YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞADAN GELEN MUCİZE

blog yazısı ekle !

YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞADAN GELEN MUCİZE

Yağlı ciltli insanlar için sürekli çıkan sivilceler, açık gözenekler ve o gözeneklere dolan siyah noktalar büyük sorundur. Elbette ki bu sorunlar çözümsüz değil. Ankara güzellik salonu bunun için maskeler uygulayan merkezlerden biri. Ankara güzellik uzmanı, her zaman evden çıkamayanlar için de evde yapabilecekleri doğal maskeler öneriyor. Ankara kadınlarının evde rahatlıkla bu doğal maskeleri yapabilir.

Ankara'daki tüm Akneli Cilt Bakım Salonları için tıklayınız
Ankara Akneli Cilt Bakımı
İlk maske için ihtiyacınız olacak malzemeler: 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı un, bir miktar gül suyu. Bu malzemelerin hepsini iyice karıştırarak krem kıvamına getirin. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin, ardından bol su ile durulayın. Haftada bir uygulayacağınız bu maske, gözeneklerin kapanmasında oldukça faydalı olacaktır.

İkinci maske için ihtiyacınız olacak malzemeler ise: 1 adet yumurtanın akı ve 2 - 3 damla limon suyu. Yumurtanın akını çıkardıktan sonra, akını köpürene kadar karıştırın. Cildiniz çok yağlıysa 2-3 damlada limon ekleyip karıştırın. Daha sonra tüm yüzünüze eşit olacak şekilde uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakikanın sonunda ılık suyla durulayın. Bu maske cildinizde fazla yağı alacak ve gözeneklere yerleşmiş siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Üçüncü maske için gerekli malzemeler ise: 1 çay kaşığı üzüm pekmezi, yarım paket yaş maya, 1 yaş kaşığı lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı yeşil kil, 1 çay kaşığı limon suyu ve cam kâsedir. Yaş mayayı kâse de iyice dövün, kil dışındaki tüm malzemeleri ekleyin. Kremsi bir kıvam alınca yeşil kili de ekleyin. Yüzünüze ve isterseniz boynunuza sürüp, 15 dakika beklettikten sonra narince durulayın.

Dördüncü maske için ise; bir paket yaş maya, bir miktar süt ve elma yağı, elma sirkesi ya da gül suyundan biri işimize yarayacak olan malzemeler. Tüm bunları karıştırıp yüzünüze sürün ve yaklaşık 30 dk. bekletin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra gül suyu ile yüzünüzü silin. Sonrasında aşırı kuruma olmaması içinde nemlendirici kullanın. Beşinci maske için; 1 tatlı kaşığı kuru nane, 1 fincan su, cezve, 2 çay kaşığı nemlendirici krem, gerekli malzemeler. Bir cezve içerisinde su ve naneyi karıştırıp demleyin. Daha sonra nemlendiriciyi de karıştırıp temizlenmiş cildinizde 10 dk. kadar bekletin.

Haftada 3 gün uygulayabileceğiniz bu maske, cildinizi ferahlatacaktır. Son olarak ise, 100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı E vitamini yağı ve pamuk kullanacağız. Tüm malzemeleri karıştırıp, yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın ve 20 dk. kadar bekletip yıkayın. Bu maske sivilcelerinize ve sivilce izlerine iyi gelecektir.