ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan lazer epilasyon cihazlarından bir tanesi de ütüleme lazer epilasyon yöntemidir. Ütüleme lazer epilasyon yöntemi saniyede 10 atış yaparak tüy folikülleri ısıtarak istenilen kalıcı çözüme ulaşılmasında oldukça etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon uygulamaların da son teknolojinin ürünü olan ütüleme lazer epilasyon cihazları lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere oldukça konfor sağlamaktadır.
Lazer epilasyon sırasında acınızı ve ağrınızı almak için ütüleme lazer epilasyon cihazına etkilenen soğutucu aparatı ile uygulama sırasında oldukça rahat olacağınızı söyleyebilmekteyim. Ütüleme lazer epilasyonu cihazları oldukça kolay kullanımı olan ve ciddi anlamda soğutucu aparatı ile birlikte cildinizin yanmamasını sağlayarak istediğiniz sonuçlara kalıcı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Ütüleme lazer epilasyonu sırasın da tüy yapınıza bakılarak uygulamaya başlanılır.

Genellik ile lazer epilasyonu uygulamasından önce tüyleriniz ince ve açık renkte ise uzman doktorunuz tarafından hangi bölgeye ütüleme lazer epilasyonu yapılacak ise o bölgenin jilet yardı mı ile tıraşlanması gerekmektedir. Bu sayede ütüleme lazer epilasyonu tüy köklerini etkileyerek o bölgede ki tüylerinizi yok edecektir. Tabi ki tek seansta bunun yapılması imkânsız olduğundan bölgede ki tüy oranına göre seans sayıları belirlenmektedir. Bunun ile birlikte bu seansların lazer epilasyon yaptıracağınız olan bölgeye göre aralıkları ve süreleri belirlenir. Ütüleme lazer epilasyon da bulunan soğutucu aparatı sayesinde lazer epilasyonu tüm vücutta uygulama süresi 1 ile 2 saat arasında değişirken 45 dakikaya inmiştir.

Kalıcı ve etkin sonuçlar almak için ütüleme lazer epilasyonu uyulamasın da yaklaşık olarak 4 ile 6 seans arasında değişmektedir. Tabi ki bu durum lazer epilasyonu yapılacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ütüleme lazer epilasyonu uygulamasında ilk seansta %40 ve ya %50 sonuç alınırken son seanslara doğru ütüleme lazer epilasyon uygulamasının verdiği sonuç %20'ye çıkacaktır. Son seansınızda göreceksiniz ki istediğiniz sonuca ulaşmış istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olacaksınız.

Ütüleme lazer epilasyonu uygulama sırasında lazer ışınlarının gözlerinize zarar vermemesi için koruyucu gözlüklerinizi takmanız gerekmektedir. Hem sizin hem de ütüleme lazer epilasyonu yapacak olan doktorunuzun bu koruyucu gözlükleri takması gerekmektedir