YÜZDEKİ KIZARIKLIĞI GEÇİRMENİN DOĞAL YOLLARI – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

YÜZDEKİ KIZARIKLIĞI GEÇİRMENİN DOĞAL YOLLARI – CİLT BAKIMI

Yüz kızarıklığı sorunu genellikle açık tenli kişilerde görülmektedir. Bunun dışında cilt kızarıklığı bir hastalığın da habercisi olabilir. Yahut genetik bir miras ya da utanma sıkılma gibi durumlarda da meydana gelebilir.

Sürekli bir cilt kızarıklığına sahip olan kişiler bundan oldukça şikayetçidir. Tek renk cilde ulaşmanın ise birçok doğal yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi beyazlatıcı etkiye sahip maske ve toniklerdir.

Ankara'daki tüm Yüz Maskesi yapılan Güzellik Salonları
Ankara Yüz Maskesi


Limon suyunu pamuk yardımı ile yüzünüze uygularsanız bir müddet sonra cildinizin tek renk halini aldığını siz de göreceksiniz. Bunun dışında pirinç de ciddi anlamda bir beyazlatma etkisine sahiptir.

Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

Malzemeler

5 Tatlı Kaşığı Pirinç Unu

1 Tatlı Kaşığı Bal

Yarım Çay bardağı Su

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri karıştırın ve ardından yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Balmumu ve Zeytinyağı

Malzemeler

1 Avuç Balmumu

1 Kahve Fincanı Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Balmumunu ve zeytinyağını karıştırıp ısıtarak eritin ve birbirine karışmasını sağlayın. Ardından ocaktan alın ve kıvam almasını bekleyin. Krem kıvamına geldikten sonra yıllardır yanık tedavileri vs. için kullanılan bu doğal bitkisel çözümü kızarıklık probleminizin geçmesi için de kullanabilirsiniz.

Elma Maskesi

Malzemeler

1 Adet Elma

1 Tatlı Kaşığı Yumurta Sarısı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Elmayı kabuklarını soymadan rendeledikten sonra üstüne yumurta sarısını ekleyin ve elde ettiğiniz bu karışımı cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi su ile iyice durulayın.

Bütün bu maskelerin yanı sıra elbette uygulamamız gereken başka yöntemler de bulunmaktadır.

-Yüz sıcaklığınızı sabit tutmaya çalışmak bu uygulamaların başında yer almakta. Yani çok soğuk ortamlarda ve sıcak ortamlarda bulunmamaya özen göstermelisiniz.

-Çok fazla sıcak su ile duş almamaya gayret edin.

-Alerjik durumlar da bu kızarıklığa neden olduğu için bu konuda da dikkatli olmanız gerekir.

Eğer basit sorunlardan kaynaklı bir kızarıklık değilse bir uzmana görünmekte fayda var. Zira ciltteki kızarıklık birçok hastalığın haberini veriyor olabilir. Yüksek tansiyon gibi ciddi hastalıkların da belirtisi olabileceği gibi basit bir sorunun da habercisi olabilir.