YÜZÜNÜZ İÇİN GÜZELLİKLER

blog yazısı ekle !

YÜZÜNÜZ İÇİN GÜZELLİKLER

Yoğun çalışma temposu, kirli hava, stres ve tüm gün makyajlı kalma gibi etkenlerden dolayı bayanların ciltleri havasız ve nemsiz kalmaktadır. Bununla ilgili güzellik salonlarından yardım alabilirsiniz. Ankara Güzellik Uzmanı ve Ankara Güzellik Salonu cilt tiplerine göre işlem yapmaktadır. Bunlar dışında evde hazırlanabilen maske tariflerimizi verebiliriz.

Ankara'da Yüz Hatlarının Belirginleştirilmesi için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Yüz Hatlarının Belirginleştirilmesi


MASKE 1

Çabuk parlayan yağlı ciltler için ciltteki fazla yağı alan asit seviyesini dengeleyerek kan dolaşımını hızlandıran ve gençleştiren maskemiz için 1 yumurta akını köpürene kadar çırptıktan sonra kalan sarıyı 1 kaşık yoğurdu ve bir miktar ( göz kararı ) badem ezmesini iyice karıştırarak yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin. Bol su ile yıkayın.

MASKE 2

Cilt güzelliğinde 1numara olan elma ile hazırlayacağınız bu maskemiz sayesinde cildinizin nefes aldığını ve yumuşacık olduğunu hissedeceksiniz. 1 tüm elmayı rendeleyerek içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyerek karıştırın. Yüzünüze sürdükten 20 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

MASKE 3

Daha çok kuru ciltler için ve havası sert ve soğuk olan yerlerde yaşayan kişiler için oldukça uygundur. Örneğin Ankara ve çevresindeki iklimlerde yaşayan kişilerde cilt kuruluğu ve çatlamalarına oldukça iyi gelecek olan bu tarif için yüzünüze yetecek kadar bir miktar zeytinyağını yakmayacak şekilde ısıtın ve küçük parçalar haline ayrılmış kâğıt havluları batırıp yüzünüze koyun ve bekleyin. 15 dk. sonra yıkayın.

MASKE 4

Kuru cildi canlandırmak için 2 yemek kaşığı tahini yüzünüze sürün gözlerinize de birer dilim salatalık koyarak 15 dk. Bekleyin ve yıkayın.

MASKE 5

1 bardak haşlanmış püre haline getirilmiş kuru fasulye içine 1 yemek kaşığı bal, zeytinyağı ve 15 damla limon damlatıp karıştırın ve yüzünüze sürün yarım saat sonra yıkayın. Cildiniz anında canlanacaktır.

MASKE 6

Cildinizde güneş, doğum veya yanık lekesi varsa 1 yemek kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini dairesel olarak sürdüğünüzde o bölgenin renginin açıldığını göreceksiniz.

MASKE 7

2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı sütün karışımından yapacağınız maskeyi ciltte 15 dk. bekletin. Kan dolaşımınız hızlanacaktır.

MASKE 8

Kuru ciltler için 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın 15 dakika bekletin nem dengesini sağlayacaktır.

MASKE 9

Toz halinde 2 tutam çuha çiçeği yarım salatalık ve 1 fincan pirinç unu ile pişirilir. Daha sonra 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve elma suyu eklenip cilde sürülür 15 dakikadan sonra yıkanır ve gül suyu ile tonik yapılır.

MASKE 10

10 dakika kaynatılmış olan civanperçemi çiçeği suyundan ayrılır. Posasına 1 çırpılmış yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, yarım fincan limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. Kıvam aldıktan sonra göz kararı yulaf unu eklenir ve maskeniz hazırdır. Cildinizi pamuk gibi yapacak bu karışımı 20 dk. bekletmeniz yeterlidir.