YENİ BİR YILA GİRERKEN NASIL MAKYAJ YAPILMALI?

blog yazısı ekle !

YENİ BİR YILA GİRERKEN NASIL MAKYAJ YAPILMALI?

Yeni bir yılın yaklaşmasının ardından kadınlar arasında yılbaşı gecesi ne giyileceği, ne yapılacağı ve nasıl bir makyaj yapılacağı şimdiden tartışılmaya başlandı. Yılbaşlarının en çok kullanılan ve bize yılbaşının geldiğini hatırlatan kırmızı rengi her sene olduğu gibi bu senede mutlaka göreceğiz. Hatta şimdiden mağaza vitrinleri kıpkırmızı olmuş durumdadır. Fakat kadınların unuttuğu bir konu vardır.

O konuda makyajdır. Çünkü giyilecek elbiseyi düşünmekten nasıl bir makyaj yapılacağı çoğu zaman unutulmaktadır. Eğer sizde yılbaşında Ankara ilinde olacak iseniz çok şanslısınız. Çünkü Ankara Güzellik Uzmanı olan kişi sizleri yılbaşına hazırlayacaktır.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj


Hatta Ankara Güzellik Salonu sahibi olan bu kişi salonunda sizler için en iyi makyajı yapmak için hizmet verecektir. Şimdi ise sizlere yılbaşı makyajları hakkında biraz bilgi verelim. Öncelikle söylememiz gereken en önemli nokta yılbaşı makyajınızı önceden belirleyip bir kez de olsa bu makyajı denemeniz gerekmektedir. O günün telaşlı olması muhtemeldir ki bu nedenle makyaja o gün karar vermek biraz zor olacaktır. Makyajı asla son dakikaya bırakmamalısınız. Çünkü o gece için makyaj çok önemli bir unsurdur. O gecenin en dikkat çekicileri arasında olmanız için gereklidir bu.

Makyajlarınızın o geceye özel olarak aldığınız ve giydiğiniz elbise ile aynı renk olmaması daha iyi bir tercih olacaktır. Yüzünüzün ve kıyafetinizin aynı renk tonlarında olması sizin yüzünüzü boğar ve oldukça kötü görüntülere yol açabilir. Makyaja her zaman yaptığınız gibi nemlendirici kullanarak başlamanız daha iyi olacaktır. Çünkü makyaj daha iyi yüzünüzde ortaya çıkacaktır. Kullanacağınız nemlendiricide oldukça önemlidir.

Su bazlı nemlendiricilerin tercih edilmesi her zaman daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Çünkü nemlendiriciyi cildiniz daha iyi emebilecektir. Dudaklarınız içinde mutlaka peeling uygulaması yapınız. Daha sonrasında ise dudaklarınızı kaliteli bir nemlendirici yardımı ile nemlendirin. Bu geceye özel takma kirpiklerden de faydalanabilirsiniz. Etkili bir bakış sahibi olabilmek için göz makyajının yanında mutlaka kirpikler kullanılmalıdır. Sadece bu gece içinde kirpiklerinizi oldukça abartı yapabilirsiniz. Çünkü bu gece herkesten farklı olmak zorundasınız.

Bu gecenin diğer bir dikkat çekebilecek organınız dudaklarınızdır. Dudaklara bugün için koyu renkli uygulamalar yapın. Çünkü koyu renkli dudaklar her zaman için ön planda olmayı başarmaktadır. Fakat koyu renkli dudakların makyajı oldukça zordur. Çok küçük bir kusuru bile büyük bir kusurmuş gibi belli eder. Bu nedenle bu gece için dudak makyajınıza oldukça uzun vakit ayırmanız gerekmektedir. Bu yılbaşında ise moda renkler koyu kırmızı, parlak kırmızı, bordo, fuşya, vişneçürüğü olmaktadır.