YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

blog yazısı ekle !

YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

Cilt bakımı ile ilgili birçok farklı şey söyleniyor, birçok farklı yöntem var.
Biliyoruz kafanız karışıyor...


Bu yazımızda herşeyi toparlamaya çalışacağız. Sırasıyla cilt bakımı ile ilgili aşağıdaki konulara değineceğiz.

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Ankara'da bulunan ve cilt bakımı yapılan Güzellik Salonlarını da sitemizden inceleyebilirsiniz.


Yazımızı telefondan okuyorsanız hemen sağ altta bulunan PAYLAŞ butonuna basarak yazımızı arkadaşlarınıza WHATSAPP'dan gönderebilirsiniz...

Dikkat: Yazımızdaki uygulamaları uzmanlar eşliğinde veya direk olarak ilgili salonlarda yaptırmanızı öneriyoruz.

AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

YAĞLI CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Yağlı cilt, cilt gözeneklerinin geniş olmasından dolayı fazla yağ üreterek cildin parlak görünmesine neden olur. Aynı zamanda siyah noktalar ciltte geniş yer tutar. Cilt rengi beyaz olanlarda daha çok görülür ve cilt diğer tiplere oranla daha kalın olur. Yağlı ciltler çok çabuk sivilcelenme, akne, siyah nokta gibi sorunları yaşamaya yatkındır. Bu durum yağlı ciltler için cilt bakımını oldukça önemli kılmaktadır.

Yağlı ciltler için cilt bakımı nasıl olmalıdır? İşte cevabı:

Yağlı ciltler için "nemlendirici kullanmamak gerek ifadesi" yaygınlaşmış yanlış bir anlayıştır. Nemlendirici kullanmak yağlı ciltler için cilt bakımı konusunda ilk aşamadır. Ancak ürünün içeriğinde yağ olmaması yani yağ oranının %0 olması gerekir. Sadece nemlendirici değil diğer kozmetik veya bakım kremlerinde de yine yağsız olanlar tercih edilmelidir.

Yağlı ciltler için kil uygulaması vazgeçilmezdir. Kil diğer uygulamalar içinde en etkili ve doğal olanıdır. Düzenli uygulanarak cildin yağlılığını azaltır.


Yağlı Ciltler için Cilt Bakımı


Buzdolabından çıkardığınız sütü bekletmeden yani soğuk olarak cildinize sürerek bakım yapabilirsiniz..

Papaya meyvesi sıcak iklimin meyvesidir. Ancak yağlı ciltlerde tedavi için oldukça yararlıdır. Özellikle süper marketlerden edinebileceğiniz bu meyveyi püre haline getirerek maske yapabilirsiniz.

Domates, çok tüketilen besin kaynağıdır. Hem tüketilmesi hem de yağlı ciltler için maske olarak kullanılması oldukça faydalıdır. Domatesi püre yaparak maske için kullanımını kolaylaştırabiliriz. Böylece cildin sarkmasını önler ve yağ oranını etkiler.

Mısır nişastası da yağlı ciltler için cilt bakımı uygulamalarında sıkça önerilen basit bir yöntemdir. Su ilave ederek kremsi hale getirilen kıvamı yüzünüze maske yapabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar için püf noktası; uygulama esnasında parmak uçlarınızı kullanarak hafif masaj yaparak uygulamayı yapın. Böylece cildin yıpranmasını önlemiş ve cildi yumuşatmış olursunuz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

KARMA CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Karma cilt nedir? T bölgesi yani çene, burun ve alın kısmı yağlı olup, yanaklar ve göz çevreleri kuru olan cilt tipidir. Karma ciltler oldukça yaygındır. Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan bu cilt için doğru olan bakımı bulmak gerekir.

Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı Maske Tarifleri


1. Ballı maske: Amaç karma cilt tipine uygun olarak siyah noktaları yok etmek ve cildi beslemeye yöneliktir.
Malzemeler; bal, yoğurt, mısır unudur. Ölçekler 1 tatlı kaşığı olarak uygulanması yeterli olacaktır. Bütün malzemeler aynı anda karıştırılır ve kremsi hale getirilir. 15-20 dk kadar cildinize uyguladıktan sonra bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir kez uygulanmalıdır.

2.Karma bölgeler için kil ve nem maskeleri: her bölgeye aynı maskeyi uygulamak doğru olmaz. Kili sadece yağlı T bölgesine uygulayarak yağ dengesi sağlanır. Kuru bölgelerin pürüzlü yapısı için nem maskeleri uygulanarak pürüzsüz yapısına kavuşturulur.

3.Muz maskesi: 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yağlı süt, 1/3 muz.
Muz maskesi sayesinde magnezyum, folik asit, potasyum gibi mineraller cildin pürüzlü yapılarına uygulanarak cilt pürüzleştirilir. Böylece kırışıklıklar da engellenmiş olacaktır.

4.Yoğurt maskesi: 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 yumurta beyazı ile her zaman hazırlayabileceğiniz bu tarifte amaç genişlemiş gözenekleri kapatarak aşırı yağlanmayı önlemektir. Aynı zamanda büzüşen gözenekler cildin sıkılaşması ile genç ve güzel bir görüntüye kavuşur.

5.Avokado maskesi: standartların biraz dışında olmasına bakılmadan etkisini düşünürsek cildin kaybolan canlılığını, rengini ve parlaklığı için denemeye değer bir tariftir. 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1/5 avokado için geçerlidir. Belirtilen miktarda avokadoyu kesin. Püre haline getirin. Yağ ve püreyi karıştırın. Cildinizin arındırılmış olmasına dikkat edin. Hazır olan maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip durulayın. Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Karma Ciltler için Cilt Bakımı


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

KURU CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt insan vücudunun sahip olduğu en geniş duyu organıdır. Vücudun nemini sağlar ve sıcaklığını korumada yardımcı olur.
Cilt, deri altı, alt deri, üst deri olmak üzere 3 aşamalıdır. Cilde gerekli özen ve bakımın gösterilmesinin dış görünüşe katkısı büyüktür. Cilt tipi genelde beş türdür. Kuru, hassas, yağlı, normal, karma.

Kuru Cilt Tipinin Özellikleri Nelerdir?

Nem ve yağ oranı oldukça düşük olduğundan cildin çatlaması, pullanması, derinin dökülmesi gibi problemler daha fazladır. Bu yüzden kuru ciltler için bakım oldukça önemlidir.

Kuru Ciltler için Cilt Bakımı Konusunda İpuçları

Havanın değişkenlik gösterdiği bahar aylarında kuruyan cilt neme daha çok ihtiyaç duyar. Bu durumda cilt ek nemlendirici uygulansına ihtiyaç duyar.

Kuru ciltler için cilt bakımı konusunda ilk ipucu sıcaklığın derecesidir. Sıcak suyu hem duş esnasında hem de cildinizi durulamada tercih etmeyiniz. Alternatif olarak ılık su tercih edilmelidir. Duş sonrası bakım sütü veya nemlendiriciyi cildinize uygulamayı unutmayın.

Yulaf maskesi uygulayın düzenli olarak. Cildin kaybolan su ihtiyacını karşılar, böylece softluk kazandırır. 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt, 2 kaşık bal ve 1 küçük kaşık zeytinyağı. Kremsi hal aldıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın 15 -20 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Aynı zamanda kırışıklığın oluşumunda doğal bir önlemdir.

Kahve maskesi ile hem ruhunuzun hem de cildinizi dinlendiririn Parlaklık kazandıran bu maske oldukça kolay hazırlanır. Kahve telvesi 3 çay kaşığı, kakao 3 çay kaşığı, süt 4 çay kaşığı, bal 3 çay kaşığı. Kahve telvesinin etkisini artırmak için diğer malzemelerin kullanılması gerekir. Böylece maske cildin soft etkisini artırır. Böylece kuru ciltler için cilt bakımı küçük ipuçları ile etki derecesi yüksek uygulamalar içermektedir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

HASSAS CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt bakımı yapmadan önce cildinizin tipini bilmeniz ve ona uygun bakım adımlarını takip etmeniz gerekir. Yoksa yanlış yapılan cilt bakımı cildin yapısını bozarak gereğinden fazla yağ üretimine veya nemli yapısını kaybetmesine yol açar. Hassas cilt diğer ciltlere göre biraz daha duyarlılığı fazla olan herhangi bir durumda kızaran, kaşıntı oluşan ve derisinin pul pul olması gibi sorunlara açık olan cilt tipidir. Hassas cilt tipi genellikle irsi olarak yukarıdaki sorunlar yaşadığı gibi çevresel faktörlerde hassasiyetini artırır.

Bu nedenlerle hassas ciltler için cilt bakımı oldukça önemlidir.

Uzmanlarından hassas ciltler için cilt bakımı tavsiyeleri:

Kozmetik ürünlerinden ne kadar bitkisel içerikli olanlar tercih edilse de uygulamadan önce alerjik reaksiyona karşı önlem olarak kolunuzun üzerine bir bölgeye uygulayarak 12 saat kadar beklenmelidir.

Her ne kadar hassas ciltler için cilt bakımı konusunda yazımız ile bir bilinçlendirme oluşturmaya çalışsak da doktor gözetimi şarttır. Çünkü hassas ciltlerde oluşan kızarıklık, kaşıntı, dökülme gibi sorunlar egzama gibi deri hastalıklarının belirtisi olabilir. Bu nedenle erken müdahale önemlidir.

Parfümün hassas cilt üzerinde tahriş etmesi konusundaki zararı göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle parfüm kullanırken direk olarak cilde sıkılmamalıdır.

Sadece kozmetik ürünler değil evde kıyafetlerinizi temizlemek için kullandığınız deterjanlarda parfüm içerdiğinden, kimyasal içerikli olduğundan cilde temasında yine tahriş etme riski oluşabilir. Bu konunun aklınızda bulunmasında fayda var.

Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Eğer güneş altında durulacaksa koruyucular ile cildin dayanıklılığı artırılabilir. Mesela ürün içeriği olarak aloe vera, provitamin, b5 gibi bitkisel ve organik içerikli bileşenler tercih edilmelidir.

Maden suyu veya mineralli su ile yüzünüze düzenli olarak masaj yapılabilir. Nemlendirilmiş bir cilt kırışıklıkların engellenmesinde etkili bir yoldur.

Hassas Ciltler için Cilt BakımıSitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

SİVİLCE İÇİN CİLT BAKIMI


Sivilce her dönemde, her yaşta ve genellikle stres, kaygı kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Cilt bakımı yöntemleri veya doktor tedavisi ile sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Sivilce için cilt bakımı uygulamaları sivilcenin büyümesinden olgunluk aşamasına bir müdahale olup ciltte derinlemesine iz oluşumunu önlemektedir.

Sivilce için cilt bakımı önerileri nelerdir?

Ciltte sivilce oluşan bölgeyi kaşımamak gerekir, sivilceyi patlatmaktan kaçınılmalıdır. Böylece, sivilce alanını genişletmekten kaçınmış oluruz. Aynı zamanda tahriş etmeyi engelleyerek (kaşımak vb.) cildin zarar görmesini engelleyebiliriz.

Cilt bakımında sivilceye karşı en temel adım sivilceli alanı dezenfekte etmektir. Yıkamak en basit yöntemdir. Güne başlarken ve günün sonunda cildin çevresel faktörlerden dolayı kirlenmesi ve gözeneklerin kapanmasının sonucunda cildi yıkamak gereklidir. Ancak bu işlem sayısı arttırılmamalıdır. Çünkü yağ dengesi bozulan cilt daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır.

Cildi dezenfekte etme esnasında sıradan sabunların etkili olduğu anlayışı oldukça yaygındır. Ancak sıradan sabunlar cildi kurutur ama sivilceyi tedavi etmez. Kullanılan sabunun içeriğine bakılması gerekir. Sivilce tedavisinde kullanılacak ise: salisilik asit, laktik asit, glikolik asit, benzol peroksit gibi içeriklere sahip olmalıdır sabun.

Çeşitli bakım maskeleri de yapılmalıdır sivilce için cilt bakımı uygulamasında. Bunlar:

1.Kil maskesi: kil maskesinde alışılmışın dışında kili ıslatmak için su yerine elma sirkesi kullanılabilir. bu uygulama gözeneklerin açılmasında peeling işlevi görür.

2.Aspirin maskesi: bir tane aspirini ezerek ve toz haline getirerek içerisine limon suyu ve kilin beyaz olanı koyulur. sadece sivilceye sürülür. Kısa sürede sivilceyi kurutarak etkisini yok eder

3.Papatya maskesi: 1 tane canlı papatyayı ezerek kremsi hale getirin. Cildinizin temiz olduğundan eminseniz cildinize doğrudan uygulayın. Papatya iltihaba ve sivilcenin içerisinde yağ birikmesini önler.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

CİLT GENÇLEŞTİRME


Cilt, yaşamımız boyunca iç organlarımızı fiziksel tehlikelere karşı koruyan en doğal koruyucudur. Yaşın belirtileri cilt üzerinde etkilerini çeşitli şekilde gösterir. Mesela kırışıklık, iz (sivilce, yara, kaza), sarkma, gevşeme, yıpranma ve deforme gibi. Ayrıca fazla stresli geçen bir yaşam cildi etkilen en önemli unsurlardandır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi güzellik piyasasına etkisi yansımıştır. Mesela ileri teknolojik cihazlar ile uygulanan çok kısa seanslı uygulamalar kısa sürede sonuç almayı sağlamaktadır. Bu durumdan en çok kadınlar başta olmak üzere erkeklerinde memnun kaldığı görülmektedir. Cilt gençleştirme yöntemleri son yıllarda değişik şekillerde uygulanmaktadır.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri


Dolgu : zamanla cildin canlılığını, genç yapısını sağlayan faktörlerde azalır. Bu durumda cilt altına azalan ve etkisini yitiren maddeler dolgu yöntemi ile eklenir. Kollajen ve hyaluronik asit cilde tekrar kazandırılır. İlki cildin dinamiğini koruyarak sıkı durmasını sağlarken diğeri cildin ihtiyacı olan nemin ciltte tutulmasını sağlayan pigmentlerdir.

Yüz mezoterapisi: cildin kaybolan parlaklığını kazandırmada etkilidir. Yorgunluktan, stresten dolayı cildin cansızlaşması, kuruması, solması gibi durumları önlemek belirli süreliğine durdurmak amacı ile uygulanır.

Thermage : cilt gençleştirmede cilde gönderilen radyo dalgaları ile oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece uzmanlar tarafından uygulanması gerekir. Bu uygulama ciltte özellikle yüzde istemsiz mimiklerin oluşumunu önler. Cildi toparlar ve kasları eski haline döndürür.

Ultherapy : bazı uygulamalarda cildin üzerinde olduğu gibi cildin altında da kullanılan etkili yöntemler vardır. Bunlardan biri ultherapy yöntemidir. Cildin altına uygulanarak uzun süreli sonuçlar sağlanır. Çünkü cildin altındaki dokular ve kaslar etkilendiğinden bu alanlara müdahale etmek gerekir. Bu kısımlara sıcaklık ulaştırılarak işlem uygulanır. Sarkan cilt kendini toparlayarak cilt gençleştirme sağlanır.

Scarlet-s : anti-aging uygulamalarına dâhil olan bu yöntem cilt gençleştirme de uzmanlar tarafından önerilir. Altın mikro iğneler aracılığı ile tedavi sağlanır. Ciltteki tembelleşen dokuları, kasları tetikleyerek aktifleşmesini sağlar. Böylece işlevsellik kazanan yapılar cilt için gerekli olan maddeleri üretecek ve cildin yapısı yenilenecektir.

İcon lazer : cilt tipleri farklı olduğundan cilt gençleştirme adımları da farklılık gösterirdi. Ancak teknoloji bu duruma çare olarak tüm ciltleri bir cihazda toplayarak kolaylık sağladı. Bu cihaz hem deri altına hem de deri üstüne aynı anda etki etmektedir. Cihaz ısı yayarak lekelere karşı uygulanmaktadır.

Lazer : Sıkılaştırma, germe, esneklik, yenileme, gençleştirme gibi sorunlara aynı anda etki eder. Kısacası cilt gençleştirme için gerekli olan tüm faktörler bu işlemle sağlanmaktadır.

Cilt Gençleştirme için Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

AKNELİ CİLT BAKIMI


Akne denildiği zaman vücudun çeşitli bölgelerinde (yani omuz, yüz, sırt, göğüs gibi) çıkan ciltteki olumsuzluklardır. Genellikle hastalık olarak değerlendirilir. Ergenlik çağlarında veya hamilelik dönemlerinde rastlanan bu cilt hastalığı çeşitli şekillerde görülebilir. Aknenin çeşitleri sivilce ve siyah noktadır.

Akne hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir cilt sorunudur. Ancak akneli cilt bakımı uygulamaları veya tedavi yöntemleri ile akneden kurtulmak mümkündür.

Akne Nasıl Oluşur?

Cilt üzerinde gözle göremediğimiz birçok gözenek vardır. Bu gözenekler sayesinde cilt nefes alır. Ancak bu gözeneklerin tıkanmaya neden olan faktörler zaman geçtikte siyahlaşarak siyah noktalara dönüşür. Bir başka şekilde yine gözenekler tıkandığında yağ salgılamaya devam edilmesi sonucu o bölge şişer, kabarır ve yağ dolu bir baloncuk oluşur.

Akneli Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir?

Akneli cilt bakımı adına sürekli yeni ürünler, yeni tavsiyeler ile karşılaşmak mümkündür. Ama bu uygulamalara başlamadan önce kişilerin bilgilenmesi ve cildini tanıması gerekir.

Akneli ciltler için bakım yöntemlerini bilimsel ve doğal yöntemler olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu yazımızda daha çok doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Zeytinyağı: zeytinyağını cilde doğrudan uygulamak çok cazip gelmese de çeşitli ürünlerin içinde kullanılması ile zeytinyağının cilt ile buluşması oldukça kolay bir hal almıştır. En iyi dezenfeksiyon aracı olan sabunlarda zeytinyağlıların tercih edilmesi iyi bir akneli cilt bakımı uygulaması olabilir.

Peeling tarifleri veya doğal maskeler: yine evdeki malzemeler ile hazırlanacak organik ve pratik bir peeling tarifi aknenin ciltten arındırılmasında etkilidir. Aynı şekilde maske tarifleri ile cilt tipinize uygun malzemeler ile tedavi edici bir maske hazırlayabilirsiniz.

Kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğine dikkat edin: makyaj malzemeleri cildin gözeneklerini tıkayarak zamanla istenmeyen aknelere neden olur. Doğal içerikli kozmetik ürünleri kullanarak akne oluşumunu minimuma indirebilirsiniz. Veya gün sonunda cildinizi iyice arındırmak gerekir ki cilt nefes alabilsin.

Beslenme alışkanlıkları: sadece yüz için akne cilt bakımı uygulamaları olduğu gibi tüm vücut için akne oluşumuna karşı doğru ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Hatta bu konudaki tıp araştırmaları aknelerin vücudun iç sistemi ile alakalı olduğunu belirtmiştir. Yani dışarıdan çevresel faktörler ile mücadele etmek yeterli değildir. Aynı zamanda vücudun iç sistemini iyileştirmekte gerekir. Bunun için beslenme alışkanlıklarını düzeltmek akneli cilt bakımı uygulamalarının en önemlisidir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

İNCİ MASKELİ CİLT BAKIMI


Cilt bakımı uygulamalarında incinin tercihi son yıllarda oldukça popülaritesi artan bir unsur haline dönüştü. İncinin cilt üzerindeki etkilerini merak edenler için oldukça geniş içerikli bilgi paylaşımı yapalım. İnci maskeli cilt bakımı uygulaması adından da anlaşılacağı gibi içerisinde doğal incinin toz haline getirilerek yeterli miktarının kullanılması ile elde edilir. Mineral ve vitamince zengindir. Dipte yaşayan istiridyelerden çıkarılan inciler, cilt bakımında kullanılmak üzere toz haline getirilir.

İnci Maskeli Cilt Bakımının İçeriği Nelerdir?

İnci maskeli cilt bakımı oldukça kolay bir uygulamadır. İnci tozu (1 kaşık), 1 yumurtanın beyazı ile hazırlayacağınız kürün homojen olması için mikserleyin. Karışım beyaz renk alana kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra yüzünüze uygularken gözlere değdirmeden göz çevresine hafifçe uygulayın. Cildinizde 20-25 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada en fazla 2 kere uygulayarak düzenli bir bakım programı oluşturun.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Hangi Ciltler için Uygundur?

Yukarıda verdiğimiz kolay ve pratik tarif içeriğinin sadeliği her cilt tipine hitap etmektedir. İncinin içerdiği mineral ve proteinlere her cilt ihtiyaç duyar, eksilmesi durumunda takviye uygulamalar ile giderilmesi gerekir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı için İnci Nereden Temin Edilir?

Okyanuslarda yaşadığı bilinen istiridyelerden toplanan inciler daha sonra toz haline getirilmektedir. Bu inci tozları doğal, bitkisel ürün satan baharatçılardan veya aktarlardan kolayca temin edilebilir. Tarif edilen miktarda kullanılması kâfidir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Sonrası Cildin Kazanımları

 • Cildin altına inerek eksik olan yapılara takviye olur. Böylece yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cildi sıkılaştırır.
 • Mineral bakımından zengin olması cildin nemini tutarak canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Doğal ve cildi besleyici olduğundan kısa sürede gözle görülür şekilde etki oluşturmaktadır.

İnci Maskeli Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

FRESH HAVYAR CİLT BAKIMI


Havyar bilindiği üzere balığın yumurtasına verilen addır. Ancak bazı havyarlar tüketilmektedir. Bundan dolayı bu tür havyarlar kıymetli ve çok talep görmektedir. En çok talep edilen ve tüketilen havyar Mersin balığının yumurtalarıdır ki genellikle hazar denizinde yaşar.

Havyarın tüketiminin insan sağlığı üzerindeki faydaları uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu durumda havyar sadece gıda sektöründe kullanılan bir unsur olmaktan çıkmış kozmetik sektörüne de girmiştir. Peki, kozmetik sektöründe havyar nasıl kullanılmaktadır bu konu üzerinde bilgi paylaşalım. Fresh havyar cilt bakımı kürü cilde uygulanarak tedavi edici özelliğe sahiptir. Yıpranan, parlaklığını kaybeden ciltler için uygundur. Ancak yaşı ilerleyen kişilerde cilt özelliklerini yitirdiğinden bu cilt tipi içinde tavsiye edilir.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Özellikleri Nelerdir?

Deri altındaki dokuları, kasları besler. Eksik olan protein ve minerallere takviye sağlayan fresh havyar cilt bakımı kürü hızlı yaşlanmalara karşı ya da yaşlanmayı yavaşlatır. Böylece ciltteki beslenme, nem, elastikiyet gibi konularda fresh havyar cilt bakımı yararlı olur. Tembelleşen hücre metabolizmasını tetikleyerek yeniden harekete geçirir.

Aynı zamanda fresh havyar cilt bakımı havyarın dondurularak kullanılmasını sağlar. Böylece havyar taze olur ve kimyasal koruyucu ürünlere yer verilmez.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Kürünün İçeriği

Fosfolipid ve fosfoprotein, havyarın temel yapısını oluşturan bileşenlerdir. Peki, bu iki bileşenin özelliği nedir diyenler için hücre zarını oluşturur. Yani hayati faktörlerin oluşturulması ve sürekliliği için gereklidir. İşte, Fresh havyar cilt bakımı kürü havyar içerdiğinden doğal olarak bu yapıları da içinde barındırır.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

MESO VİT CİLT BAKIMI


Estetik uygulamaların son yıllarda tıbbın içerisinde uygulanması ile güvenilirlikleri de arttı. Estetik, uzmanlar tarafından ameliyat işlemlerinin yanı sıra üretilen ürünler ile doğrudan ameliyatsız da yapılmaktadır. Özellikle kadınların yeni geliştirilen bu yöntemi hayranlıkla uygulamak istemesi talepleri artırmaktadır. Bu yöntem: Meso vit cilt bakımı uygulaması vitamin takviyesi ile cilt üzerinde tedavi edici ve dinginleştirici etkisi vardır. İğnesiz uygulanması bakımından oldukça pratiktir. Tıbbi uygulamalar ile etki ve verimliliği karşılaştırıldığında aynı derecede verimlidir.

Meso Vit Cilt Bakımı Uygulaması Hangi Sorunların Çözümünde Kullanılır?

Cilt yılların etkisi ile aşınmaya maruz kalan, önemli bir kalkandır. Bu kalkanın yenilenerek üzerinde oluşan sorunları gidererek dayanıklılığının artırılması hem sağlık hem de güzel görünüş açısından çok önemlidir.

Cilt üzerinde oluşan lekeler, çukurlar, yaralar, yaşı ortaya çıkaran çizgiler, yara izleri, cildin sahip olduğu esnekliğin azalması gibi problemler için meso vit cilt bakımı uygulanır. Bu sorunları yaşayan kadınlara yönelik geniş kitlelere ulaşmak hedeflenmiştir. Yıllara meydan okumak meso vit cilt bakımı ile daha kolaydır. Yıpranmalara son verir ve cildiniz canlılık kazanır.

Meso Vit Cilt Bakımı Hangi Değerlere Sahiptir?

Meso vit cilt bakımı, tıbbi uygulamaya alternatif ve destekleyici olması ile etkisini ortaya çıkarmıştır. Peki cilt üzerinde böylesine etkili ise hangi değerler ile cildi onarmaktadır? A, E ve C vitaminleri cildin temel yapısında gereklidir ve meso vit cilt bakımı cildin kendini yenilemesi, zararlı ışınlara karşı koruması, ciltteki asit yapıcıların tetiklenmesi gibi işleve sahiptir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI


Güzellik sektöründe son yıllarda uygulanan gerek medikal estetik gerekse güzellik ve bakım adına üretilen ürünler oldukça geniş yer tutmaktadır. Oksijenli cilt bakımı da bu uygulamalardan sadece biridir. Bu uygulamalar sadece güzelleşme adına değil insan sağlığı ve cilt sorunlarının ilerlemesine anında müdahale etmek için oldukça önemlidir.

Dünyada uzun yıllardır uygulanan oksijenli cilt bakımı, ülkemizde son yıllarda popülaritesi arttığı görülmüştür.

Oksijenli Cilt Bakımı Etkisi Nedir?

Oksijenli cilt bakımı cilde gönderilen basınç ile uygulanan tedavi yöntemidir. Bu basınç 1 barlıktır. Derinin alt tabakalarına ulaştırılarak etkisi yüzeysellikten uzaktır. Buna bağlı olarak;

Kan dolaşımını tetikleyerek kan akışını hızlandırır. İşlevselliğini yitiren veya yavaşlayan enzimlere yeniden işlevsellik kazandırarak üretilmesi gereken, cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin yeniden üretimini sağlar.

Sivilceleri azaltarak yağ dengesini sağlar. Gözenekleri temizleyerek siyah noktaların yok olmasında etkilidir. Gözenekleri temizleyerek bu oluşumların etkisini de azaltır. Veya cilt hastalıklarının oluşumu doğal yöntem ile engellenir.

Vitamin desteği sağlayarak cildin yeniden canlanmasını sağlar. Cildi gençleştirir. Sarkan cildi toparlayarak yüz hatlarını sıkılaştırır. Cildi dinlendirir ve yorulmalara bağlı olarak morlukları, şişlikleri azaltılır, renk değişimlerini ortadan kaldırır.

Oksijenli Cilt Bakımı Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Oldukça basit ve sade bir uygulama olan oksijenli cilt bakımı iğne vb. cerrahi müdahale gerektirmeyen oldukça kolay bir yöntemdir. Uygulama esnasında konu olan madde kimyasal bir madde değil bildiğimiz doğal oksijendir. Ağrı hissetmeden kısa seanslar ile gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak uygulama tamamen uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Oksijenli cilt bakımı için özel cihazlar ile uygulanır. Böylece oksijeni püskürterek eşit miktarda cilt yüzeyine yayar.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

ETKİLİ BİR CİLT BAKIMI İÇİN 10 TAVSİYE


Etkili bir cilt bakımı için 10 tavsiyeye geçmeden önce bilinmesi gereken küçük detaylar var. Bu detaylar cilt bakımında etkiyi, verimliliği en üst düzeye çıkarmada işinize yarayacaktır. Öncelikle etkili bir cilt bakımı için hangi malzemeler karıştırılmalı ve ne kadar sürede uygulanmalı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Bu vereceğimiz tavsiyeler her cilt türüne uygun olup, rahatlıkla uygulanabilir.

 1. Cilt bakımı için aldığınız kozmetik ürünler cildinizin yapısına uygun olmalıdır. Böylece cildin nemliliğini veya yağ dengesini koruyabilirsiniz.
 2. Cilt bakımı yüz bölgesi için uygulanıyorsa narin bölgeler için özel bakım uygulanmalıdır. Narin bölgeler olarak göz çevresi ve ağız çevresidir. Bu bölgelere göre bakım yapılmalıdır.
 3. Cildin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Bu işlem uygulanırken oldukça nazik davranılmalıdır cilde. Bastırmadan, yavaş ve nazikçe. Cilt kir, makyaj, krem vb. ürünlerden arındırılır. Kullandığınız ürün cildin PH dengesini koruyan nitelikte olmalıdır.
 4. Cildin arındırılmasından sonra nemini kaybeden cildin yeniden nemlendirilmesi gerekir. Bunun için vitamin değeri yüksek bitki özlü ürünler seçilerek bir gün boyunca nemi cilde kazandırmış olunur.
 5. Buz masajı cildin kırışıklığına ve sarkması için en doğal yöntemdir. Göz altı şişlikleri veya ayak şişmelerine buz uygulanarak veya soğuk su ile yapılan masaj kısa sürede bu şikayetleri sonlandırır.
 6. İyi bir uyku sonrasında cildinizin rengi, dinamikliği, canlılığı ile kazanılır. Hem vücut dinlenmiş olacaktır güne iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız hem de cildin ihtiyaç duyduğu dinginlik kazanılır.
 7. Cildin yapısını vitaminler oluşturur. Özellikle E vitamini cildin yapı taşını oluşturur. E vitaminli besinler veya kremler uygulayarak cildin eksikliği giderilir.
 8. Etkili bir cilt bakımı için bütün bu uygulamamlar egzersiz ile desteklenmedikçe bir yere kadar etkilidir. Egzersiz veya spor hem sağlıklı olmanızı sağlar hem de cildin genç yapısını korur. Cildin en etkili bakımı egzersiz yapmaktır.
 9. Su hayatın devamlılığını sağlayan temel faktördür. Su ciltteki yağ dengesini sağlayarak sivilcelenmelerin, siyah noktaların oluşumunun en büyü önleyicisidir. Bu nedenlerle cildin güzel görüntüsü suyun dengeleyici özelliğine bağlıdır.
 10. Pürüzsüz bir cilt için kullanılacak en doğal bakım yöntemi deniz tuzudur. Sadece deniz tuzunu cildinize uygulayarak hafif ovma hareketi ile peeling sağlayabilirsiniz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz.
Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları