YÜZÜNÜZÜ İNCE GÖSTERMENİZE YARAYACAK MAKYAJ HİLELERİ

blog yazısı ekle !

YÜZÜNÜZÜ İNCE GÖSTERMENİZE YARAYACAK MAKYAJ HİLELERİ

Vücutta en zor zayıflayan bölge yüzdür ve zayıflasanız dahi yüzünüz sizi kilolu gösterebilir. Ancak uygulayacağınız makyaj ile yüzünüzü olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. İşte sizler için bir araya topladığımız yüzü daha ince gösterecek olan makyaj hileleri;

Ankara'daki tüm Makyaj Kursu verilen Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Kursu

Yüzü olduğundan daha zayıf gösterecek ilk işlem kontür uygulamasıdır. Çok basit olmayan bu işlemde kullanacağınız ürünün yüzünüze uyum sağlaması çok önemlidir. Kullanacağınız ürün cildinizin 2 ton koyusu olmalı, parlamamalı ve turunculu renk içermemelidir. Bol pigmentlere sahip bir ürün kullanacaksanız eğer yüzünüzde çok iyi dağıtmalısınız. Kontürleme tekniği her yüz şekline göre farklılık göstermektedir. Yüz şekillerine göre makyaj uygulamaları;

1- Üçgen yüz şekli için uygulanacak makyaj: Üçgen bir yüz şekline sahipseniz eğer alnınızı dar göstermek için alın bölgenize gölgelendirme yapmalısınız. Yüzü oval göstermek için çenenizin altını gölgelendirin, elmacık kemiğinizi ve çenenizi aydınlatın.

2- Kare yüz şekli için uygulanacak makyaj: Çene çıkıntısı ve alın kenarlarını arka plana atıp yüzünüzü ovalleştirmelisiniz. Sonrasında elmacık kemiklerinizi gölgelendirin.

3- Uzun yüz şekli için uygulanacak makyaj: Uzun bir alına sahipseniz alnınızın saç kısmına yakın yerini, çeneniz uzunsa çene ucunuzu gölgelendirin.

4- Yuvarlak yüz şekline göre uygulanacak makyaj: Saç diplerinizden aşağıya doğru gölgelendirme yaparak yüzünüzü daha dar gösterebilirsiniz. Elmacık kemiklerini, alın ortasını ve çeneyi aydınlatın.

5- Oval yüz şekline göre uygulanacak makyaj: En ideal yüzdür ve yalnızca yüzünüzü aydınlatmanız yeterlidir. Alın, çene ve gözaltını aydınlatabilirsiniz.

6- Ters üçgen yüz şekli için uygulanacak makyaj: Yüzün alt bölgesi daha geniş olduğu için daraltmak için kontürün bu bölgeye yapılması gerekir. Elmacık kemiğinin altı ile çene çıkıntısına kadar gölgelendirin.

Ankara güzellik salonu daha zayıf ve ince bir yüze sahip olmanız için en ideal makyajı başarıyla uyguluyor. Ankara güzellik uzmanı, makyajın tüm püf noktalarını en ince detayları ile sizlerle paylaşıyor. Ankara güzellik salonu ve başarılı hizmetleri ile her daim güzel ve bakımlı görünebilmeniz mümkün.