YÜZÜNÜZÜ GÜL SUYU İLE TEMİZLEYİN

blog yazısı ekle !

YÜZÜNÜZÜ GÜL SUYU İLE TEMİZLEYİN

Cilt temizliği, özellikle kadınların en çok önem verdiği konulardan biridir. Kimyasal yöntemler yerine doğal yöntemler kullanarak cilt bakımı ve temizliği yapabilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı bu konuda size gül suyunu tavsiye eder. Gül suyu hem güzel kokar hem de cilt temizliğinde kullanılabilir. Bu ürünün birçok faydası da bulunur.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Burada en önemli şey aldığınız gül suyunun doğal ve kaliteli olmasıdır. Böyle olursa, gül suyunun birçok faydasını cildinizde görebilirsiniz. Gül suyunun içinde çok vitamin vardır ve faydaları saymakla bitmez. Ankara, güzellik uzmanları ve salonlarının en çok bulunduğu iller arasındadır.

Bu yüzden Ankara güzellik salonu, gül suyunun faydaları hakkında bir takım şeyler söyler. Öncelikle gül suyu, ciltteki sivilceleri yok eder. Bunun yanında gözeneklerin açılmasına yardım eder. Gül suyu cildi güzelce parlatacağından çok tercih edilir. Bunların dışında anti bakteriyel özelliği sayesinde, cildinizde güvenle kullanabilirsiniz. Gül suyu cilt yorgunluklarını kapatacağından özellikle sabahları tercih edebilirsiniz. Gözaltı morluklarınız varsa bunlar üzerinde de etkilidir.

Gül suyu çok iyi bir nemlendirici özelliğine de sahiptir ve güneş yanıklarında da güvenle kullanılabilir. Gül suyu, masaj şeklinde selülitli bölgelere uygulanırsa bu görünümü zamanla azaltır. Makyaj sonrasında tonik olarak da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kimyasal yöntemlerden ziyade bu doğal yöntemi kullanmak, cildinizi daha da güzelleştirir. Sık sık maskeler kullanıyorsanız bunları inceltmekte su yerine gül suyu kullanabilir, faydasını arttırabilirsiniz.

Buzdolabında sakladığınız ve soğuyan gül suyunu özellikle yazın kullanırsanız kan dolaşımınız da artar. Gül suyu kullanırken maskenin taze yapılmasına dikkat etmelisiniz. Gül suyuyla yüzünüzü temizledikten sonra yüzünüzü dinlendirmek de çok önemlidir. Her maskede olduğu gibi gül suyunu da dudaklara ve göz çevresine uygulamak doğru değildir. Gül suyu, her cilt tipindeki kişiler tarafından uygulanabilir.

Fakat uygulama değişebilir. Örneğin kuru cilt tipindeki kişiler gül suyuyla birlikte nemlendirici de kullanmalıdır. Yağlı ciltteki kişiler ise gül suyu ve pudrayı karıştırarak kullanabilirler. Sivilceli kişiler ise her gece yüzünü gül suyu ile yıkamalı ertesi gün de gül suyunu bir süre ciltlerinde bekleterek etkisini daha da arttırabilirler.