Ankara Aerobik

Ankara Güzellik Salonları Aerobik

AEROBİK

Aerobik, müziğin ritmine göre çeşitli hareketlerin yapıldığı yeni bir egzersiz çeşididir. Aerobik hareketleri; Nefes alma verme çalışmaları ve bütün bedeni çalıştıran hareketlerden oluşmaktadır. Aerobik ile hem kalori yakma hızlıdır hem de enerji harcanır. Aerobik hareketleri sayesinde vücudu dik tutan iskelet sistemini ve kas gruplarını beraber çalıştırır. Hareket etme sayısı arttıkça vücuda g...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Aerobik

AEROBİK

Aerobik, müziğin ritmine göre çeşitli hareketlerin yapıldığı yeni bir egzersiz çeşididir. Aerobik hareketleri; Nefes alma verme çalışmaları ve bütün bedeni çalıştıran hareketlerden oluşmaktadır. Aerobik ile hem kalori yakma hızlıdır hem de enerji harcanır. Aerobik hareketleri sayesinde vücudu dik tutan iskelet sistemini ve kas gruplarını beraber çalıştırır. Hareket etme sayısı arttıkça vücuda giren oksijen miktarı arttığı gibi atılan karbondioksit miktarı da artar. Böylece kanda taşınan oksijen miktarı sayesinde kanı temizler.

Aerobik antrenmanları sayesinde kalp atışları düzenlenir. Aerobik antrenmanın düzenli aralıklar ile yapılması sayesinde damar ve kalp rahatsızlıkları risklerini minimuma indirir. Ani kriz oluşumunu önlediği gibi diğer organlarda oluşabilecek rahatsızlıkları da önler. Aerobik antrenmanları sayesinde bedenin kuvveti ve direnci artacaktır.

Aerobik antrenman çalışmaları yaklaşık altmış dakika kadar sürdürülmelidir. Aşırı kilolardan kurtulmak isteyenler, formunu korumak isteyenler, spor yapmak isteyenler için Aerobik antrenmanları idealdir.

Aerobik antrenman çalışmalarını yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlar:

Aerobik hareketlerini düzgün ve doğru bir şekilde yapabilmek için rahat kıyafetler seçilmesi gerekir.

Aerobik hareketleri aşama aşama yapılması gerekir. Basit hareketler ile başlayıp zorlaştırılması gerekir.

Aerobik antrenmanları açık havada yapılması vücuda girecek oksijen miktarını artırır.

Aerobik antrenmanında hareketlerin belirli bir ritimde akması için müzikten yararlanmak gerekir. Müziğin hareketli seçilmesi antrenmanın keyifli ve daha dinamik yapılmasını kolaylaştırır.

Aerobik antrenmanları nefes egzersizleri ile başlayıp, el- kol- bacak hareketleri ile devam ettirilmelidir. Zemin hareketleri de yapılması gerekir.

Aerobik antrenmanları içerisinde temel hareketler şunlardır:

1.Nefes egzersizleri

2.Step

3.Yoga

İp atlama, ritimli koşu, bisiklet sürme gibi çeşitli yöntemlerde Aerobik antrenmanları arasında sayılabilir. Hepsi kalbin çalışmasını hızlandıran hareketlerdir. Son on yıl içerisinde insanların hareket sayısını sınırlandırmasına neden olan teknolojik yeniliklere tepki olarak ankarada yaygınlaşmaktadır. Daha çok hareket etmek, Aerobik antrenmanları ile yeni bir spora başlama, düzenli beslenme gibi aktiviteler sayesinde sağlığını koruyabilirsin.

Aerobik antrenmanları esnek çalışma saatleri sayesinde çoğu insana kolaylık sağlamaktadır. Mesela spor yapmak için sabahın en erken saatleri ve çoğunlukla kahvaltıdan öncemi yoksa sonra mı yapılması gerektiği gibi çeşitli düşünceler ile karmaşaya dönüşmektedir. Ankara gibi büyük şehirlerde iş yoğunluğundan dolayı çoğu zaman spor yapmak zor olmakta hatta sabahın erken saatlerinde spor yapmak imkânsızdır. Ankara'da gün erken başlamaktadır. İnsanlar sabahın erken saatlerinde işe gitmek için, okula gitmek için yola çıkıyor ve akşamın geç saatlerine kadar çalışmaktadır. Yarım gün çalışan ya da okuyan kişiler eve geldiklerinde yorgunluk ve ihmalkârlıktan dolayı spor yapmayı çoğu zaman ertelemektedir.

Aerobik antrenmanları sayesinde bütün bu durumlar tarihe karışıyor. Çünkü Aerobik antrenmanlarının yapılma saati ya da günü yoktur. Hareketlere ara verilmediği sürece günün istediğiniz saatinde yapabilirsiniz. Aerobik antrenmanları insanlara düzenli spor yapma alışkanlığını da kazandırmaktadır. Ayrıca Aerobik antrenmanları yapmak için yaş sınırı, kadın erkek fark etmeksizin herkesin yapabileceği türden bir egzersiz çeşididir. Eğlenceli, hareketli ve forma sokan bir egzersiz olması ile insanların kısa sürede ilgisini çekmeyi başardı.

Aerobik antrenmanları, evde yapılabilecek basit hareketleri içerdiği gibi antrenörlerin de yönlendirmesi ya da desteği gerektiği hareketleri de kapsar. Mesela direnç egzersizleri antrenör desteği gerektirir. Ancak bisiklet sürmek, ritimli koşu yapmak bahçe de parkta yapılabilecek basit hareketlerdendir. Antrenör yönlendirmesi, desteği önemlidir. Çünkü Aerobik antrenmanları her ne kadar basit gibi görünse de görünmez kazalara, sakatlanmalara neden olabilir. Böylece hareketlerin bilinçli yapılması en önemli şarttır.