YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

blog yazısı ekle !

YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

Lazer epilasyonuna erişim artık çok daha kolay, teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyonunda da büyük bir ilerleme kat edilmiştir. Lazer ile epilasyon tedavisi artık istenmeyen tüylerden kurtulmanın kilometre taşı olmuştur. Lazer epilasyonun kullanılması cildinizde görünür bir biçimde farklılığı göreceksiniz. Vücudunuzun farklı bölgelerinde kullanılan lazer epilasyonu yüzünüzde de kullanmanızda bir sakıncası yoktur. Yüzünüzün her bölgesinde kullanılması bir sorun teşkil etmez. Çok sorulan sorulardan bir tanesi de Yüze Lazer Epilasyon Uygulandıktan Sonra Makyaj Yapılır Mı? Sorusudur
Yüzünüze uygulan lazer epilasyon aletinin yüze uygun bir cihaz olması gerekmektedir. Yüze uygun lazer epilasyon aleti yüzünüze hiçbir şekilde zarar vermez. Kullan araç ve gereçlerin steril olması gerekmektedir. Eğer steril olmayan bir alet kullanılırsa yüzünüzde beklenmedik bir durumla karşılaşabilirsiniz. İyi dezenfekte olması lazımdır. Yoksa böylesi durumlarda yüzünüzde istemeyeceğiniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Polikliniklerde yer alan uzman doktorların yaptığı tedavilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Tedaviden birkaç saat sonra yüzünüze su bile değdirmemeniz gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyon tedavisi sonrasında cildiniz kızarabilir, şişebilir, kabuklanabilir. Kabuklanma, kızarık ve şişmeler yüz yapınıza göre, cilt teninizin rengine göre değişkenlik göstermektedir. eğer alerjik bir durumunuz var ise sonuç yine değişecektir. Bu yüzden önceden tetkiklerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Yapılan tetkiklerinizi uzman doktorlarınıza göstermeniz ve teyid ettirmeniz gerekmektedir. Buna göre yüzünüze göre bir harita çıkartıp, lazerle epilasyon tedavinizde seans sayınızı ve süresinizi belirleyecektir.

Buna göre yapacağınız lazerle epilasyonda cildinizde oluşan kızarıklıkların birkaç güne geçeceği, cilt yapınıza göre de bu sürenin uzayıp kısalacağını söyleyebiliriz. Kızarıklığınız ve şişkinliğinizin geçmesi için doktorunuzun tavsiye edeceği krem ve ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra geçen kızarıklıkları üzerine hemen makyaj yapmanız tavsiye edilmez. Birkaç gün içerisinde kızarıklıklardan kurtulduğunuz zaman yüzünüze sağlıklı makyaj ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bazı makyaj malzemeleri hem alerjiyi tetiklediği gözlenmektedir. Bu tip makyaj malzemelerinin (zararlı/kaliteli olmayan) kızarıklığı tetiklediği için lazerle epilasyon gibi tedavi yöntemlerinden sonra kullanılması istenilmez. Çünkü böyle makyaj malzemeleri yüzünüzün nefes amasını engeller ve ciddi sorunlar oluşturabilir. O yüzden güvenilir markalardaki makyaj malzemelerini kullanmanız tedavi edilir.