YAŞLILIKTA CİLT BAKIMI – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

YAŞLILIKTA CİLT BAKIMI – CİLT BAKIMI

Cildin en fazla bakıma ihtiyaç duyduğu dönem şüphesiz ki yaşlılık. Ancak şunu bilmek gerekiyor; yaşlılık döneminde güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu gençlikte de cilde doğru bakmaktan geçiyor. Yani cilt bakımı yaşam boyu süren bir süreç ve her zaman özen gösterilmesi gereken bir konu. Gençlikten itibaren doğru cilt bakımı yapılmadığında yaşlılıkta ne yapılırsa yapılsın iyi görünen ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ne yazık ki mümkün değil.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
Yaşlılık döneminde cildi onarmak gerekiyor

Sağlıklı bir cildin en önemli unsuru yeterli neme sahip olması. Ancak yaşlılık döneminde cilt bakımı için sadece nemlendirmek yeterli olmuyor. Yaşlanmanın etkisi ile yıpranan cildi onarmak yaşlılıkta cilt bakımının olmazsa olmazı. Bunun için doğru ürünleri ve doğru şekilde kullanmak da büyük önem taşıyor.

Yaşlılıkta karşılaşılan cilt problemleri

Yaşlılık döneminde ciltte birçok farklı problem ile karşılaşılıyor. Bunlar arasında en sık görülenler şunlar;

  • Kırışıklıklar

  • Renk değişimleri (kahverengi lekeler ve sararma)

  • Damarlanma (kılcal damarların kırmızı şekilde görünmesi)

  • Gevşeme

  • Esneklik kaybı

Bunlar yaşlılık döneminde ciltte oluşan problemlerdir, şayet düzenli cilt bakımı yapılmazsa bu problemler ağırlaşır ve cildin sağlığında ve görünümde oluşan bozulma hızlanır.

Yaşlılıkta profesyonel cilt bakımı yapılmalı

Yukarıda saydığımız problemlerden de anlaşılacağı üzere yaşlılıkta cilt bakımı evde tek başına yapılabilecek bir şey değil. Bu dönemde cildin gereksinimlerini tam olarak karşılayabilmek, ciltteki hasarları onarabilmek için yapılması gereken mutlaka konunun uzmanlarına başvurmak. Zira ancak bir güzellik uzmanı ciltteki sorunları tam olarak belirleyebilir ve bu sorunları ortadan kaldırmak için ne yapılması gerektiğini tam olarak bilebilir. Bu nedenle yaşlılık döneminde cilt bakımınızı yaptırmak için Ankara'da bulunan güzellik salonlarını ziyaret edebilir ve burada bir güzellik uzmanından yardım alarak cildinize en doğru şekilde bakmayı başarabilirsiniz.

Yaşlı cilt hata kaldırmaz!

Uzmandan yardım almanın gerekliliğinin en büyük nedenlerinden biri de yaşlı cildin hata kaldırmaya elverişli olmayışıdır. Yaşlı cilt zaten kendini onarma konusunda yetersizdir, dolayısıyla yapılacak hatalar diğer ciltlere oranla çok daha ciddi hatta geri dönüşü olmayan problemlere yol açabilir. Yaşlılık döneminde cildinize en doğru şekilde bakım yapabilmek için mutlaka bir güzellik uzmanı ile görüşmeli ve cilt bakımınızı uzman gözetiminde yapmalısınız.