YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

blog yazısı ekle !

YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

Cilt bakımı ile ilgili birçok farklı şey söyleniyor, birçok farklı yöntem var.
Biliyoruz kafanız karışıyor...


Bu yazımızda herşeyi toparlamaya çalışacağız. Sırasıyla cilt bakımı ile ilgili aşağıdaki konulara değineceğiz.

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Ankara'da bulunan ve cilt bakımı yapılan Güzellik Salonlarını da sitemizden inceleyebilirsiniz.


Yazımızı telefondan okuyorsanız hemen sağ altta bulunan PAYLAŞ butonuna basarak yazımızı arkadaşlarınıza WHATSAPP'dan gönderebilirsiniz...

Dikkat: Yazımızdaki uygulamaları uzmanlar eşliğinde veya direk olarak ilgili salonlarda yaptırmanızı öneriyoruz.

AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları

Deha Estetik Güzellik Salonu

Kızılay

Deha Estetik Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

DEHA ESTETİK GÜZELLİK SALONU uzun yıllar edinilmiş tecrübesi ve deneyimli uzman kadrosuyla Kızılay'ın merkezinde siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Bizim için önemli olan önce sağlığınız, sonrasında estetik olarak güzel bir görüntüye kavuşmanızdır.
Dolayısıyla da sizi asla maddi amaçlar güderek yönlendirilip yanlış uygulamalar yapılmaz.
Öncelikle bir güzellik hizmetinden yararlanmanız için karşınızdaki kişiye güvenmeniz gerekmektedir.
Bu yüzden alanında uzmanlaşmış kadromuza güvenebileceğinizi düşünmekle birlikte, göreceğiniz samimiyet ve yakınlık sayesinde de bu enerjiyi sizlere aktarabiliyoruz.
Sonuçta samimi olmadığınız bir insana güvenmek o kadar da kolay olmayabiliyor.
Temel ilkemiz, en kaliteli ürün, en iyi hizmet anlayışı ile tanınan ve sektörde her türlü yenilikler ile siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunmaktayız.

- Zayıflama
- Kaş Kontur
- Profesyonel Cilt bakımı
- Dermaroller
- İpek kirpik
- Protez Tırnak
- Sir Ağda
- Lazer Epilasyon
- Kalıcı Makyaj
- Kaş Tasarımı
- Cilt Gençlestirme
- Kalıcı Oje
- Ayak Bakımı
- Mantar & Nasır Bakımıdevamını oku...
Adres: Meşrutiyet cad. No:15/17 Kızılay-Ankara

Sedna Form Güzellik Salonu

Tunalı

Sedna Form Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU

Sedna Form Güzellik Salonu Ankara Tunalı Hilmi Caddesi'nde bulunan ve müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatlardan verme prensibi ile çalışmalarını sürdüren, alanında uzman kişilerin çalıştığı bir güzellik salonudur. En kaliteli hizmetin en pahalısı olduğu anlayışını kıracak olan salonumuzda bir güzellik salonunda aradığınız her özelliği bulabileceksiniz.

Teknolojiyi ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmekle birlikte bu gelişmeleri hijyen ve sağlık prensipleri içerisinde salonumuzda da uygulamaya devam ediyoruz. Siz bayanların doğal bir güzelliğe sahip olmasını teknolojinin verdiği imkanlardan yararlanarak sağlıyoruz. Bu alanda bir öncü olmaya devam edip piyasayı da takip etmekle birlikte piyasaya yön de verebilen bir çalışma anlayışına sahibiz.

Sadece güzellik sektöründe değil, gittiğiniz her işletmede birebir bir hizmet görmek istersiniz. Kişiler sizinle birebir ilgilensin ve ihtiyacınızı tespit edip arztalep döngüsünü bu şekilde korusun istersiniz. Bu sebepten dolayı talebinizi ve ihtiyacınızı tespit edebilip bu doğrultuda talebinize arz edebilmek sizlere karşı özel bir hizmet anlayışı güdüyoruz. Bu özel hizmet anlayışı sayesinde malum testlerden geçip ihtiyacınız belirlenebilmekte, bu yolda sizin de görüşleriniz ile yapılacak olan işlemler belirlenebilmektedir.

Sedna Form Güzellik Salonu'nda yaptığımız işlemler tamamen sağlığınız düşünülerek gerçekleştirildiğinden kafanızda bu konuda bir soru işareti olması mümkün değil. Sadece sizin sağlığınızı değil seçtiğimiz ürünlerde çevrenin sağlığını da düşünüyor ve buna göre hareket ediyoruz.

Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi'nde bulunan salonumuzda nezih ve alanında uzman bir çalışma kadrosu bulunmaktadır. Bu alandaki eğitimlerini tamamlayıp işine tecrübelerini de katmış, alanında uzmanlaşmış kişiler ile birlikte çalışmaktayız. Çalışanlarımız müessesemizin aynasıdır. Her biri alanında oldukça profesyonel kişilerden oluşmakta ve kültür anlamında da bir o kadar üst seviyededirler.

Genel itibari ile Sedna Form Güzellik Salonu'nun müşteri kitlesini Ankara'nın nezih bayanları oluşturmaktadır. Gerek Tunalı Hilmi Caddesi'nden gerekse diğer semtlerden salonumuza kadar gelen müşterilerimiz oldukça nezih kişilerden oluşmakta ve salonumuzun değerini aynı şekilde bilmektedir.

Amacımız öncelikli olarak en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar çerçevesinde verebilmektedir. Bu bağlamda hijyen, konfor ve kişiye özel hizmet anlayışını da benimsemektedir. Bu bağlamda sizlere doğanın ve teknolojinin bizlere sunmuş olduğu güzelliği size aktarmaktayız.

KALICI OJE

Kalıcı Oje Nedir?

Eğer sürekli olarak tırnaklarınızdaki ojeleri değiştiren kişilerden değilseniz ve genel itibari ile uzun süreler hep aynı renkleri kullanmaktan sıkılmıyorsanız, ojelerinizin dökülmesi, sıyrılması ve sürekli olarak yeniden sürmek zorunda kalmak size oldukça rahatsızlık veriyordur. Tırnaklarımız el güzelliğimiz için en önemli nokta olmakla birlikte görünümüne şekil veren bir faktör olduğundan oje de hafife alınmaması gereken bir konudur.

Çoğu oje üreten kozmetik firmaları, ürettikleri ojelerin en dayanıklısı olduğunu iddia ederler fakat ne kadar dayanıklı olduğunu söyleseler de her denememizde olumsuzlukla sonuçlanmaktadır. Sonuç itibari ile bu çabuk dökülen ve güzelliği bozulan ojeleri yeniden temizleyip yenilerini sürmek gerekmektedir. Eğer günlük aktiviteleriniz için bile zor vakit ayırıyorsanız bu süre gününüzden önemli ölçüde bir zaman çalabilir.

Kalıcı Ojenin Avantajları Nelerdir?

Bu gibi sorunlar düşünülerek keşfedilmiş olan kalıcı oje ile aynı renkle günlerce gezmek sizin için sorun olmayacak ise oldukça memnun kalabilirsiniz. Kalıcı oje sayesinde 2 hafta boyunca yeniden oje sürmek zorunda kalmıyor ve oje sürmeye harcadığınız vakti diğer aktivitelerinize ayırabiliyorsunuz. Ayrıca bu sayede sürekli olarak oje aramak veya eskiden çok beğendiğiniz bir rengin aynısını bulmak ile zaman harcamıyorsunuz.

Kalıcı oje uygulaması içerisinde UV tekniği ile yapılacak kurutma sayesinde oje sürüldükten hemen sonra kurumakta ve sizi bu sıkıcı bekleme süresinden de kurtarmaktadır.

Kalıcı Ojenin Dezavantajları Nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi kalıcı ojenin de dezavantajları tabii ki vardır. Bunlardan birincisi kuaför veya güzellik salonunda yaptırmak zorunda olmanızdır. Lakin bu işlem esnasında kullanılan ürünler başka bir yerde yoktur.

Bir diğer olumsuz yönü ise bu ojeleri çıkarmak istediğiniz taktirde yine bir güzellik salonuna gitmeniz gerekmektedir. Bu 2 hafta içerisinde tırnaklarınız uzayacak ve eski ojelerin silinip yerine yenilerinin sürülmesi gerekecektir. Çıkartılma işlemi asetonla yapılmadığından gereken solüsyon uygulamanın yapıldığı güzellik salonu veya kuaförde bulunmaktadır.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından kalıcı oje uygulamasını yaptırmak istiyorsanız Ankara Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki Sedna Form Güzellik Salonu'na gelebilirsiniz.

PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak ; kendi tırnağınızın üzerine uygulanan ve tırnakları geç uzayıp tırnaklarına şekil vermekte güçlük çekenler için hazır uzun tırnaklardır. Protez tırnak, gerçek tırnağınızın üzerine bazı koruyucu maddeler yerleştirildikten sonra takılmaktadır. Bu sebepten dolayı kesinlikle zarar vermemektedir. Protez tırnak için zaman sınırlaması yoktur. Düzenli bakım yaptırırsanız yaklaşık olarak 6 ay kadar kullanmanız mümkündür. Sıkıldığın veya bir sebepten çıkartmak istediğiniz zaman da kolayca çıkarılabilir.

Kimler Protez Tırnak Yaptırır?

Özellikle de tırnak yeme problemi olan ve bu konuda kendine hakim olamayan kişiler sıkça protez tırnak yaptırmaktadır.

Kırılgan tırnaklara sahip olan kişiler için ideal bir çözümdür.

Tırnak uzatma ve bakımı için zaman ayıramayan iş kadınları için uygundur.

Müzik ve dikiş gibi tırnakların çokça kullanıldığı işler ile uğraşan kişiler protez tırnak yaptırmaktadır.

Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz?

Tırnaklarında veya ellerinde mantar gibi zührevi rahatsızlıkları bulunan kişiler protez tırnak uygulamasından yararlanamamaktadır. Lakin tamamen tedavi olup kurtulduktan sonra uygulanabilmektedir.

Her işte olduğu gibi protez tırnak işleminin de alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde düzgün bir tırnak yapısına sahip olmaktan çok kötü bir görüntü verebilir. Protez tırnakların jel, akrilik ve dippig olmak üzere 3 çeşidi vardır. Sizin için hangisinin en uygun olduğunun seçilmesi ve uzman eller tarafından takılmasını istiyorsanız Sedna Form Güzellik Salonu'na gelebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Binnaz sok. No: 4/12 Tunalı Hilmi-Ankara

Aris Güzellik Salonu

Kızılay

Aris Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Hizmetine Ankara'nın Kızılay gibi merkezi bir semtinde devam eden Aris Güzellik Salonu gerek alanında uzmanlaşmış çalışan kadrosuyla gerek Kızılay'ın parmakla gösterilen mekanlarından biri olma özelliğiyle bilinen köklü, samimi bir güzellik salonu.

Hizmetini rakiplerinden bir üst seviyeye taşımış olan Aris Güzellik Salonu size de var olan güzelliğinizi bir üst seviyeye taşıma konusunda vaadte bulunuyor, cildinizi bize emanet etme konusunda size uzmanlığımıza dayanarak bir güven veriyoruz.

Salonumuzda en üst seviye, yurt dışından ithal ettiğimiz teknolojik aletleri son derece hijyenik bir şekilde kullanıp size samimiyetimizle birlikte hizmetimizi taktim ediyoruz.

Hani bir klişe vardır, biri çok güzel bir yemek yaptığında işin sırrını “içine sevgimi kattım" derler ya. Bu da öyle bir şey işte. Ankara'da belki bu sektörde uzman olan bir çok kişi vardır fakat bizim yaptığımız da işin içine sevgimizi katmak. Uzmanlığı, işine olan saygıyı, ve sevgiyi katarak hizmetini sunan bir çalışan kadrosu Kızılay'da sizleri bekliyor.

Belki bir gün Kızılay'a alışveriş veya eğlence amaçlı geldiğinizde salonumuza uğrar, dediklerimizin doğruluğunu kendi gözlerinizle görme fırsatını yakalarsınız. İşte o zaman biz de size sevgimizi verir, ne kadar değerli olduğunuzu hissettirir, ne kadar güzel olduğunuzu size hatırlatma fırsatını elimize geçirmiş oluruz. Eğer bu kapıdan yüzünüz güler bir şekilde çıkmaz iseniz biz de bu işi doğru bir şekilde yapmıyoruz demektir. Şuana kadar böyle bir şeyle karşılaşmadığımız için zaten Ankara'nın seçkin güzellik salonlarından bir tanesi olmayı başarıp, başarılarımıza yeni başarılar katmaya devam edebiliyoruz.

Bu sayede adımızı duyurup siz ve sizin gibi bayanları yıllarca müessemizde ağırlamaya, güzelliklerinden sorumluluk almaya devam edebiliyoruz.

Herkes çocuğunun bir dershaneye gitmesi yerine elbet ki özel dersi tercih eder. Bunun sebebi ise birebir ilgi, birebir çalışıldığından aradaki diyaloğun hat safhada olmasını sağlar ve sonucunda başarıyı doğurur. Siz de birebir hizmet almak, samimiyetimize güvenerek aramızdaki diyaloğu sağlamlaştırmak, uzman kadromuzun işini hijyenik koşullarda son derece steril bir şekilde yapmasını istiyorsanız Ankara Kızılay'da Aris Güzellik Salonu'na bekleriz.


Bioline

Bioline kozmetik ürünlerinin geniş yelpazesi, yaşlanma karşıtı eşsiz ürünlerden, hassas ciltler için özel olarak üretilmiş ürünlere ve genç cilt bakım ürünlerinden, akneli ve problemli cilt bakım ürünlerine kadar çok sayıda kozmetik ürünler içermektedir. Bioline, güzelliğin sağlık demek olduğunu ve güzel bir yüzün herşeyden önce sağlıklı ve dingin olması gerektiğini asla unutmaz. Güzellik uzmanı ve müşteri arasındaki ilişki bu yaklaşımı temel almalıdır.Bioline güzellik bakımları zamanla bir alışkanlığa dönüşerek, kişinin ev bakımında dahi kendisine özen gösterebildiği uzun ömürlü sonuçlar vermektedir.

G5 Masajı

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır.

İpek Kirpik

Kirpiklerimiz ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir.Özel kaynak yapıştırıcımızın ince ve çok hızlı kuruma özelliğiyle son derece sağlam ve birbirinden şık kirpikler oluşturuyoruz.Bu nedenle işlem bitiminde hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.Kirpiklerimiz normalde 2-3 aylık dönemlerde hergün 1 er 2 şer dökülerek yerini genç kirpiklere bırakmaktadır.Bu perioda bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpiklerde bu doğal dökülme devresinde onlarla beraber dökülmektedir.Kirpiklerimiz sadece bu şekilde dökülmektedir.Aylık bakımlarla ise bu dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere bu özel ipek kirpiklerden ekleyerek alanı hiç eksiltmemiş oluruz.Sonuç o kadar mükemmel olmaktadır ki bir daha asla rimel kullanmak istemeyeceksiniz.

Karbon Mask

Maskenin içeriğindeki arbutin, C vitamini, hyaluronik asit, kolajen, aloe özü sayesinde ciltteki renk dengesizlikleri giderilebilir. Cildin nem dengesi sağlanırken anti aging etkisi gözlemlenebilir. Cihazın her 20 saniyede yüz kaslarına verdiği kasılma ile de yüz kasları çalıştırılmakta ve myotoni ile sarkmaların giderilmesinde etkili olmaktadır.

Ciltte, parlama, aydınlanma, matlığın giderilmesi, gözeneklerin küçülmesi ardışık yapılan seanslarla birlikte artan sonuçlar gösterir.

Kaş Kirpik Boyama

Kaş ve kirpiklerin aylık boyanmasında kullanılan tamamen bitkisel ve besleyici boyalardır. Kalıcı ve net bir sonuç için ortama 3-5 seans gerekmektedir.

Oksijen Terapi

İnsan yaşamında oksijenin önemi büyüktür. Oksijen ciltte hücre bölünmesi ve cildin iyileşmesi için gereklidir. Cildimizdeki hücreler enerji üretmek ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyarlar. Yaşlandıkça mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz ve cildimizdeki oksijen miktarı düşer, bu yüzden cilt taze ve sağlıklı görünümünü yitirir.

Nuvo Oksijen terapi sistemi ile genç, pürüzsüz, tazelenmiş ve kırışıklardan arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin gereksinim duyduğu oksijen, basınç ile cildin alt tabakalarına kadar iletilir. %95 saflıkta elde edilen Oksijen, özel tabanca yardımıyla basınçla deride difüze olarak dokuların oksijence zenginleşmesini sağlar. Oksijen tedavi; leke, akne, kuperoz, kırışıklık ve antiaging tedavilerinde ayrıca gözaltı morluk ve ödemlerinde etkin sonuçlar ortaya koymaktadır.

Shellac Kalıcı Oje

Dünya'nın ilk hybrid ojesine 'Merhaba' deyin. Shellac; ojenin kolaylığını, protez tırnağın dayanıklılığını, jellerin performansı ile buluşturuyor. Pürüzsüz, uzun süre dayanan, soyulmayan gerçek bir yenilik...

devamını oku...
Adres: Cumhuriyet mah. Zafer Meydanı Büyük Apt. 8/15 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent ANKARA

Ayşegül Özdemir Güzellik Salonu

Kızılay

Ayşegül Özdemir Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Ayşegül Özdemir (Estetisyen / Usta Öğretici )

5 Kasım 1983 Ankara doğumlu.. 2004 yılından beri estetisyen uzmanım. Cilt bakımı ve kalıcı makyaj üzerine yurtiçi ve yurt dışı özel eğitimler alarak mesleki tecrübemi üst seviyelere taşıdım.

Cilt bakımı konusunda oldukça tecrübeli olmamın yanı sıra, kalıcı makyaj uygulamaları üzerinede şuan eğitimler vermekteyim..

devamını oku...
Adres: Selanik Caddesi 26/8 Kat:3 Kızılay-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu - ÜMİTKÖY GÜZELLİK SALONU

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu Ankara Ümitköy'de sizlere gerçek hizmeti tattıracak. Hem spor hem de güzelliğiniz açısından sizlere geniş bir hizmet yelpazesi sunmakla birlikte sizlere alanında uzman kişiler tarafından size özel profesyonel programlar hazırlayarak zinde ve güzel kalmanızı sağlayabilecek tek güzellik salonudur.

Ankara'da bir ilk olan Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu, bireylerin güzelleşmesinin yanında sağlıklı, zinde ve huzurlu kalmalarını da amaç edinerek sizlerin yaşam alışkanlıklarını bu yönde kalıcı olarak değiştirmeyi amaçlıyor.

Programlar tamamen alanında uzman kişiler tarafından kişiye özel ve profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede belli bir programı herkese uygulatmaktansa kim hangi programa, egzersizlere uygundur gibi olanaklar düşünülerek hazırlanan programlar kişi için daha yararlı olmaktadır. Bu çalışma prensibinin tabanı kişiye özel hizmet verme amacından ortaya çıkmış ve bu şekilde sürmeye devam etmektedir. Bu sayede kişiye maksimum yarar sağlanmış olur. Ve bunun karşılığında da sizin güler yüzünüz gelir.

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu'na geldiğinizde kendinizi tamamen rahat hissedeceğinizin güvencesini sizlere verebiliriz. Bu da salonumuzda görebileceğiniz her şeyin sizin konforunuzun düşünülerek tasarlanmış olmasından kaynaklanıyor. Güzelleşme ve sağlıklı yaşam yolunda atacağınız ilk adımda sizleri rahat hissettirip ayak uydurmanızı sağlıyor, her hareketinizi tek tek takibe alıp olası yanlış hareketlerden sizi önlüyoruz. Yani salonumuza geldiğinizde kendinizi tamamen bize emanet etmeniz yeterli olacaktır.

Ankara'nın Ümitköy semtinde bulunan Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu müşterilerine son teknoloji ürünlerle tamamen hijyenik bir şekilde hizmet vermektedir. Gerek güzellik hizmetlerinde, gerekse sağlıklı yaşam hizmetlerinde tamamen son teknoloji ürünler kullanılıp bütün uygulamalar steril bir şekilde yapılmaktadır.

Eğer siz de sağlıklı ve güzel bir yaşama adım atmak istiyorsanız Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu tam size göre bir yer. Bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey burada hali hazırda mevcut. Konfor mu istiyorsunuz? Gittiğiniz diğer yerlerde kendinizi rahat hissedemiyor musunuz? Sizinle yeteri kadar ilgilenmediklerini mi düşünüyorsunuz? Gördüğünüz yerlerin hijyenik olduğundan şüphe mi ediyorsunuz? Yoksa her şeyden önce aldığınız hizmetten memnun mu değilsiniz? O zaman sağlıklı ve güzel bir fizikle yaşamak adına gelin beraber Ankara Ümitköy'de bir adım atalım. Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu'na gelerek bu ilk adımda size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı Nedir?

Günümüzde her yaştan cildine önem veren bayanların cildi genç tutmak, sarkmaları önlemek, cildi temiz tutmak adına yaptığı veya profesyonel olarak yaptırdığı işlemlerdir cilt bakımı.

Profesyonel bir enstitü ve profesyonel ürünler, aletler yoluyla alanın uzman kişiler tarafından steril bir ortamda yapılan cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, beslenmesi ve yenilenmesi için uygulanan profesyonel bakımdır.

Cildin tipine göre herkes için gerekli olan cilt bakımı da farklılık göstermektedir. Yağlı ciltlere farklı, kuru ciltlere farklı cilt bakımı uygulanmalıdır. Bunun için cilt bakımı yapmadan veya yaptırmadan önce kesinlikle cilt analizi yaptırmanız gerekmektedir.

Yapılan bu analizden sonra cilt tipinize uygun ürünler tespit edilerek öncelikle cilt tipine uygun ürünerle cilt temizlenir ve peeling yapılır. Bu işlemden sonra buhar uygulaması yapılır ve buhar sonrasında sıkma işlemi de yapılarak cilt komedon ve milyalardan arındırılmış olur. Sonrasında high frekans ile cilt tamamen dezenfekte edilir. Gözenekler sıkıştırılır ve bu esnada oluşan kızarıklıklar giderilerek cildin sakinleştirilmesi sağlanır.

Cildin ihtiyacı hangi maske ise o maske uygulanır ve maske işleminden sonra tonikleme yapılır. Sonrasında nemlendirici sürülüp masaj işlemi uygulanarak emilim sağlanır ve bakım sonlandırılır.

Günümüzde alanında uzman kişiler 20'li yaşlardan cilt bakımına başlamanın cildin temizliği, bakımı ve yaşlanmaması açısından çok önemli olduğunu savunuyorlar.

Cilt Bakımına Ne Zaman Başlamak Gerekir?

Öncelikle unutmayın ki yaşlanmanın önüne doğal yollardan geçmek pek mümkün değil fakat bunu cilt bakımıyla geçiştirmek oldukça mümkün.

Ergenlik ile birlikte cilt bakımına da başlanması gerekmektedir. Bu dönemde yaşanan hormonsal değişiklerden dolayı sivilceler ve komendonlar da boy göstermeye başlamaktadır. Bu yüzden uzman doktorların ve estetisyenlerin aracılığı ile bu yaşlardan başlayarak cilt bakımı yaptırmak önemlidir.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız Grenada Life Personal Training Beauty'a gelebilirsiniz.


YAĞLI AKNELİ CİLT BAKIMI; Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur. Ancak bu her yağlı ve karma ciltte sivilcelenme olacağı anlamına gelmez. Çünkü bu tamamen hormonların etkisi ile salgılanan yağ(sebum) oranı ile ilgilidir.Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur. Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar, cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller. Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için oluşan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlaşarak akne ve kistik aknelere dönüşebilir.

- KURU CİLT BAKIMI; Cilt yağını tamamen kaybeder ve ciltte pullanma meydana gelir bununla birlikte ciltte kırışma ve cansızlık gözlenir . cildin yağını ve nemini tekrar kazandırmak için bakımlar yapılır.

- NEM BAKIMI; Genel olarak genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklanan kuru,cansız ve nemini kaybetmiş ciltlere uygulanır.Cilde yoğun nem veren özel serum ve maskelerle tamamlanır.

- HASSAS CİLT BAKIMI; Hassasiyeti azaltıcı ve sakinleştirici bakımdır.uygulamalar özel hassas cilt bakım serileriyle yapılmaktadır.

- DERMA ROLLER CİLT BAKIMI;
Ucunda 0,5 ve 1 milimlik mikro iğneler bulunan bir rolonla cilde derma kanallar açılarak cildin ihtiyacına göre serum ve vitamin uygulanır ,cilt yenilenmiş bir görünüm kazanır.

- DERMA ROLLER GÖZ BAKIMI; Göz çevresindeki halkalanmalarda ve morluklarda ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözlenmektedir.Kaz ayakları ve mimik çizgileri yok olmakta daha pürüzsüz ve taze bir yapı kazanmaktadır.

- DERMA ROLLER LEKE BAKIMI; Ciltteki lekelenmelere karşı da uygulanan roller bakım lightening leke açıcı bakım ürünleriyle lekelerin renklerini açarken daha aydın,canlı ve parlak bir görünüm kazandırır…

- HYDRA DERMİE LİFTİNG BAKIMI; İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar veren bu bakım daha net, sağlıklı ve parlak bir güzellik sunuyor. Rahatlatıcı bir seans ile cildiniz adeta yenileniyor…Düzenli periyodlarla uygulanan bakımların ardından cildiniz tazeleniyor.

Hydradermie lift; Kaslara egzersiz yaptırarak yüzü derinlemesine sıkılaştıran bakım sayesinde yüz hatları mükemmel bir görüntüye sahip oluyor.Yüz hatlarında yenilenmiş bir ifade oluşturuyor. Düzenli seanslar sayesinde cildiniz daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor.

- LEKE BAKIMLARI; Cilt yaşlanmasının ilk belirtilerinin nedenleri cilt nemindeki azalma ve cildin doğal soyulma, kendi kendini yenileme hızındaki yavaşlamadır. Bu da ince çizgi ve kırışıklıklara, eşitsiz cilt tonuna, kahverengi lekelerin oluşmasına, kuruluğa, cilt diriliğinde azalmaya ve donuk – mat bir cilt görüntüsüne neden olur. LCA kompleks içeren ileri AHA teknolojisi, laktik asit, tartarik asit, salisilik asit, malik asit ve bir döngü sürecinde çalışan bir dizi antioksidan vitaminlerden oluşur. Cildin ölü hücrelerden arınma sürecini normalleştirir. Hücre yenilenme oranını artırarak daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yol açar. Cildin nazikçe soyularak ölü hücrelerden arındırılması, yağlı ve geniş gözenekli ciltlerin normalleştirilmesi, hassas ve kızarık ciltlerin normalleştirilmesi, ince çizgi ve kırışıklıkların azalması sağlanır.

- KLASİK CİLT BAKIMI; Cilt temizliği cilt bakımında en önemli aşamalardan biridir.Ciltte gün içinde vücudun ürettiği ter ve yağ ile birlikte çevresel faktörler,serbest radikaller cildin yüzeyinde bir tabaka oluşturmaktadır. Dolayısıyla cildin yeterli oksijen almasını engeller. Cildin ihtiyacına ve yapısına göre uygun bakımlar düzenli periyodlarla uygulanmalıdır. Bu yüzden cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır.

DERMA ROLLER ile LEKE BAKIMI

Kişiye özel kullanılan Derma Roller, cilt yüzeyinde açtığı mikrokanallardan verilen özel serumların cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesine imkan sağlıyor. Cilde uygulandığında tamburun üzerinde bulunan mikro iğneler mikro kanallar açarak deri altına ulaşır ve daha etkili bir sonuç elde edilir.

Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmuyor. Yüksek kaliteli iğneler alerji yapmıyor. Mikrokanallar, yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanıyor.
Bu mekanizma sayesinde kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi oluyor. Tüm bu maddeler anti-aging etki sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediği görülüyor. Leke ve hiperpigmentasyonda ÇOK ETKİLİ SONUÇLAR ELDE EDİLİYOR.

Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmadığı için yaz aylarında dahi güvenle uygulanabiliyor. Cildin bariyer özelliğine zarar vermiyor ve dermaterapi sonrası özel bakım gerektirmiyor. Hastalar dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebiliyor. Ağrıya yol açmayan dermoroller yüz, göz çevresi, boyun dekolte kullanımı için uygundur.

Anti Aging Cilt Bakımları

ANTİ AGİNG BAKIM; daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır.

EXILIS CİLT BAKIMI; EXILIS YÜZ GENÇLEŞTİRME KOLAJEN DOLUMU TEKNOLOJİSİ

Patentli dual enerji sistemi aracılığı ile kolajen gençleştirmesi sağlanır.

Cilt yoğunluğunun çarpıcı gelişimi ve neokolajenize bağlı dermal kalınlaştırma gerçekleşir.Homojen ve yoğun enerji dağılımı kromofordan bağımsızdır ve tüm ciltlerinde çok başarılıdır.

Kırışıklarda gözle görünen azalma sağlanır.Cilt sıkılaştırma ve anti-aging etkisi tartışılmazdır.Daha yumuşak ve genç görünümlü bir cilt kısa sürede elde edilir.Artırılmış kolajen üretimi sağlanır.

Cilt gençleştirmede cerrahi müdahaleden önceki son aşama olarak değerlendirilmektedir.

YÜZDEKİ UYGULAMA ALANLARI VE SÜRESİ

- Alındaki ince ve derin çizgilerde; Alında bölgesinde oluşmuş ince uzun derin çizgileri düzleştirerek daha pürüzsüz ve gergin bir görünüm kazandırır.

- Göz altı morluk ve torbalanmalarında; Göz çevresi torbalanmaları ve göz altı morluklarında dolaşım ve ödeme bağlı sorunların ortadan kalkmasına yardımcı etkin bir bakım olup aynı zamanda düşük kaşlarda kaş ve göz arasındaki mesafeyi dengelerken ,göz üzerindeki yığılmaları da minimuma indirir.

- Göz çevresindeki mimik çizgilerinde; Gülmek ve gözlerimizi kısmak gibi mimiklerimizden kaynaklanan ince kaz ayağı şeklindeki çizgilerin azalarak düzgünleşmesi sağlanır.

- Dudak çevresindeki mimik çizgilerinde; Dudak çevresinde mimik hareketlerine bağlı oluşmuş çizgilerde.

- Dudak çevresindeki ince ve derin çizgilerde; Özellikle sigaraya bağlı dudak büzülmesinden kaynaklanan ince ve sık çizgilerin derinliklerini azaltırken görüntüyü pürüzsüzleştirir.

- Gıdı toparlamada; Kilo alıp verme,yaş ve yerçekimine bağlı olarak çene altı fazlalık olarak görülen gıdıyı gözle görülür şekilde toparlayıp minimuma indiren etkin bir bakımdır.

- Boyundaki çizgilerde; Boyunda oluşmuş ince ve derin çizgiler üzerinde çalışılarak boyuna daha genç bir görünüm verilir.

- Yanak sarkmalarında; Cildin genç kalmasını sağlayan kolajenin zayıflaması sonucu yanaklar zamanla sarkar,exilis ile kolajen yeniden uyarılarak yanakların toplanması ve elastikiyetini kazanması sağlanır.

- Dekolte; Yüz ve boyuna uygulanan exilis aynı zamanda dekolteye de uygulanarak güzelliğinizi bütünleştirir. Dekoltede deki deformasyonu onarıp.daha genç bir görünüm kazanır.
devamını oku...
Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

CN Güzellik Salonu

Kızılay

CN Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Hizmetine Ankara'nın Kızılay semtinde devam eden cn güzellik epilasyon merkezi Kızılay'ın merkezi konumunda ulaşımı kolay, samimi, steril bir güzellik merkezidir. Sunduğu hizmetleri uzmanlığına ve tecrüberine güvenerek rakiplerinden bir üst seviyeye taşımış olan cn güzellik epilasyon merkezi size de var olan güzelliğinizi daha üst seviyeye taşımayı sunuyor. Salonumuzda en üst seviye, teknolojik aletleri son derece hijyenik bir şekilde kullanıp size güler yüzümüzle birlikte hizmetimizi sunuyoruz. Ankara'da bu sektörde uzman olan bir çok kişi var fakat bizim yaptığımız sevgimizi , saygımızı ve uzmanlığımızı işimize katmak. Bu sayede adımızı duyurup siz ve sizin gibi bayanları yıllarca müessesemizde ağırlamayı, yüzünüzü güldürmeyi, birebir hizmet sunmayı, samimiyetimize güvenerek aramızdaki diyaloğu sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Sizlerde hijyenik koşullarda son derece steril bir ortamda bulunmayı istiyorsanız Ankara Kızılay'da cn güzellik epilasyon merkezine bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Bayındır 2 Sokak No:54/11 Tunahan Kızılay-Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

Green Güzellik Salonu

Kızılay

Green Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Cansu Özdemir - Green Güzellik Salonu müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, sizin her konuda konforunuzu amaçlayan salonuyla, her türlü memnuniyetinizi amaçlayan kadrosu ile birlikte Ankara Kızılay'da ziyaretinizi beklemektedir.

Alanında uzmanlaşmış, eğitimini almış ve bu bilgilerini tecrübeleriyle harmanlamış sıcak, samimi kadrosu sayesinde kendinizi yalnız hissetmeyecek ve adeta ayaklarınızı yerden keseceğiz. Müşteri memnuniyeti esasına dayanarak yürüttüğümüz çalışmalarımız sayesinde bu kapıdan yüzünüzü güldürmeden sizi göndermemeyi amaçlıyoruz. Bu yüzden sizleri birebir hizmet anlayışı ile yakından takip edip, ihtiyaçlarınızı ve sizi neyin memnun edeceğini keşfedip, işimize bu şekilde devam ediyoruz.

Green Güzellik Salonu tamamen sizin konforunuzu düşünerek tasarlanmış bir mekan olmakla birlikte bekleme salonundan, uygulama odalarına kadar her kısmında sizi Ankara'dan birkaç saatliğine de olsa uzaklaştırabilecek, sizi dinginliğe ulaştırabileceğiz. Çalışan kadromuz da tamamen sizin konforunuzu düşündüğünden sizin için en rahat olan ne ise o şekilde davranılacaktır. Aynı zamanda bu kadar konforun yanında kendinizi yabancı bir yerde değil, evinizde hissetmenizi de sağlayabiliyoruz. Evinizden tek farkı kendi kendinize değil, bizim size hizmet ediyor olmamız olacaktır.

Kesinlikle herhangi bir uygulamanın alanında uzmanlaşmamış bir çalışan tarafından yapılması mümkün değildir. Her isteğiniz, isteğinizin alanına göre farklı kişilerce gerçekleştirilmektedir. Çalışanlarımızın güler yüzlü olması ve samimiyeti sayesinde kendinize yakın birilerini bulabilecek kendi kültürünüzden kişilerce hizmet görebileceksiniz. Bunun sebebi ise sizin kültürünüzden olmayan veya sizi az çok tanıyamamış, tarzınızı bilmeyen birinin sizin istediğinizi de tam olarak anlayamayacak olmasıdır. Bu yüzden çalışanlarımızı da bu prensiplere bağlı olarak eğitmeye devam ediyoruz.

Tamamen sizin memnuniyetinizi amaçladığımızdan hijyen bizim olmazsa olmazımız. Green Güzellik Salonu'na geldiğinizde her şeyi steril bir şekilde göreceksiniz. Çünkü hijyenik bir ortamda yapılmış güzellik işleminin sizin için hiçbir faydası yoktur. Zaten hijyenik olmasak “konfor" prensibimiz ile de çelişmiş olacağımızdan kendi kendimizle çelişmek yerine bu konuya da oldukça dikkat ediyoruz.

Baktığınız zaman Ankara'nın Kızılay gibi bir semtinde bulunan Green Güzellik Salonu'nda bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcut. Yeter ki siz güzelliğinizi keşfetmek isteyin. Çünkü biz tecrübelerimizden biliyoruz ki, her kadın güzeldir. Biz sadece o güzelliği ortaya çıkarmada sizlere yardımcı olan bireyleriz.


devamını oku...
Adres: Mithatpaşa cad 71/2 Kızılay-Ankara

Essi Güzellik

Çayyolu

Essi Güzellik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3316. Sokak No:2-10/A Çayyolu-Ankara

Mona Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

Mona Güzellik Salonu - MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ GÜZELLİK SALONU

Mona Güzellik Salonu uzun yıllardan beri süre gelen tecrübesi ve uzman kadrosu ile Ankara'nın en nezih semtlerinden biri olan Söğütözü ,Mustafa Kemal Mahalle'sinde Butik işletme olarak hizmet vermektedir.

Mona Güzellik Salonu olarak temel ilkemiz en kaliteli ürünler ile en iyi hizmeti harmanlayabilmiş, kalitesi ile anılan ve dünyaca ünlü firmaların ürünlerini kullanırken dünyada gelişen her türlü yeniliği takip edip müşterilerimizin beğenisine sunabilmektedir.

Mona Güzellik Salonu'nun kadrosunu Avrupa'da eğitimlerini tamamlamış ve yıllardır bu eğitimleri pratiğe dökerek bir tecrübe geliştirmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu uzman ekibimizin de amacı size her daim verilebilecek en kaliteli hizmeti sunmaktır. Bu nedenden dolayı birebir hizmet anlayışı içerisinde sizlerle her daim birebir olarak ilgilenecek ve her daim bu yönde çözümler sunacaklardır.

Yaptığımız uygulamaları tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirmekle birlikte salonumuz da tamamen steril bir ortamdan oluşmaktadır. Bu hijyen prensibi içerisinde çalışanlarımız tarafından da 10 yıldır herhangi bir sorun yaşamadık.

Salonumuz da tamamen sizin konforunuza ve keyfinize göre tasarlandı. Ankara Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi'nde görebileceğiniz en iyi konforun salonumuzda olduğunu iddia etmek yerinde bir tercih olurdu. Biz de öyle yapıyoruz ve size bu konfor ve hizmet anlayışı sayesinde günlük hayatın verdiği stres ve yorgunluktan arınacağınızın sözünü veriyoruz.

Mona Güzellik Salonu diğer güzellik salonlarından ayıran ana özellik te tabii ki her şeyin kalitelisini seçiyor olmamız. Kullandığımız ürünlerden son teknoloji cihazlara, verdiğimiz hizmetten salonun dizaynında kullanılan gereçlere kadar her şey sizin hak ettiğiniz gibi. Bu kaliteye güzel ve bakımlı olmak isteyen her bayanın ve bay'ların ulaşabilmesi açısından ekonomik olarak ta olanaklar sağlıyoruz.

10 yıldır işine verdiği önem ve titizliği ile bilinen Mona Güzellik Salonu'nde bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcut.

Bu kaliteli hizmetten siz de yararlanmak istiyor ve cildinizi, ruhunuzu dinginliğe ulaştırmak istiyorsanız salonumuza ulaşmanız çok kolay. Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi gelerek bu hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman ekibimizin güvenini alabilirsiniz. Bunu kendi gözlerinizle görmek içinse sadece salonumuza gelmeniz yeterli.

DETOKS

Detoks Nedir?

Detoks uygulaması, vücudumuzda biriken hastalık ve yaşlanmanın temel sebebi olan zararlı artıkların vücuttan temizlenmesi işlemidir.

Bu Toksinler Nasıl Oluşur?

Bu toksik artıkların hepsi hemen hemen hepsi dışarıdan alınmakla birlikte vücutta oluşanları da vardır. Modern bilimde serbest radikal olarak isimlendirilen bu toksik maddeler doğada var olan kirlenme sonucunda, sonum yoluyla, yiyecek ve içecekler aracılığı ile vücudumuza girerler. Yanlış beslenme şekli ve sindirim sisteminin güçlü olmaması sonucu vücutta kendiliğinden de oluşabilmektedir.

Detoks Neden Gereklidir?

Hastalıklar, bedendeki fizyolojik dengenin bozulmasından ve toksinlerin birikmesinden kaynaklı olarak oluşur. Dolayısıyla bu hastalıkları önleminin yolu da fizyolojik dengenin sağlanması ve bunun yanında toksinlerin temizlenmesidir. Modern bilim tarafından yeni yeni keşfedilen bu durum, Ayuveda bilgeliğinde bin yıllar önce öğrenilmiş, buna karşı sağlayıcı yöntemler üretmiştir.

Detoks'u Ne Kadar Sürede Bir Tekrarlamak Gerekmektedir?

Detoks yaptıracak kişinin geçirdiği psikolojik ve fizyolojik değerlendirmenin sonucunda bu sürecin ne kadar zamanda bir tekrarlanması gerektiğine uzmanlar tarafından karar verilir. Kişinin ana ihtiyaçlarına bağlı olarak bu tekrarlanma süresi ve programın içeriği değişkenlik göstermektedir. Fakat özellikle mevsim değişimlerinde, yoğun strese maruz kalınan zamanlarda ve ağır ilaç kullanımı gibi durumların ardından tekrarlanması uygundur.

Detoks Programındaki Kişinin Nelere Dikkat Etmesi Gerekmektedir?

Detoksun amacı toksinlerden kurtulmaktır ve bunun başarılı sonuçlanabilmesi için öncelikle doğal ve organik beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Bunun dışında ise mümkün olduğunca ruhsal ve fiziksel olarak ta olumsuz dış etmenlerden korunmak gerekir.

Detoks Uygulaması Evde Yapılabilir Mi?

Detoks uygulaması evde yapılabilir fakat tam verim alınması mümkün değildir. Bunun için bolca mevsiminde sebze ve meyve tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Detoks programı sırasında aynı zamanda bol bol su içmek gerekir.

Alanında uzman kişiler tarafından detoks uygulaması yaptırmak istiyorsanız Ankara'nın Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi semtinde bulunan Mona Güzellik Salonu'na gelerek bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ANTİ AGİNG

Anti Aging Nedir?

Anti aging bakımı güneşin zararlı ışınlarından ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan hasarı ve ince çizgilere sebep olan bazı faktörlerin ortadan kaldırılması için uygulayabileceğimiz, anti aging serisi sayesinde cildin daha genç görünmesini ve doku altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlayabileceğimiz bir yöntemdir.

Anti aging'in kelime anlamı yaşlanmaya karşı olmayı simgeler. Anti aging uygulamaları sayesinde sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşumunu önlemek ve geciktirmek mümkündür. Bu uygulama sayesinde kişilerin ömürleri uzarken aynı zamanda sağlıklı ve kaliteli bir yaşam da sağlanmaktadır. Yaşadığımız yüzyıl içerisindeki gelişmiş ülkelerde ortalama yaşam süresinin artmasının sebebi modern tıp ve bilimin yaşam koşullarındaki iyileşme için sağladığı avantajlardır. Bununla birlikte yaşlı nüfus artmış ve yaşlılarda görülen kronik rahatsızlıklardan dolayı modern tıp anti aging bilimini ortaya çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan tedavilerin hastalıkların tedavisinde harcanan ekonomik bütçeden daha az olduğunu fark ettikten sonra bu alana daha çok önem vermeye başlamış ve bu sayede büyük ölçüde tasarruf sağlamıştır.

Anti Aging'in Faydaları Nelerdir?

 • Hücresel enerjinin aktif hale gelmesini sağlar
 • Oksidasyonu durdurur
 • Hücresel yenilenmeyi tetikleyerek, arttırır
 • Kırışıklıkların azalmasını sağlar
 • Nemlendirmeyi arttırır
 • Anti Aging'in Amaçları Nelerdir?
 • Gençlik enerjisine tekrar kavuşmak
 • Vücuttaki yağlanmayı azaltıp tekrar yağlanmasını önlemek
 • Cilt gerginliğini sağlamak
 • Cinsel yaşamdaki enerjiyi sağlamak
 • Bir daha almamak üzere kilo vermek
 • Kemiklerdeki kalsiyum kaybını azaltmak
 • Hafızayı güçlendirip konsantrasyonu arttırmak
 • Bağışık sistemini güçlendirmek olarak sıralandırılabilir.
Bu hedeflere ulaşabilmek için hormon seviyelerini de içeren testlerden oluşan büyük çaplı labaratuar çalışmaları ve özel testler yapılmalıdır. Siz de alanında uzman kişiler tarafından anti aging yaptırmak istiyorsanız Ankara'nınSöğütözü Mustafa Kemal Mahallesi semtinde bulunan Mona Güzellik Salonu'na gelebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Eskişehir Yolu Bilkent Yolu Kavşağı 2118 Cadde No:4 Maidan İş ve Yaşam merkezi C blok kat 9 No 112

Mira Güzellik Salonu

Kızılay

Mira Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Mira Güzellik Salonu Ankara'nın Kızılay semtinde bulunan ve sizin konforunuz için tasarlanmış, güzelliğinizi profesyonel kişiler tarafından açığa çıkartabileceğiniz, kendinizi bulabileceğiniz ve dinginliğe erişebileceğiniz, yıllardan beridir edindiği tecrübeler ile piyasaya yön verebilen ve aynı zamanda piyasayı, teknolojiyi yakından takip eden bir kuruluştur.

Mira Güzellik Salonu'nun çalışan kadrosunu alanında eğitimlerini almış ve almaya devam eden, tecrübeleri ile eğitimini harmanlayarak alanında uzmanlaşmış kişiler oluşturmaktadır. Uzman çalışanlarımızın size göstereceği birebir hizmet anlayışı sayesinde bütün hizmetler sadece size özel olarak verilecek ve sizin için en uygun olan hangisiyse ona uzmanlarımız karar verecektir. Örneğin zayıflamayla ilgili bir rahatsızlığınız var ise kapıdan giren ve zayıflama problemi olan herkese aynı uygulamayı vermek yerine analiziniz yapılıp, size uygun olan hangisi ise o işleme alınır.

Salonumuzda konforlu olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın çünkü salonun tasarımı da tamamen konforunuzu ve rahatlığınızı düşünerek tasarlandı. Bu konfor sayesinde de günlük hayatın getirdiği stresten ve yorgunluktan arınabilecek, dinginliğe ulaşabileceksiniz.

Ankara'nın havası buğuludur. Sizi bu boğukluktan kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Siz kendinizi nasıl hissederseniz hissedin biz biliyoruz ki siz güzelsiniz. Çünkü güzellik bakım gerektirir, ve bakımını gerekli şekilde yaptıran kişi toplum içinde güzel olarak adlandırılır. Bu yüzden şimdiye kadar herhangi bir bakımı profesyonel alanlarda yaptırmadıysanız da içiniz kararmasın. Çünkü Mira Güzellik Salonu'yla tanıştıktan sonra Kızılay'a her geldiğinizde aklınıza gelecek ilk yer burası olacak.

Bu güzellik hizmetlerini aynı zamanda hijyenik yapmamız, salonu daima steril tutmamız gerekir. Ve bu konuda da kuşkunuz olmasın, çünkü çalışanlarımız ekstra bir gayret sarf etmekte ve sizin sağlığınız açısından önemli olan her faktörü göz önüne alarak uygulamaları gerçekleştirmektedir. Her hangi bir güzellik hizmetimizden yararlanırken aklınızda soru işaretleri kalmasını istemeyiz.

Mira Güzellik Salonu'nda bir güzellik salonunda arayabileceğiniz her şey mevcut. Konfor arıyorsanız salonumuzda en iyisine layık olacaksınız, profesyonellik istiyorsanız alanında uzman kişiler tarafından karşılanıp hizmet göreceksiniz, veya ekonomik olarak kaygılarınız varsa size bu konuda da oldukça yardımcı olabiliyoruz. Sonuçta güzellik bütün kadınların hakkı.

Siz de bu hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız sadece Ankara Kızılay'da bulunan salonumuza gelmeniz yeterli.

devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Caddesi No:3/6 Kızılay-Ankara

Onur Özer Estetik Merkezi

Kavaklıdere

Ankara'nın Çankaya KAVAKLIDERE semtinde bulunan ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ Ankara'nın HANIMLARI VE ERKEKLERİ için "bir güzellik merkezinden en fazla neler isteyebilirim?" felsefesine dayanarak kurulmuş, çalışan kadrosunun eğitimini tecrübeleri ile harmanlamasıyla profesyonelliğine profesyonellik katmış, "işte tam bana göre" diyebileceğiniz bir doğal güzelleşme ve keyifli görünüm sağlayan mekandır.

Ana felsefemizden yola çıkarak öncelikle sizin her konuda aldığınız memnuniyet bizim için ilk planda. Dolayısıyla öncelikle sizi merkezimizde rahat ettirmemiz gerektiğinden, kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz, aksine salonumuz evinizde hissedebileceğiniz bir tasarıma sahip. Amacımız merkezimize girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşamın verdiği stresten, yorgunluğundan arındırmak. Bu tasarımın yanı sıra size gösterilecek ilgi ve alaka, sizin evinizde olmadığınızı farkedebileceğiniz ayrıntı.

Bu birebir hizmet anlayışı sayesinde sizin asıl rahatsızlığınızı hemen analiz edip, size gereken hizmeti sunmak için bekleyen alanında uzman çalışan kadrosuna sahibiz. Örneğin bölgesel zayıflamayla ilgili bir konuda yardıma ihtiyacınız oldu. Bu gibi durumlarda size direkt olarak istediğiniz zayıflama tekniğini uygulamak yerine öncelikle analizinizi yapıyoruz ve sizin için uygun mudur, sizin için en iyisi bu mudur gibi soruları kendimize soruyoruz. Bu işlemden de geçtikten sonra sizin için en uygunu hangisiyse, eğer sizde onaylarsanız işlemlerimize bu şekilde devamlılık sağlıyoruz.

Merkezimizde aynı zamanda son teknoloji ürünler kullanılmakla birlikte, teknolojiyi de sürekli olarak yakından takip ediyoruz. Bunu yapmazsak zaten diğer güzellik merkezlerinden bizi ayıran bir durum söz konusu olmaz ve bu da felsefimize tamamen aykırı düşmektedir. Eğer siz de Ankara'da oturuyorsanız;neresi olursa olsun yakın veya uzak sadece uygulama aletlerimizi görmek için bile merkezimize gelebilir, çayımızı-kahvemizi ve birçok zengin sunumlarımızdan tadabilirsiniz.

ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ, kurulduğu günden bu yana nezih ortamında hanımlara ve beylere hizmet vermeye devam etmektedir ve bir gelen müşterimiz diğer gelişinde yanında eşini, dostunu da getirmektedir. Bundan gurur duymakla birlikte sizin her isteğinizi karşılayabiliyor olmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.

Bütün bunların yanında bu işlemleri uygularken hijyene de büyük ölçüde önem gösteriyoruz. Çünkü güzellik hizmetlerinin olmazsa olmazıdır temizlik ve hijyen. Biz size son teknoloji ürünlerle profesyonel bir hizmet versek, ama hijyen olmasa bunun bir anlamı kalır mı? Tabii ki de herkesin vereceği cevap hayır olacaktır.

Şimdi siz de Ankara Çankaya Kavaklıdere'deki ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ'ne gelin, anlattıklarımızı bir de siz deneyimleyin.
devamını oku...
Adres: Tunus Cad. No: 73/4 Kavaklıdere-Ankara

Life Clinic Güzellik Salonu

Çankaya

2016 yılından itibaren Life Clinic olarak hizmet vermekte olduğumuz merkezimizde dürüstlük ilkemiz olsun diyerek çıktığımız bu yolda alanında uzman ekibimizle mesleki donanım ve tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize kendinizi özel hissettirecek mekanımızda temizlik ve hijyene önem vererek sizlere sunmaktayız.

Referans ve olumlu dönüşümler size verdiğimiz kalite ve değeri ortaya çıkarmakta ve bizleri mutlu etmektedir.

Bizlere güvenin gerisini bize bırakın diyor değerli vaktinizi bizlere ayırdığınız için emeğinizin ve emeğimizin değerini biliyor, Life Clinik ailesi olarak sağlık ve güzellik dolu günlerin olmasını canı gönülden istiyoruz.

Life Clinic Ailesi

Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.
devamını oku...
Adres: Yıldızevler Mahallesi Kişinev Caddesi No:7/C Çankaya-Ankara

Tunalı Güzellik Salonu

Tunalı

SEKTÖRDE Kİ ÖZGEŞMİŞ VE ANLAYIŞIMIZ;

Ankara'da 2012 Ekim ayından itibaren faaliyet gösteren güzellik salonları arasında örnek, lider, dinamik ve güvenilir bir güzellik salonu olarak Sağlık, Güzellik ve Estetik sektöründeki son teknolojik donanımları, titizliğimiz ve kişiye özel hizmetlerimizle birleştirerek, kendini sürekli geliştiren, kalıcı çözümler üreten bir işletme anlayışıyla sunmaktayız.

Sürekli yenilikler peşinde koşan firmamız halen dünya çapında kalitesini ispatlamış yeni markalarla görüşmelerini devam ettirmiş ve ettirmektedir.

Müşterilerimizin rahat ve konforu için her türlü detay düşünülerek dekore edilmiş geniş, ferah salon, sıcak ambiansı, Hijyen, konfor ve müşteri memnuniyetlerini hep ön planda tutmuştur.

Halen ilkeli, samimi, kaliteli, özverili, üst düzey hizmet vermekte ve verecektir.


Tunalı Güzellik Salonu

Ankara'da çalışmalarını sürdüren güzellik salonlarının arasında örnek, lider, dinamik ve güvenilir bir güzellik salonu olan Tunalı Hilmi Güzellik Salonu sağlık, güzellik ve estetik sektöründeki son teknoloji cihazları, titizliği ve kişiye özel hizmet anlayışı ile kendini sürekli geliştiren ve kalıcı çözümler üreten bir işletme anlayışı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Sürekli yeniliklerin peşinde koşan işletmemizin halen devam eden dünya çapında kalitesini ispatlamış yeni markalarla görüşmeleri devam etmektedir.

Salonumuza gelen müşterilerimizin rahat ve konforu için her türlü detay düşünülerek dizayn edilmiş geniş, ferah salonumuzun sıcak ambiyansını siz de hissedebileceksiniz. Hijyen, konfor ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızda her hizmetin ayrı bir bölümü olan salonumuzda bulunmanın huzur ve keyfini yaşayabileceksiniz. Hedefimiz samimi, ilkeli, özverili ve üst düzey kalite standartları içerisinde hizmet vermek, mutluluğunuzu sağlayabilmektir.

Basında da isminden sıkça söz ettiren Tunalı Hilmi Güzellik Salonu, Ankara'nın nezih bayanlarına verdiği bu kaliteli hizmete devam etmektedir. Amacımız en kaliteli hizmeti vermek olup, piyasaya ve trendlere yön veren bir işletme anlayışına sahiptir. Aynı zamanda piyasayı da takip ederek çalışmalarını bu bağlamda şekillendirmekte, yenilikleri her zaman bünyesine almaya devam etmektedir.

Çalışanlarımız piyasanın en iyi eğitimlerini almış, eğitimi hayatlarından eksik etmeyen ve eğitimlerden sağlanan bilgileri tecrübeleri ile harmanlamış alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Her uygulama için o alanda uzman en az bir çalışanımız bulunmaktadır. Her işi tek kişinin yapabilmesindense her kişinin uzmanlaştığı alanlar vardır ve bu bağlamda sizinle ilgilenecek olan uzmanımız kişisel bir ilgi ve alaka ile size hizmet verecektir.

Tunalı Hilmi Güzellik Salonu'nda öncelikle sizlere ihtiyacınız dışında bir hizmet vermemeye özen gösteriyoruz. Öncelikli olarak gerekli testlerden geçtikten sonra ihtiyacınız olan materyaller tespit edilip, sizin de istekleriniz doğrultusunda gerekli olan uygulama belirlenip son teknoloji cihazlarımız ve alanında uzman estetisyenlerimiz vasıtasıyla bu hizmet sizlere aktarılmaktadır.

Teknoloji her daim yakından takip etmekle birlikte ürünlerimiz, cihazlarımızı da bu bağlamda her zaman yenilemekteyiz. Yeniliklere her zaman açık olmakla birlikte yenilikleri zaman zaman kendimiz de yaratmakta, sizler için en iyisini bulana kadar arayışımıza devam etmekteyiz. Siz de konforlu bir salonda alanında uzman kişiler tarafından, son teknoloji ürünler vasıtasıyla kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi'nde bulunan Tunalı Hilmi Güzellik Salonu'nu tercih edebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Barbaros Mah. Tunalı Cad. 109 / 7 Tunalı - Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

10 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

HS Estetik Güzellik Salonu

Çankaya

Bilgi için bizi arayın lütfendevamını oku... Adres: Sokullu Caddesi No:90/22 Çankaya-Ankara

Punika Güzellik Salonu

Tunalı

Punika Güzellik Merkezi, 1990 yılından bu yana uzman kadrosuyla bu sektörde hizmet vermektedir hizmetlerimizin arasında kalıcı makyaj cilt bakımı cilt bakımı manikür pedikür ağda epilasyon lazer epilasyon Kuaför saç bakımı protez tırnak ipek kirpik kaş dizaynı kirpik Lifting kirpik perması kaş ve kirpik boyası gece gündüz ve gelin makyajı gibi salon uygulamaları yapılmaktadır.
devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Cad. 76/3 Kavaklıdere-Ankara

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Perla Beauty Güzellik Salonu

Tunalı

Perla Beauty Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU

Tunus caddesinde bulunan Perla Beauty güzellik salonu 10 yıllık bilgi deneyimlerini tecrübeleriyle birleştirerek son teknoloji ile geliştirilmiş cihazların ışığında siz değerli müşterilerine sağlık ve hijyenin bir arada olduğu kaliteli bir hizmet sunmaktadır.devamını oku...
Adres: Tunus Caddesi No:90/4 Tunalı-AnkaraSayfanın Başına Git

YAĞLI CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Yağlı cilt, cilt gözeneklerinin geniş olmasından dolayı fazla yağ üreterek cildin parlak görünmesine neden olur. Aynı zamanda siyah noktalar ciltte geniş yer tutar. Cilt rengi beyaz olanlarda daha çok görülür ve cilt diğer tiplere oranla daha kalın olur. Yağlı ciltler çok çabuk sivilcelenme, akne, siyah nokta gibi sorunları yaşamaya yatkındır. Bu durum yağlı ciltler için cilt bakımını oldukça önemli kılmaktadır.

Yağlı ciltler için cilt bakımı nasıl olmalıdır? İşte cevabı:

Yağlı ciltler için "nemlendirici kullanmamak gerek ifadesi" yaygınlaşmış yanlış bir anlayıştır. Nemlendirici kullanmak yağlı ciltler için cilt bakımı konusunda ilk aşamadır. Ancak ürünün içeriğinde yağ olmaması yani yağ oranının %0 olması gerekir. Sadece nemlendirici değil diğer kozmetik veya bakım kremlerinde de yine yağsız olanlar tercih edilmelidir.

Yağlı ciltler için kil uygulaması vazgeçilmezdir. Kil diğer uygulamalar içinde en etkili ve doğal olanıdır. Düzenli uygulanarak cildin yağlılığını azaltır.


Yağlı Ciltler için Cilt Bakımı


Buzdolabından çıkardığınız sütü bekletmeden yani soğuk olarak cildinize sürerek bakım yapabilirsiniz..

Papaya meyvesi sıcak iklimin meyvesidir. Ancak yağlı ciltlerde tedavi için oldukça yararlıdır. Özellikle süper marketlerden edinebileceğiniz bu meyveyi püre haline getirerek maske yapabilirsiniz.

Domates, çok tüketilen besin kaynağıdır. Hem tüketilmesi hem de yağlı ciltler için maske olarak kullanılması oldukça faydalıdır. Domatesi püre yaparak maske için kullanımını kolaylaştırabiliriz. Böylece cildin sarkmasını önler ve yağ oranını etkiler.

Mısır nişastası da yağlı ciltler için cilt bakımı uygulamalarında sıkça önerilen basit bir yöntemdir. Su ilave ederek kremsi hale getirilen kıvamı yüzünüze maske yapabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar için püf noktası; uygulama esnasında parmak uçlarınızı kullanarak hafif masaj yaparak uygulamayı yapın. Böylece cildin yıpranmasını önlemiş ve cildi yumuşatmış olursunuz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

KARMA CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Karma cilt nedir? T bölgesi yani çene, burun ve alın kısmı yağlı olup, yanaklar ve göz çevreleri kuru olan cilt tipidir. Karma ciltler oldukça yaygındır. Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan bu cilt için doğru olan bakımı bulmak gerekir.

Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı Maske Tarifleri


1. Ballı maske: Amaç karma cilt tipine uygun olarak siyah noktaları yok etmek ve cildi beslemeye yöneliktir.
Malzemeler; bal, yoğurt, mısır unudur. Ölçekler 1 tatlı kaşığı olarak uygulanması yeterli olacaktır. Bütün malzemeler aynı anda karıştırılır ve kremsi hale getirilir. 15-20 dk kadar cildinize uyguladıktan sonra bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir kez uygulanmalıdır.

2.Karma bölgeler için kil ve nem maskeleri: her bölgeye aynı maskeyi uygulamak doğru olmaz. Kili sadece yağlı T bölgesine uygulayarak yağ dengesi sağlanır. Kuru bölgelerin pürüzlü yapısı için nem maskeleri uygulanarak pürüzsüz yapısına kavuşturulur.

3.Muz maskesi: 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yağlı süt, 1/3 muz.
Muz maskesi sayesinde magnezyum, folik asit, potasyum gibi mineraller cildin pürüzlü yapılarına uygulanarak cilt pürüzleştirilir. Böylece kırışıklıklar da engellenmiş olacaktır.

4.Yoğurt maskesi: 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 yumurta beyazı ile her zaman hazırlayabileceğiniz bu tarifte amaç genişlemiş gözenekleri kapatarak aşırı yağlanmayı önlemektir. Aynı zamanda büzüşen gözenekler cildin sıkılaşması ile genç ve güzel bir görüntüye kavuşur.

5.Avokado maskesi: standartların biraz dışında olmasına bakılmadan etkisini düşünürsek cildin kaybolan canlılığını, rengini ve parlaklığı için denemeye değer bir tariftir. 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1/5 avokado için geçerlidir. Belirtilen miktarda avokadoyu kesin. Püre haline getirin. Yağ ve püreyi karıştırın. Cildinizin arındırılmış olmasına dikkat edin. Hazır olan maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip durulayın. Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Karma Ciltler için Cilt Bakımı


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

KURU CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt insan vücudunun sahip olduğu en geniş duyu organıdır. Vücudun nemini sağlar ve sıcaklığını korumada yardımcı olur.
Cilt, deri altı, alt deri, üst deri olmak üzere 3 aşamalıdır. Cilde gerekli özen ve bakımın gösterilmesinin dış görünüşe katkısı büyüktür. Cilt tipi genelde beş türdür. Kuru, hassas, yağlı, normal, karma.

Kuru Cilt Tipinin Özellikleri Nelerdir?

Nem ve yağ oranı oldukça düşük olduğundan cildin çatlaması, pullanması, derinin dökülmesi gibi problemler daha fazladır. Bu yüzden kuru ciltler için bakım oldukça önemlidir.

Kuru Ciltler için Cilt Bakımı Konusunda İpuçları

Havanın değişkenlik gösterdiği bahar aylarında kuruyan cilt neme daha çok ihtiyaç duyar. Bu durumda cilt ek nemlendirici uygulansına ihtiyaç duyar.

Kuru ciltler için cilt bakımı konusunda ilk ipucu sıcaklığın derecesidir. Sıcak suyu hem duş esnasında hem de cildinizi durulamada tercih etmeyiniz. Alternatif olarak ılık su tercih edilmelidir. Duş sonrası bakım sütü veya nemlendiriciyi cildinize uygulamayı unutmayın.

Yulaf maskesi uygulayın düzenli olarak. Cildin kaybolan su ihtiyacını karşılar, böylece softluk kazandırır. 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt, 2 kaşık bal ve 1 küçük kaşık zeytinyağı. Kremsi hal aldıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın 15 -20 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Aynı zamanda kırışıklığın oluşumunda doğal bir önlemdir.

Kahve maskesi ile hem ruhunuzun hem de cildinizi dinlendiririn Parlaklık kazandıran bu maske oldukça kolay hazırlanır. Kahve telvesi 3 çay kaşığı, kakao 3 çay kaşığı, süt 4 çay kaşığı, bal 3 çay kaşığı. Kahve telvesinin etkisini artırmak için diğer malzemelerin kullanılması gerekir. Böylece maske cildin soft etkisini artırır. Böylece kuru ciltler için cilt bakımı küçük ipuçları ile etki derecesi yüksek uygulamalar içermektedir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

HASSAS CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt bakımı yapmadan önce cildinizin tipini bilmeniz ve ona uygun bakım adımlarını takip etmeniz gerekir. Yoksa yanlış yapılan cilt bakımı cildin yapısını bozarak gereğinden fazla yağ üretimine veya nemli yapısını kaybetmesine yol açar. Hassas cilt diğer ciltlere göre biraz daha duyarlılığı fazla olan herhangi bir durumda kızaran, kaşıntı oluşan ve derisinin pul pul olması gibi sorunlara açık olan cilt tipidir. Hassas cilt tipi genellikle irsi olarak yukarıdaki sorunlar yaşadığı gibi çevresel faktörlerde hassasiyetini artırır.

Bu nedenlerle hassas ciltler için cilt bakımı oldukça önemlidir.

Uzmanlarından hassas ciltler için cilt bakımı tavsiyeleri:

Kozmetik ürünlerinden ne kadar bitkisel içerikli olanlar tercih edilse de uygulamadan önce alerjik reaksiyona karşı önlem olarak kolunuzun üzerine bir bölgeye uygulayarak 12 saat kadar beklenmelidir.

Her ne kadar hassas ciltler için cilt bakımı konusunda yazımız ile bir bilinçlendirme oluşturmaya çalışsak da doktor gözetimi şarttır. Çünkü hassas ciltlerde oluşan kızarıklık, kaşıntı, dökülme gibi sorunlar egzama gibi deri hastalıklarının belirtisi olabilir. Bu nedenle erken müdahale önemlidir.

Parfümün hassas cilt üzerinde tahriş etmesi konusundaki zararı göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle parfüm kullanırken direk olarak cilde sıkılmamalıdır.

Sadece kozmetik ürünler değil evde kıyafetlerinizi temizlemek için kullandığınız deterjanlarda parfüm içerdiğinden, kimyasal içerikli olduğundan cilde temasında yine tahriş etme riski oluşabilir. Bu konunun aklınızda bulunmasında fayda var.

Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Eğer güneş altında durulacaksa koruyucular ile cildin dayanıklılığı artırılabilir. Mesela ürün içeriği olarak aloe vera, provitamin, b5 gibi bitkisel ve organik içerikli bileşenler tercih edilmelidir.

Maden suyu veya mineralli su ile yüzünüze düzenli olarak masaj yapılabilir. Nemlendirilmiş bir cilt kırışıklıkların engellenmesinde etkili bir yoldur.

Hassas Ciltler için Cilt BakımıSitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

SİVİLCE İÇİN CİLT BAKIMI


Sivilce her dönemde, her yaşta ve genellikle stres, kaygı kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Cilt bakımı yöntemleri veya doktor tedavisi ile sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Sivilce için cilt bakımı uygulamaları sivilcenin büyümesinden olgunluk aşamasına bir müdahale olup ciltte derinlemesine iz oluşumunu önlemektedir.

Sivilce için cilt bakımı önerileri nelerdir?

Ciltte sivilce oluşan bölgeyi kaşımamak gerekir, sivilceyi patlatmaktan kaçınılmalıdır. Böylece, sivilce alanını genişletmekten kaçınmış oluruz. Aynı zamanda tahriş etmeyi engelleyerek (kaşımak vb.) cildin zarar görmesini engelleyebiliriz.

Cilt bakımında sivilceye karşı en temel adım sivilceli alanı dezenfekte etmektir. Yıkamak en basit yöntemdir. Güne başlarken ve günün sonunda cildin çevresel faktörlerden dolayı kirlenmesi ve gözeneklerin kapanmasının sonucunda cildi yıkamak gereklidir. Ancak bu işlem sayısı arttırılmamalıdır. Çünkü yağ dengesi bozulan cilt daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır.

Cildi dezenfekte etme esnasında sıradan sabunların etkili olduğu anlayışı oldukça yaygındır. Ancak sıradan sabunlar cildi kurutur ama sivilceyi tedavi etmez. Kullanılan sabunun içeriğine bakılması gerekir. Sivilce tedavisinde kullanılacak ise: salisilik asit, laktik asit, glikolik asit, benzol peroksit gibi içeriklere sahip olmalıdır sabun.

Çeşitli bakım maskeleri de yapılmalıdır sivilce için cilt bakımı uygulamasında. Bunlar:

1.Kil maskesi: kil maskesinde alışılmışın dışında kili ıslatmak için su yerine elma sirkesi kullanılabilir. bu uygulama gözeneklerin açılmasında peeling işlevi görür.

2.Aspirin maskesi: bir tane aspirini ezerek ve toz haline getirerek içerisine limon suyu ve kilin beyaz olanı koyulur. sadece sivilceye sürülür. Kısa sürede sivilceyi kurutarak etkisini yok eder

3.Papatya maskesi: 1 tane canlı papatyayı ezerek kremsi hale getirin. Cildinizin temiz olduğundan eminseniz cildinize doğrudan uygulayın. Papatya iltihaba ve sivilcenin içerisinde yağ birikmesini önler.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

CİLT GENÇLEŞTİRME


Cilt, yaşamımız boyunca iç organlarımızı fiziksel tehlikelere karşı koruyan en doğal koruyucudur. Yaşın belirtileri cilt üzerinde etkilerini çeşitli şekilde gösterir. Mesela kırışıklık, iz (sivilce, yara, kaza), sarkma, gevşeme, yıpranma ve deforme gibi. Ayrıca fazla stresli geçen bir yaşam cildi etkilen en önemli unsurlardandır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi güzellik piyasasına etkisi yansımıştır. Mesela ileri teknolojik cihazlar ile uygulanan çok kısa seanslı uygulamalar kısa sürede sonuç almayı sağlamaktadır. Bu durumdan en çok kadınlar başta olmak üzere erkeklerinde memnun kaldığı görülmektedir. Cilt gençleştirme yöntemleri son yıllarda değişik şekillerde uygulanmaktadır.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri


Dolgu : zamanla cildin canlılığını, genç yapısını sağlayan faktörlerde azalır. Bu durumda cilt altına azalan ve etkisini yitiren maddeler dolgu yöntemi ile eklenir. Kollajen ve hyaluronik asit cilde tekrar kazandırılır. İlki cildin dinamiğini koruyarak sıkı durmasını sağlarken diğeri cildin ihtiyacı olan nemin ciltte tutulmasını sağlayan pigmentlerdir.

Yüz mezoterapisi: cildin kaybolan parlaklığını kazandırmada etkilidir. Yorgunluktan, stresten dolayı cildin cansızlaşması, kuruması, solması gibi durumları önlemek belirli süreliğine durdurmak amacı ile uygulanır.

Thermage : cilt gençleştirmede cilde gönderilen radyo dalgaları ile oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece uzmanlar tarafından uygulanması gerekir. Bu uygulama ciltte özellikle yüzde istemsiz mimiklerin oluşumunu önler. Cildi toparlar ve kasları eski haline döndürür.

Ultherapy : bazı uygulamalarda cildin üzerinde olduğu gibi cildin altında da kullanılan etkili yöntemler vardır. Bunlardan biri ultherapy yöntemidir. Cildin altına uygulanarak uzun süreli sonuçlar sağlanır. Çünkü cildin altındaki dokular ve kaslar etkilendiğinden bu alanlara müdahale etmek gerekir. Bu kısımlara sıcaklık ulaştırılarak işlem uygulanır. Sarkan cilt kendini toparlayarak cilt gençleştirme sağlanır.

Scarlet-s : anti-aging uygulamalarına dâhil olan bu yöntem cilt gençleştirme de uzmanlar tarafından önerilir. Altın mikro iğneler aracılığı ile tedavi sağlanır. Ciltteki tembelleşen dokuları, kasları tetikleyerek aktifleşmesini sağlar. Böylece işlevsellik kazanan yapılar cilt için gerekli olan maddeleri üretecek ve cildin yapısı yenilenecektir.

İcon lazer : cilt tipleri farklı olduğundan cilt gençleştirme adımları da farklılık gösterirdi. Ancak teknoloji bu duruma çare olarak tüm ciltleri bir cihazda toplayarak kolaylık sağladı. Bu cihaz hem deri altına hem de deri üstüne aynı anda etki etmektedir. Cihaz ısı yayarak lekelere karşı uygulanmaktadır.

Lazer : Sıkılaştırma, germe, esneklik, yenileme, gençleştirme gibi sorunlara aynı anda etki eder. Kısacası cilt gençleştirme için gerekli olan tüm faktörler bu işlemle sağlanmaktadır.

Cilt Gençleştirme için Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

AKNELİ CİLT BAKIMI


Akne denildiği zaman vücudun çeşitli bölgelerinde (yani omuz, yüz, sırt, göğüs gibi) çıkan ciltteki olumsuzluklardır. Genellikle hastalık olarak değerlendirilir. Ergenlik çağlarında veya hamilelik dönemlerinde rastlanan bu cilt hastalığı çeşitli şekillerde görülebilir. Aknenin çeşitleri sivilce ve siyah noktadır.

Akne hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir cilt sorunudur. Ancak akneli cilt bakımı uygulamaları veya tedavi yöntemleri ile akneden kurtulmak mümkündür.

Akne Nasıl Oluşur?

Cilt üzerinde gözle göremediğimiz birçok gözenek vardır. Bu gözenekler sayesinde cilt nefes alır. Ancak bu gözeneklerin tıkanmaya neden olan faktörler zaman geçtikte siyahlaşarak siyah noktalara dönüşür. Bir başka şekilde yine gözenekler tıkandığında yağ salgılamaya devam edilmesi sonucu o bölge şişer, kabarır ve yağ dolu bir baloncuk oluşur.

Akneli Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir?

Akneli cilt bakımı adına sürekli yeni ürünler, yeni tavsiyeler ile karşılaşmak mümkündür. Ama bu uygulamalara başlamadan önce kişilerin bilgilenmesi ve cildini tanıması gerekir.

Akneli ciltler için bakım yöntemlerini bilimsel ve doğal yöntemler olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu yazımızda daha çok doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Zeytinyağı: zeytinyağını cilde doğrudan uygulamak çok cazip gelmese de çeşitli ürünlerin içinde kullanılması ile zeytinyağının cilt ile buluşması oldukça kolay bir hal almıştır. En iyi dezenfeksiyon aracı olan sabunlarda zeytinyağlıların tercih edilmesi iyi bir akneli cilt bakımı uygulaması olabilir.

Peeling tarifleri veya doğal maskeler: yine evdeki malzemeler ile hazırlanacak organik ve pratik bir peeling tarifi aknenin ciltten arındırılmasında etkilidir. Aynı şekilde maske tarifleri ile cilt tipinize uygun malzemeler ile tedavi edici bir maske hazırlayabilirsiniz.

Kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğine dikkat edin: makyaj malzemeleri cildin gözeneklerini tıkayarak zamanla istenmeyen aknelere neden olur. Doğal içerikli kozmetik ürünleri kullanarak akne oluşumunu minimuma indirebilirsiniz. Veya gün sonunda cildinizi iyice arındırmak gerekir ki cilt nefes alabilsin.

Beslenme alışkanlıkları: sadece yüz için akne cilt bakımı uygulamaları olduğu gibi tüm vücut için akne oluşumuna karşı doğru ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Hatta bu konudaki tıp araştırmaları aknelerin vücudun iç sistemi ile alakalı olduğunu belirtmiştir. Yani dışarıdan çevresel faktörler ile mücadele etmek yeterli değildir. Aynı zamanda vücudun iç sistemini iyileştirmekte gerekir. Bunun için beslenme alışkanlıklarını düzeltmek akneli cilt bakımı uygulamalarının en önemlisidir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

İNCİ MASKELİ CİLT BAKIMI


Cilt bakımı uygulamalarında incinin tercihi son yıllarda oldukça popülaritesi artan bir unsur haline dönüştü. İncinin cilt üzerindeki etkilerini merak edenler için oldukça geniş içerikli bilgi paylaşımı yapalım. İnci maskeli cilt bakımı uygulaması adından da anlaşılacağı gibi içerisinde doğal incinin toz haline getirilerek yeterli miktarının kullanılması ile elde edilir. Mineral ve vitamince zengindir. Dipte yaşayan istiridyelerden çıkarılan inciler, cilt bakımında kullanılmak üzere toz haline getirilir.

İnci Maskeli Cilt Bakımının İçeriği Nelerdir?

İnci maskeli cilt bakımı oldukça kolay bir uygulamadır. İnci tozu (1 kaşık), 1 yumurtanın beyazı ile hazırlayacağınız kürün homojen olması için mikserleyin. Karışım beyaz renk alana kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra yüzünüze uygularken gözlere değdirmeden göz çevresine hafifçe uygulayın. Cildinizde 20-25 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada en fazla 2 kere uygulayarak düzenli bir bakım programı oluşturun.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Hangi Ciltler için Uygundur?

Yukarıda verdiğimiz kolay ve pratik tarif içeriğinin sadeliği her cilt tipine hitap etmektedir. İncinin içerdiği mineral ve proteinlere her cilt ihtiyaç duyar, eksilmesi durumunda takviye uygulamalar ile giderilmesi gerekir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı için İnci Nereden Temin Edilir?

Okyanuslarda yaşadığı bilinen istiridyelerden toplanan inciler daha sonra toz haline getirilmektedir. Bu inci tozları doğal, bitkisel ürün satan baharatçılardan veya aktarlardan kolayca temin edilebilir. Tarif edilen miktarda kullanılması kâfidir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Sonrası Cildin Kazanımları

 • Cildin altına inerek eksik olan yapılara takviye olur. Böylece yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cildi sıkılaştırır.
 • Mineral bakımından zengin olması cildin nemini tutarak canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Doğal ve cildi besleyici olduğundan kısa sürede gözle görülür şekilde etki oluşturmaktadır.

İnci Maskeli Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

FRESH HAVYAR CİLT BAKIMI


Havyar bilindiği üzere balığın yumurtasına verilen addır. Ancak bazı havyarlar tüketilmektedir. Bundan dolayı bu tür havyarlar kıymetli ve çok talep görmektedir. En çok talep edilen ve tüketilen havyar Mersin balığının yumurtalarıdır ki genellikle hazar denizinde yaşar.

Havyarın tüketiminin insan sağlığı üzerindeki faydaları uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu durumda havyar sadece gıda sektöründe kullanılan bir unsur olmaktan çıkmış kozmetik sektörüne de girmiştir. Peki, kozmetik sektöründe havyar nasıl kullanılmaktadır bu konu üzerinde bilgi paylaşalım. Fresh havyar cilt bakımı kürü cilde uygulanarak tedavi edici özelliğe sahiptir. Yıpranan, parlaklığını kaybeden ciltler için uygundur. Ancak yaşı ilerleyen kişilerde cilt özelliklerini yitirdiğinden bu cilt tipi içinde tavsiye edilir.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Özellikleri Nelerdir?

Deri altındaki dokuları, kasları besler. Eksik olan protein ve minerallere takviye sağlayan fresh havyar cilt bakımı kürü hızlı yaşlanmalara karşı ya da yaşlanmayı yavaşlatır. Böylece ciltteki beslenme, nem, elastikiyet gibi konularda fresh havyar cilt bakımı yararlı olur. Tembelleşen hücre metabolizmasını tetikleyerek yeniden harekete geçirir.

Aynı zamanda fresh havyar cilt bakımı havyarın dondurularak kullanılmasını sağlar. Böylece havyar taze olur ve kimyasal koruyucu ürünlere yer verilmez.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Kürünün İçeriği

Fosfolipid ve fosfoprotein, havyarın temel yapısını oluşturan bileşenlerdir. Peki, bu iki bileşenin özelliği nedir diyenler için hücre zarını oluşturur. Yani hayati faktörlerin oluşturulması ve sürekliliği için gereklidir. İşte, Fresh havyar cilt bakımı kürü havyar içerdiğinden doğal olarak bu yapıları da içinde barındırır.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

MESO VİT CİLT BAKIMI


Estetik uygulamaların son yıllarda tıbbın içerisinde uygulanması ile güvenilirlikleri de arttı. Estetik, uzmanlar tarafından ameliyat işlemlerinin yanı sıra üretilen ürünler ile doğrudan ameliyatsız da yapılmaktadır. Özellikle kadınların yeni geliştirilen bu yöntemi hayranlıkla uygulamak istemesi talepleri artırmaktadır. Bu yöntem: Meso vit cilt bakımı uygulaması vitamin takviyesi ile cilt üzerinde tedavi edici ve dinginleştirici etkisi vardır. İğnesiz uygulanması bakımından oldukça pratiktir. Tıbbi uygulamalar ile etki ve verimliliği karşılaştırıldığında aynı derecede verimlidir.

Meso Vit Cilt Bakımı Uygulaması Hangi Sorunların Çözümünde Kullanılır?

Cilt yılların etkisi ile aşınmaya maruz kalan, önemli bir kalkandır. Bu kalkanın yenilenerek üzerinde oluşan sorunları gidererek dayanıklılığının artırılması hem sağlık hem de güzel görünüş açısından çok önemlidir.

Cilt üzerinde oluşan lekeler, çukurlar, yaralar, yaşı ortaya çıkaran çizgiler, yara izleri, cildin sahip olduğu esnekliğin azalması gibi problemler için meso vit cilt bakımı uygulanır. Bu sorunları yaşayan kadınlara yönelik geniş kitlelere ulaşmak hedeflenmiştir. Yıllara meydan okumak meso vit cilt bakımı ile daha kolaydır. Yıpranmalara son verir ve cildiniz canlılık kazanır.

Meso Vit Cilt Bakımı Hangi Değerlere Sahiptir?

Meso vit cilt bakımı, tıbbi uygulamaya alternatif ve destekleyici olması ile etkisini ortaya çıkarmıştır. Peki cilt üzerinde böylesine etkili ise hangi değerler ile cildi onarmaktadır? A, E ve C vitaminleri cildin temel yapısında gereklidir ve meso vit cilt bakımı cildin kendini yenilemesi, zararlı ışınlara karşı koruması, ciltteki asit yapıcıların tetiklenmesi gibi işleve sahiptir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI


Güzellik sektöründe son yıllarda uygulanan gerek medikal estetik gerekse güzellik ve bakım adına üretilen ürünler oldukça geniş yer tutmaktadır. Oksijenli cilt bakımı da bu uygulamalardan sadece biridir. Bu uygulamalar sadece güzelleşme adına değil insan sağlığı ve cilt sorunlarının ilerlemesine anında müdahale etmek için oldukça önemlidir.

Dünyada uzun yıllardır uygulanan oksijenli cilt bakımı, ülkemizde son yıllarda popülaritesi arttığı görülmüştür.

Oksijenli Cilt Bakımı Etkisi Nedir?

Oksijenli cilt bakımı cilde gönderilen basınç ile uygulanan tedavi yöntemidir. Bu basınç 1 barlıktır. Derinin alt tabakalarına ulaştırılarak etkisi yüzeysellikten uzaktır. Buna bağlı olarak;

Kan dolaşımını tetikleyerek kan akışını hızlandırır. İşlevselliğini yitiren veya yavaşlayan enzimlere yeniden işlevsellik kazandırarak üretilmesi gereken, cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin yeniden üretimini sağlar.

Sivilceleri azaltarak yağ dengesini sağlar. Gözenekleri temizleyerek siyah noktaların yok olmasında etkilidir. Gözenekleri temizleyerek bu oluşumların etkisini de azaltır. Veya cilt hastalıklarının oluşumu doğal yöntem ile engellenir.

Vitamin desteği sağlayarak cildin yeniden canlanmasını sağlar. Cildi gençleştirir. Sarkan cildi toparlayarak yüz hatlarını sıkılaştırır. Cildi dinlendirir ve yorulmalara bağlı olarak morlukları, şişlikleri azaltılır, renk değişimlerini ortadan kaldırır.

Oksijenli Cilt Bakımı Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Oldukça basit ve sade bir uygulama olan oksijenli cilt bakımı iğne vb. cerrahi müdahale gerektirmeyen oldukça kolay bir yöntemdir. Uygulama esnasında konu olan madde kimyasal bir madde değil bildiğimiz doğal oksijendir. Ağrı hissetmeden kısa seanslar ile gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak uygulama tamamen uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Oksijenli cilt bakımı için özel cihazlar ile uygulanır. Böylece oksijeni püskürterek eşit miktarda cilt yüzeyine yayar.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

ETKİLİ BİR CİLT BAKIMI İÇİN 10 TAVSİYE


Etkili bir cilt bakımı için 10 tavsiyeye geçmeden önce bilinmesi gereken küçük detaylar var. Bu detaylar cilt bakımında etkiyi, verimliliği en üst düzeye çıkarmada işinize yarayacaktır. Öncelikle etkili bir cilt bakımı için hangi malzemeler karıştırılmalı ve ne kadar sürede uygulanmalı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Bu vereceğimiz tavsiyeler her cilt türüne uygun olup, rahatlıkla uygulanabilir.

 1. Cilt bakımı için aldığınız kozmetik ürünler cildinizin yapısına uygun olmalıdır. Böylece cildin nemliliğini veya yağ dengesini koruyabilirsiniz.
 2. Cilt bakımı yüz bölgesi için uygulanıyorsa narin bölgeler için özel bakım uygulanmalıdır. Narin bölgeler olarak göz çevresi ve ağız çevresidir. Bu bölgelere göre bakım yapılmalıdır.
 3. Cildin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Bu işlem uygulanırken oldukça nazik davranılmalıdır cilde. Bastırmadan, yavaş ve nazikçe. Cilt kir, makyaj, krem vb. ürünlerden arındırılır. Kullandığınız ürün cildin PH dengesini koruyan nitelikte olmalıdır.
 4. Cildin arındırılmasından sonra nemini kaybeden cildin yeniden nemlendirilmesi gerekir. Bunun için vitamin değeri yüksek bitki özlü ürünler seçilerek bir gün boyunca nemi cilde kazandırmış olunur.
 5. Buz masajı cildin kırışıklığına ve sarkması için en doğal yöntemdir. Göz altı şişlikleri veya ayak şişmelerine buz uygulanarak veya soğuk su ile yapılan masaj kısa sürede bu şikayetleri sonlandırır.
 6. İyi bir uyku sonrasında cildinizin rengi, dinamikliği, canlılığı ile kazanılır. Hem vücut dinlenmiş olacaktır güne iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız hem de cildin ihtiyaç duyduğu dinginlik kazanılır.
 7. Cildin yapısını vitaminler oluşturur. Özellikle E vitamini cildin yapı taşını oluşturur. E vitaminli besinler veya kremler uygulayarak cildin eksikliği giderilir.
 8. Etkili bir cilt bakımı için bütün bu uygulamamlar egzersiz ile desteklenmedikçe bir yere kadar etkilidir. Egzersiz veya spor hem sağlıklı olmanızı sağlar hem de cildin genç yapısını korur. Cildin en etkili bakımı egzersiz yapmaktır.
 9. Su hayatın devamlılığını sağlayan temel faktördür. Su ciltteki yağ dengesini sağlayarak sivilcelenmelerin, siyah noktaların oluşumunun en büyü önleyicisidir. Bu nedenlerle cildin güzel görüntüsü suyun dengeleyici özelliğine bağlıdır.
 10. Pürüzsüz bir cilt için kullanılacak en doğal bakım yöntemi deniz tuzudur. Sadece deniz tuzunu cildinize uygulayarak hafif ovma hareketi ile peeling sağlayabilirsiniz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz.
Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları