilinen sorunu doğurmaktadır. Saç dökülmesi ile ilgili birçok yöntem geliştirilmiştir. Bunların içinde en kalıcı çözümse saç ekimi transfer yöntemidir. Bununla birlikte etkili bitkisel çözümler de uygulanmaktadır. Bu bitkisel çözümlerin önemi ise içindeki uçucu yağ ya da esansiyel yağ denilen kimyasal bileşenlerden kaynaklanmaktadır. Saç dökülmesi ile ilgili Ankara ilinde birçok tedavi merkezi, güzellik salonu mevcut olup buralarda saçların çıkması yönünde bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Saç çıkaran yağlar ise artık günümüzde medyada sık karşılaşmaya başladığımız bir konudur. Bu yağların hepsinde uçucu yağlar (esansiyel yağlar) bulunmakta olup saçların çıkmasına olumlu etki yapmaktadır. Uçucu yağlar ise doğadaki ağaç ve bitkilerden ekstrakt yoluyla temin edilmektedir. Akla hemen şu soru gelebilir. Bu bitkisel karışımlı yağlar istenen sonucu verebilmekte midir? Bu sorunun cevabı kalıcı şeklinde Hayır olacaktır. Ancak bunları kullanmanın şu faydası olmaktadır.

Mevcut saçların dökülmesini etkili şekilde durdurduğu gibi kısmi olarak saçlarda hafif bir canlanma gösterebilmektedir. Bundan dolayı saç çıkaran özellikte etkiye sahip bitkisel ürünleri Ankara Güzellik Uzmanı tavsiyeleri eşliğinde kullanılabilir. Bu ürünleri kullanınca belki ilk zamanlardaki gibi gür saçlarınız olmayacaktır, fakat en azından mevcut saçlarınızın daha da dökülmesini önleyecektir. Ayrıca kısmi lokal alanlarda saç kıpırdanmaları yaşanacaktır. Bundan dolayı bu ürünleri denemek avantajlıdır.

Saç dökülmesini önleyecek bir karışımı sizlere sunmak istiyoruz. Bu karışım konunun uzmanları tarafından incelenmiş ve saç dökülmesini önleyici etkisi gözlemlenmiştir. Bu bitkisel karışım için aşağıda gerekli malzeme listesi yer almaktadır:

1-Altı damla ardıç ağacı esansiyel yağı,

2-Altı damla biberiye bitkisi esansiyel yağı

3-Ceviz yağı (30 ml)

4-Üzüm çekirdek yağı (30 ml)

Bu bitkisel ürünlerle terkip edilmiş uçucu yağlarının kullanımı hakkında Ankara Güzellik Salonu uzmanlarından daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu ürünleri tedarik ettikten sonra mutfakta bir kaba koyarak karışımı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Kapta bu esansiyel yağları iyice karıştırınız. Daha sonra yağı elips şeklinde hareketlerle saçlarınız üzerinde masaj biçiminde tatbik ediniz.

Masaj bittikten sonra saçlarınızı en az bir saat boyunca dinlendirmeye bırakın. Ancak bu tedavi bir günlük değildir. Saç dökülmesinin azalmaya başlayana kadar tedaviyi istikrarlı biçimde sürdürün. Etkisini uygulama devam ettikçe hissedeceksiniz. Yani olumlu sonuçları görmek için biraz sabretmeniz gerekecek.