YUVARLAK YÜZLÜLERE ÖZEL KAŞ TASARIMI

blog yazısı ekle !

YUVARLAK YÜZLÜLERE ÖZEL KAŞ TASARIMI

YUVARLAK YÜZLÜLERE ÖZEL KAŞ TASARIMI – KAŞ TASARIMI

Her kadının farklı bir yüz tipi var ve bu yüz tiplerine yakışacak kaş şekilleri farklı. Dört yüz tipi bulunuyor; yuvarlak, uzun, kare ve oval. Yuvarlak yüz tipi için doğru şekillendirilmiş kaşlar ile çok güzel görünebilmek mümkün. Aksi takdirde yani yüz tipine uymayan kaşlar ile kusursuz bir görünüm sergileyebilmek ne yazık ki sadece bir hayal. Peki, yuvarlak yüz tip için nasıl kaşlar uygun?

Ankara'daki tüm Kaş Tasarımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Kaş Tasarımı


Kavisli kaşlar yüz hatlarını keskinleştirir

Yuvarlak yüzlü olanların yüz hatları belirgin değildir. Bunun için kaş tasarımı yaparken öncelikle yüz hatlarını belirginleştirmeye odaklanmak gerekir. Kavisli kaşlar yuvarlak yüzlülerin yüz hatlarının daha belirgin hale gelmesini sağlar. Yani yuvarlak yüzlüler için en uygun kaç şekli kavisli kaşlardır.

Kaşlara kavis verilir

Yuvarlak yüzlü kadınlar için kaş tasarımı yaparken öncelikle kaşlara kavisli bir biçim verilir. Güzellik uzmanı yüz tipine en uygun kavisi vererek kaşların yüz ile mükemmel bir uyum içinde olmasını sağlar.

Boşluklar doldurulur

Güzellik uzmanı kaşlara kavisli bir şekil verdikten sonra sıra ikinci aşamaya gelir, boşlukları doldurma aşaması. Zira boşluklu kaşlar kesinlikle güzel görünmez. Bu nedenle kaşlardaki boşlukları mutlaka doldurmak gerekir. Bunun için özel kaş kalemi kullanılır ve kullanılan kaş kaleminin renginin kişinin doğal kaş rengine uyumlu olmasına özen gösterilir. Bu sayede doldurulan boşlukları fark etmek mümkün olmaz ve kaşlar doğal bir görünüme sahip olur.

Kaşlar sabitlenir

Güzellik uzmanı kaş tasarımını bitirdikten sonra kaşları tarayarak son bir kez şekil verir. Bu hareket aynı zamanda kaşlara natürel bir görünüm de kazandırır. Ve son adım olarak kaşları sabitler. Böylece kaşların şekli sabitlenir ve bu sayede kaşların natürel ve kusursuz görünümünü uzun süre koruması sağlanır.

Nerede yaptırabilirsiniz?

Yuvarlak yüzünüze uygun kaş tasarımı ile kusursuz bir görünüme kavuşmak için yapmanız gereken tek şey Ankara'da bulunan bir güzellik salonuna giderek kendinizi güzellik uzmanlarının deneyimli ve uzman ellerine bırakmak. Yaptıracağınız kaş tasarımı sonrasında aynadaki yansımanızın ne denli değişmiş olduğuna kendiniz bile inanamayacaksınız.