YAĞLI CİLTLER İÇİN BASİT TONİKLER – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

YAĞLI CİLTLER İÇİN BASİT TONİKLER – CİLT BAKIMI

Yağlı cilde sahip olan kişiler ancak bu durumun ne kadar kötü olduğunu bilirler. Akşama kalmadan parlamaya başlayan bir cilt ve sürekli akneye meyil eden bir ten yapısı gerçekten her kadın için can sıkıcı bir durumdur. İşte bu yağlı cilt şikayetinden kurtulmak için kozmetiğe çuvalla para dökmek yerine evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri sizin için yazımızda derledik.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

1-Tespih Ağacı Toniği

İsim sizi korkutmasın, aktarlardan kolaylıkla yapraklarına sahip olabilirsiniz. Tespih ağacının yağlı ciltlerin ihtiyacı olan nemi sağladığı ve akne gibi iltihaplı cilt sorunlarının oluşmasını engellediği bir gerçektir. Aktarlardan satın aldığınız bir avuç kadar tespih ağacı yapraklarını bir bardak suda kaynatın ve soğuduktan sonra sprey kutunuza doldurun. Kolaylıkla elde ettiğiniz bu toniği artık cilt sorunlarınızı çözmek için kullanabilirsiniz.

2- Salatalık Toniği

Salatalığın cilt sorunlarına iyi geldiğini bilmeyenimiz yoktur sanırım. Serinletici etkisinin yanı sıra gözenekleri açarak temizlenmesini sağlar ve cildin yağ düzeyini denegeler. 2 adet salatalığı redeleyip püre haline getirin ve suyunu süzüp bir sprey şişesine koyun. İşte size doğal ve pratik bir tonik!

3- Yeşil Çay Toniği

İçinde buulundurduğu oldukça bol miktardaki anti-oksidan ve kırışıkları önleme özelliği ile gerçekten tarihin her anında sağlık açısından her zaman tercih edilmiş olan yeşil çayın şifaları saymakla bitmez. Nemi hücrelere hapsedip hücre içindeki fazla yağın dışarı atılmasını sağlayan bu bitki ile hazırlayacağınız tonik yağlı cilde sahip kişilerin işini fazlasıyla görecektir. İki adet yeşil çay poşetini kaynar suyun içine atın, biraz demlendikten ve soğuduktan sonra sprey şişenize alın. Kırışık önleyici etkisi ile yaşlanmanın da önüne geçecek olan toniğiniz hazır.

4-Gül Suyu Toniği

Gül suyunun güzellik alanında kullanımı tarihin çok eski devirlerine kadar dayanmaktadır. Yine evinizde kolaylıkla bulundurabileceğiniz bu tonik ile hem cildinizdeki yağ düzeyinizi dengeleyebilecek hem de yorgun hücrelerinizi canlandırabileceksiniz. Satın alacağınız gül suyuna herhangi ekstra bir katkı maddesi atmadan tonik olarak kullanabilirsiniz.

5- Limon Toniği

Oldukça pratik ve az maliyete sahip bu tonik ile cildinizdeki fazla yağlanmadan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Zaten doğal bir sıkılaştırıcı olma özelliği ile hücrelerinizi sıkıştırarak içlerindeki bakterileri dışarı atar ve akne oluşumunun da önüne geçmiş olursunuz. ½ oranında limon suyunu ve suyu karıştırarak elde edeceğiniz toniğinizi kullanabilirsiniz.