YAĞLI CİLDE MAKYAJ YAPMAK ZORDUR - MAKYAJ

blog yazısı ekle !

YAĞLI CİLDE MAKYAJ YAPMAK ZORDUR - MAKYAJ

Yağlı cilt sorunlu cilt anlamına geliyor ne yazık ki Yağlı ciltlere makyaj yapmak de bu nedenle özel bir dikkat ve bilgi gerektiriyor. Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri yağlı görünümünden bir türlü kurtulamamak. Bunun için birçok kadın yağlı görünümü kalın fondötenler ile kapatmaya çalışıyor ki bu da hoş bir görüntüye neden olmuyor. Sizlere vereceğimiz birkaç öneri ile yağlı cildinize nasıl doğru makyaj yapacağınız hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız.

Ankara'daki tüm Cilt Analizi yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Analizi


Cildim yağlı deyip nemlendiriciyi es geçmeyin

Yağlı cilt tipine sahip kadınlar "benim cildim zaten yağlı, yani nemlendirici kullanmama gerek yok" diye düşünebiliyorlar. Oysa bu kesinlikle doğru bir yaklaşım değil. Nemlendirme her cilt tipi için vazgeçilmez. Yağsız nemlendiricileri kullanabilirsiniz makyaj yapmaya başlamadan önce.

Parlayan bölgelere makyaj bazı uygulayın

Yüzünüzde en fazla parlayan yani yağlanan bölgelere makyaj bazı uygulayın. Makyaj bazı makyajın çok daha iyi görünmesini sağlar. Yağlı ciltlerde en çok yağlanan ve dolayısıyla parlayan noktalar T bölgesi denilen alın, burun ve çene bölgesidir. Bu nedenle makyaj bazını bu bölgelerinize sürmelisiniz.

Mat fondötenler iyidir

Yağlı cilt tipleri için en uygun fondöten mat olanlardır. Tabi ben mat sevmiyorum diyorsanız diğerlerini de kullanabilirsiniz, biz sadece en iyi duranını paylaşıyoruz sizlerle.

Pudrasız olmaz!

Yağlı cilt ve makyaj denilince pudra akla gelen ilk malzeme. Evet, makyajınızı yaparken mutlaka pudra kullanın. Önerimiz tercihinizi ince pudralardan yana kullanmanız.

Simli allıklar gözenekleri ön plana çıkarır

Allık seçimi de son derece önemli. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki simli allık kullanırsanız cildinizdeki gözenekler çok fazla ortaya çıkar. Bu nedenle yağlı ciltler için en uygun allıklar mat allıklardır. Mat allık kullanırsanız yüzünüz çok daha güzel ve sağlıklı görünecektir.

Yağlı ciltler için en doğrusu işin uzmanına makyaj yaptırmaktır

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi yağlı cilt sorunlu cilttir ve bu ciltlere makyaj yapmak da zordur. Bu nedenle yağlı cilt tipindeki kadınların kusursuz görünmek için yapabileceği en doğru şey Ankara'da bulunan güzellik salonlarına giderek işin uzmanlarına makyaj yaptırmaktır. Özellikle de sizin için anlamlı olan gün ya da gecelerde kendi kendinize makyaj yapmak yerine bir güzellik uzmanına yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.