YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

Yaz aylarında epilasyon yapılabilir mi? Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz ancak yapılıp yapılmayacağı hakkında tereddütleriniz mi var. Uzman dermatolog doktorların tavsiyesi cildinizi bronzlaşmadan önce tedavi sürecinin başlaması gerektiğini düşünüyor.

Güneş ışınlarına maruz kalan cildin bronzlaşması lazer epilasyon ısısının kıl köklerini ayırt edememe gibi bir sorun teşkil edebilir. Uygulanan lazer işini koyu renkte tüyleri algıladığı için cildiniz de koyu ise kıl köklerini ayırt etmekte zorlanır ve ne kadar dozu arttırılsa bile bir fayda göstermeyebilir. Size tavsiyemiz lazer epilasyon tedavisine gitmeye karat verdiyseniz yaz aylarını tercih etmemeniz. Bu hem sizin için zorlu bir durum olacaktır hem de doktor için. Çünkü her bölgeye farklı uygulanan lazer ışınları direk olarak koyu renkte olan kıl köklerini algılar. Hem kıl köklerinin koyu olması hem de ten renginin koyu olması demek lazer epilasyon seanslarının uzaması demek.Epilasyonda başlamadan ince uzman doktorunuz ile görüşüp mümkünse kıl köklerini ve en az 3 hafta kıl köklerini almadan gidip durumu paylaşmanız gerekecektir. Böylece doktorunuz size daha çok yardımcı olabilir ve aklınızda takılan herhangi bir soruyu da cevaplayabilir. Alacağınız bölgesinde önemi çok fazladır. Güneş gören bir yer ile güneş görmeyen yer arasında farklılıklar olacaktır. Eğer lazer epilasyona başladıysanız ve yaz aylarında da devam ediyorsanız cildinizi güneşten korumanız gerekmektedir.

Yüksek faktördür güneş krem ve koruyucuları ile tedavinizi sürdürebilirsiniz. Güneş kremi faktörünün 50 faktör olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer cildiniz zaten koyu renkte ise kesinlik ile güneş altında bronzlaşmayınız ve solaryuma gitmeyiniz. Açık ten de ise eğer cildiniz yine de solaryuma gitmenizi tavsiye etmeyiz. Lazer Epilasyon sonrası solaryuma gitmenizi öneririz. Daha çok ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında yapılması gerekmektedir özellikle sonbahar ve kış aylarında yaptırmak sizin için daha akıllıca bir karardır. Eğer lazer epilasyon sırasında beklenmedik bir durum ile karşılaşırsanız, koşullar uygun iken lazer epilasyon işini kıl köklerine isabet etmiyorsa ve bir fayda göremiyorsanız bir sıkıntı var demektir. Böylesi bir durum ile karşılaşırsanız lütfen doktorunuz ile iletişime geçin.