YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon tüm vücuda uygulana bilen bir tedavi yöntemi olmasıyla bilinmektedir. Lazer epilasyon tedavisi hem geniş alanlara hem de daha kısa sürede sonuçlar verdiği için diğer geleneksel yöntemlerden daha çok tercih edilir bir konuma gelmektedir. Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.Özelliklede yüz bölgesi lazer epilasyonunda nelere dikkat edilmelidir sorusunu en çok karşımıza çıkan sorudur. Öncelikle lazer epilasyonu yapılmadan bir ay öncesinde kıl köklerine zarar verecek ( ağda, sir, cımbız, ip, epilatör, tüy dökücü kremler ve jilet ) işlemler uygulamayın. Dört hafta bir ay kadar öncesinden bronzlaştırıcı kremler ve gün ışığı ile bronzlaşmadan kaçının. Sürekli kullandığınız bir ilaç var ise muhakkak doktorunuza söylemeyi ihmal etmeyin.

Lazer epilasyon tedavisinden önce cilde cilt bakımı kremleri veya cilt soyucu kremler sürülmediğinden mutlaka emin olun. Bu sırada cilt hastalıklarına sahipseniz mutlaka uzman hekiminizi bilgilendirin. Bu şartlar sağlandıktan sonra lazer epilasyon tedaviniz başlayacaktır. Yüz bölgesinde genelde altı ila on seans arasında sonuca ulaşılmaktadır. Lazer tedavisi sonrasında kızarmalar normal karşılanır hiçbir müdahalede bunulmak sızın kendiliğinden geçerler. Lazer epilasyon sonrasında yapılması gerekenler de mevcuttur. Bunlar en az lazer epilasyon tedavisi kadar önem arz etmektedirler.

Öncelikle lazer epilasyon tedavisinden sonra yüz bölgesi çok güneş alan bir bölge olduğu için güneşten korumak da çok ama çok önemlidir. Bunun için güneş kremlerine başvurabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulanan bölge nemli tutulmalıdır bunun için de kremlere başvurabilirsiniz. Lazer epilasyon tedavisinden yirmi dört ila kırk sekiz saat sonrasına kadar yüzünüze sıcak su değdirmeyin. Lazer epilasyondan bir hafta ila dört gün arasında tıraş olmayınız.

Lazer epilasyon tedavisi uygulanan bölgeyi koruyun kaşıma keseleme gibi bölgeye zarar verecek davranışlarda bulunmayın. Ve yüzünüze yapılan lazer epilasyondan yirmi dört ila otuz altı fondöten gibi teninizi kapatan hava almasını engelleyen kozmetik ürünlerinden uzak durunuz. Bu kurallara uyduğunuz sürece lazer epilasyon tedaviniz beklediğinizden daha iyi bir sonuç ile sonuçlanacaktır. Bu sayede hem sağlıklı bir cilde sahip olmuş olursunuz hem de istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olursunuz. İstenmeyen tüylerinize lazer epilasyon ile elveda deyin. Ve mutlaka ve mutlaka yapılması gereken kurallara mutlaka uyun.