YÜZ İNCELTME HAREKETLERİ ( YANAK VE GIDI )

blog yazısı ekle !

YÜZ İNCELTME HAREKETLERİ ( YANAK VE GIDI )

Özellikle bayanların kilo verseler dahi kurtulamadıkları gıdı ve tombul yanakları herhangi bir diyet ya da spor salonuna gitmeden eritmeleri mümkündür. Evde otururken hatta televizyon izlerken bile yapılabilecek hareketler olduğu gibi Ankara Güzellik Uzmanı ve Ankara Güzellik Salonu uzmanlarınca çeşitli maskeler ve aletler eşliğinde bu dertten kurtulmanız mümkündür.

Ankara'daki Diyetisyenler için tıklayın
Ankara Diyetisyen


Hanımların bu sorunları ile ilgili Ankara oldukça seçenek sunmaktadır. Yaptığınız sporlar ve diyetler sonunda istediğiniz kiloya ulaştınız veya zaten zayıfsınız ancak yanaklarınız kilolu veya gıdı probleminiz varsa televizyon izlerken reklam arasında bile yapabileceğiniz birkaç ufak egzersiz tavsiye edebiliriz.

YANAKLARDAN KURTULMA EGZERSİZİ

1- Öncelikle diyafram nefesi almalısınız. Yani ağızdan alıp burundan nefes verin ve göğüs kafesini şişirmeyin. Bu nefes alma şekli egzersizleri daha düzgün ve etkili yapmanızı sağlayacaktır. Ardından egzersizimize geçebiliriz. İki yanağınızı da şişirin. Sanki şişko insan pozu verir gibi. 10 saniye böylece bekleyin ve sonra nefes vererek bırakın. Dinlenerek 3 set yapın. Yani günde sadece 30 saniyenizi alacaktır.

2- Bu harekette ise bir önceki işlemin tam tersi olarak balık pozisyonu yapılır. İki yanak içe doğru çekilir. Yine 10 saniyelik 3 set halinde tekrarlanır.

3- Yanak eritme egzersizimizin bir diğeri ise zorla gülümsüyor gibi ellerinizle dudaklarınızı iki yandan elmacık kemiklerinize doğru iyice gerdirin. Olabildiğince zorlayın. 10 saniyelik 3 set halinde tamamlayın.

4- Parmağınızı veya herhangi bir meyveyi emerek egzersizi yapabilirsiniz.

5- En son ve önemli olan ise bol bol gülümseyerek elmacık kemiklerinizi yukarı kaldırmaya çalışın.

GIDI ERİTME EGZERSİZLERİ

Özellikle fotoğraflarda kadınların baş belası olan gıdılardan kurtulmak için,
1- Başınızı sağ çapraz yukarı doğru gerdirerek kaldırın ve 10 a kadar sayın. Ardından aynı hareketi sol çapraza uygulayın. Boynunuza zarar vermeden gerdirmeye çalışın.

2- Birisine sinirlenir gibi tüm yüz kaslarınızı sıkarak 10 saniye bekleyin ve ardından tüm yüzünüzü gevşetin ve dilinizi olabildiğince dışarı uzatın. Sanki birine şaka yapıyor gibi.

3- Kaşları kaldırarak şaşkın bakın. Gıdınızı içeri çekmeye çalışın.

4- Kolları olmayan bir sandalyeye oturun ve geriye doğru kendinizi ve kafanızı itin. Ardından ağzınızı açın ve 10 a kadar sayın 3 set tekrarlayın.

5- Sandalyeye oturup başınızı yukarı kaldırın bir elinizle boynunuzdan başlayarak yukarı doğru masaj yapın.

6- Baş yukarıda boyun gerginken dilinizi damağa yapıştırın 10 kez tekrarlayın.

7- 1 yemek kaşığını ağzınıza alın ve ardından alt çeneyi öne çıkarmaya çalışarak gıdıyı çalıştırın.

8- Sakızı sadece ön dişler ile çiğnemeye çalışın.