93 SORUDA LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

93 SORUDA LAZER EPİLASYON

93 Soruda Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon 1-57. soruları ve cevaplarını görmek için Tıklayın

58. YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Günümüzde çoğunluk ile kadınların yaşadığı sorunlardan bir tanesi olan yüz bölgesinde ki istenmeyen tüylere ne yapılsa da kökten çözüm bulunsa diye düşünülmektedir. Nereye gidilse cımbız çantamızdan ve elimizden eksik olmadığı günler yaşamak için can atılıyor olabilir. Her önemli buluşmalarda, toplantılarda kuaföre gidip gidilecek yere geç kalma durumundan herkes sıkılmış olmalıdır. Bunun için yıllar önce düşünülmüş olan lazer epilasyon bir çözüm olarak size sunabilirim.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonDevamını okumak için tıklayın. YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

59. YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYONUNDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın gelişen teknoloji ile daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Peki, bu kolaylık nasıl olacaktır tabi ki lazer epilasyon yöntemi ile olacağınızı garanti ediyorum. İlk olarak lazer epilasyon konusunda internetten ve ya en yakın poliklinikliğe gidip ciddi anlamda bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

Devamını okumak için tıklayın. YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYONUNDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği

Kızılay

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Fatma YILDIZ


1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 2003 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı. Dermatoloji uzmanı olduktan sonra, kozmetik dermatoloji alanında çalışmaya başladı. 2004 yılından bu yana Özel Ankaralife (Ankaralazer) Polikliniğinde; lazer epilasyon, lazerle cilt tedavileri, dolgu, leke tedavileri ağırlıklı olmak üzere kozmetik dermatoloji alanda çalışmaktadır. Evli ve iki kız annesidir.

Özel Ankara Life Polikliniği ilk olarak 2004 yılında lazer ağırlıklı tedavilerle hizmete başlamıştır. O günden beri kesintisiz hizmet vermekteyiz. İsmimiz, Sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun olarak Güzellik Merkezinden Polikliniğe dönüşmüştür.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon en sık uygulanan kozmetik medikal işlemlerden biridir. Alexandrite lazer (755 nm), Diode lazer (808-810 nm) ve neodymium-doped yttrium aluminum garnet (Nd:YAG; 1064 nm) lazer kıl azaltmada yaygın olarak kullanılan, etkili cihazlardır. Bu cihazların tümü seçici fototermoliz prensibiyle çalışır. En iyi klinik sonucu, en az yan etkiyle elde etmek için en uygun dalgaboyu, enerji ve atım süresi seçilmelidir. Bu nedenle de tüm bu parametreler, her hasta için, her seansta ve her farklı vücut bölgesi için doğru seçilmelidir. Deneyimli ellerde sonuçlar memnun edicidir. Lazer epilasyonun uzun sureli sonuçlarının değerlendirilmesi ve zor hastalarda tedavi seçeneklerinin tespiti için çok-merkezli, prospektif, çift-kör ve kontrol grubu içeren çalışmalara ihtiyaç vardır.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ;
Erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin en sık nedeni adrojenik alopesidir yani erkek tipi saç dökülmesidir.

Androjenik alopesi; Genetikdir, yani ailevi yatkınlık gösterir. Hem kadınlarda hem erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi görülebilir.

Bu genetik yatkınlıkta ve oluyor; saçlı derideki 5-alfa redüktaz enziminin aktivitesi değişiyor. Bu enzim sayesinde aktive olan hormonlar nedeniyle; Kalın, siyah kılların, açık renkli ve ince tipi kıllarla yer değiştirmesi görülür. Sonrada saç kaybı oluyor.

Erkek tipi saç dökülmesinin, başlangıç yaşı ve ne kadar çok saç döküleceği kişiden kişiye değişir. Genellikle kişinin akrabalarında ne zaman başladığı ve ilerleme oranı ile bağlantı gösterir. Görülme sıklığı ilerleyen yaşla birlikte artar. Beyaz ırktaki erkeklerin %80'inde 70 yaş itibariyle saç dökülmesi vardır.

Aslında bu olay bir hastalık değil, yaşla beraber çok sık görülen fizyolojik bir olay gibi algılanması gerekir. Çünkü genetik bir özelliktir. Buna rağmen yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemekte ve insanları medikal bir çare arayışına itmektedir. Günümüzde saç dökülmeleri ve tedavisi konusunda değişik yöntemler arayışı ortaya çıkmıştır.

Saç dökülmesi tedavisinde aslı amaç kılın incelmesini durdurmak, sacın kalınlığını artırmak ve saçların yeniden çıkmasını sağlamaktır. Bu şekilde, saç dökülmesi nedeniyle oluşan psikososyal etkilerini azaltmaktadır. Tedaviye karar verirken kişi öncelikle durumun doğal ilerleyişi hakkında bilgilendirilmelidir.

Saç dökülmesinde kullanılan tedaviler;

MEDİKAL TEDAVİLER; Erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde FDA tarafından onaylanmış 2 ajan vardır bunlar; topikal minoksidil ve oral tedavileridir. İki tedavi de saç büyümesini uyarıcı ve saç kaybını önleyici etki gösterir. Medikal tedavilerin saç dökülmesini durdurucu etkisi tedavi başlangıcından 3-6 ay sonra, görünür yeni saç çıkışını sağlayıcı etkisi 6-12 ay sonra ortaya çıkar.Maksimum etkinliğin sağlanabilmesi için aralıksız tedavi gerekir. Kişiler tedavi ile asla dökülmeden önceki saç yoğunluğuna ulaşılamayacağı ve tedavinin asıl amacının saç dökülmesinin ilerlemesinin önlenmesi olduğu konusunda bilgilendirilmelidir.

CERRAHİ TEDAVİLER; Saç Transplantasyonu, saçın oksipital (ense) bölgeden alınarak saçsız verteks (tepe) veya frontal(ön) alana ekilmesidir. Modern tekniklerle %90'ı aşan greft sağ kalım oranları sağlanmaktadır. Modern saç ekimi 1930'lu yıllarda Japonya'da başlamış, önceleri punch şeklinde alınan greftlar kaş ve kirpik dökülmelerinde kullanılmıştır.1995'te Bernstein ve Rassman folikuler ünite transplantasyonunu bulmuşlar ve saç folikülleri 1-4 saç kılı içeren üniteler halinde transplante edilmeye başlanmıştır. Foliküler ünite transplantasyonunda donör kıllar 2 yolla alınabilir;

1)Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) Genetik olarak dökülmeye dirençli saç köklerinin bulunduğu ense bölgesinden lokal anestezi altında, şerit şeklinde alınan saç kökleri, mikroskobik aletler altında doğal yapıları bozulmadan uygun tekniklerle, saç ve saç köklerini barındıracak şekilde 1-4'lü kümelere ayrılarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilmektedir. Ensede saçların alındığı bölge, estetik cerrahi yöntemlerine uygun olarak dikilir. Bu yöntemin dezavantajı ense bölgesinde kalan çizgi şeklinde skardır.

2) Foliküler Ünite EkstraksiyonU (FUE) Foliküler ünite ekstraksiyonu yöntemi, saç köklerinin özel ince uçlu iğneler ile ense bölgesinden 1 mm'lik punch şeklinde tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Dikiş olmadığı için, skar oluşumu da söz konusu değildir. FUT yönteminden daha kısa zamanda iyileşme sağlamaktadır.

PRP; Platelet Zengin Plazma Platelet zengin plazma (PRP), 20'nin üzerinde büyüme faktörü içerir. PRP, kemik greftlerinde, diş implatlarında ve yara iyileşmesinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Çalışmalarda saç ekimi sırasında saç köklerinin PRP ile implante edilmesinin saç ekiminin başarı oranını arttırdığını göstermiştir. Yapılan bilimsel bir çalışmada ince saçlı 26 hastanın 13'üne 2-3 hafta aralıklarla 5 kez PRP enjeksiyonu yapılmış, 13 hastaya da tuzlu su enjeksiyonu uygulanmış. Tedavi sonunda kıl kesitlerinde PRP yapılan hastalarda belirgin kalınlık gözlenmiş fakat kıl sayısında farklılık bulunmamıştır. Bu çalışma saç kalitesinin artırılmasında PRP'in kullanılabilir.


SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ;
 • En önemli neden Androjenik alopesidir ( ailevi yatkınlık gösterir) Bunun dışında;
 • Endokrin hastalıklar;
 • Hipo/hipertiroidizm (tiroid hastalıkları)
 • Postpartum dönemi (lohusalık dönemi)
 • Menapoz ve menapoz sonrası dönem
 • Gebelik
 • Diabet
 • Beslenme bozuklukları;
 • Biotin eksikliği
 • Kalori kısıtlayıcı diyetler
 • Esansiyel yağ asit eksiklikleri
 • Demir eksikliği
 • Protein eksikliği
 • Çinko eksikliği
 • İlaçlar; (Anjiotensin-converting enzim inhibitörleri, Antikoagülanlar,Antimitotik ajanlar (doza bağımlı), Benzimidazoller, Betablokerler, Lityum, Oral kontraseptifler, Retinoidler, Valproik asit, Aşırı A vitamini alımı)
 • Fiziksel stres
 • Anemi
 • Cerrahi işlemler
 • Sistemik hastalıklar (neoplaziler, kolagen doku hastalıkla rı, karaciğer hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları vb.)
 • Mekanik (traksiyon, kötü fırçalama, fön vb.)
 • Kimyasal işlemler (uygunsuz şampuan; boya, perma, renk açma işlemleri gibi saçta kalıcı hasar oluşturan işlemler)
 • Psikolojik stres

GÖZ ALTI KOYULUKLARININ NEDENLERİ;
öz altının aydınlatılması genç daha dinç bir ifade verir.
Göz çevresi cildinin koyu olması özellikle genetik olarak yatkınlık gösteriri yani ailevi bir özellik gösterir. Fakat genetik demeden önce bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin, böbrek hastalığının, allerjik hastalıkların belirtisi olabilir, eğer bir hastalık varsa tabi ki öncelikle hastalığın tedavisi gerekmektedir.

Göz çevresi koyuluklar için yapılabilecek tedaviler;
Göz çevresi peeling; Hem üst, hem de alt göz kapağındaki koyuluğun giderilmesinde kullanılır. Göz için özel peelinglerle göz kapağındaki ve altındaki bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte yalnızca kızarıklık olur, uygulaması kolay bir işlemdir. Öğle tatilinde işlem yaptırıp işinize dönebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılan lazerdir. Lazer uygulandıktan sonra bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı kalkar alttan yeni cilt gelir. Yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

PRP; PRP kişinin kendi kanını özel tüplere alıp santrafüj işleminden sonra iyileştirici hücrelerini tekrar kişiye enjekte etme işlemidir. Kendi kanınız olduğu için allerji yapmaz. PRP ile gözaltlarınızda hem bir aydınlanma hem de dolgunlaşma olacaktır. 3-5 seans önerilir. İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürüleceği için çok acılı bir işlem değildir.

LEKE TEDAVİSİ
Leke tedavisi en iyi sonuç kombine tedaviden alınır. Yani bir tane tedavi yöntemi değil seans seans bir çok farklı tedavi uygulanmalıdır. Uygulanacak tedavi yöntemleri ve seans sayısı tamamen kişiye göredir. Örneğin; Beyaz tenli hastalarda lazer daha iyi sonuç verir. Eğer leke çok eski değilse yani yeni oluşmuşsa daha az seans yeterli olur. Leke tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri şunlardır;


KİMYASAL PEELİNG;
Glikonik asit, TCA(triklor asetik Asit) gibi kimyasal solusyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Lekelerin tam olarak geçmesini sağlayamaz fakat lekelerin rengini açar, cildin daha parlak daha sağlıklı görünmesini sağlar hepsinden önemlisi daha sonra yapılacak leke işlemleri için cildi hazırlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır işlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.


PRP ;
Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Tek başına leke yok etmeye yetmez fakat kolajen miktarını artırır, cilt kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER;
Cildin derin katmalarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem leke tedavisinde hem de akne skarı, kesi izi gibi cilt yenilemeyi gerektirecek diğer tedavilerde kullanılabilir. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın lazer yapılması önerilmez, sonbahar ve kışın güneşin etkisinin az olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Kışın bile işlemden sonra güneş koruyucu kullanmaya çok dikkat edilmesi önerilmektedir.

Q-SWITCH Nd-YAG LAZER;
Günümüz teknolojisinde cilde zarar vermeden leke açmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Ağrılı bir yöntem değildir. Tedaviden sonra ciltten herhangi bir kabuklanma oluşturmaz.
2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.
Lazer tedavileri uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi işlemlerdir. Bu işlemler uzman doktorlar tarafından yapılmazsa yeni lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Görüldüğü gibi leke tedavisinde en iyi sonuç için tek tedavi yetmemektedir.
Kişinin cilt tipine, lekenin derinliğine göre farklı tedavileri birlikte uygulamak gerekmektedir.
Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir.
Ortalama 5 -6 seansta %50 azalma sağlanabilmektedir.
Seanslar arasında size önerilen leke acıcı kremleri kullanmanız gerekmektedir. Lekelerin yeniden oluşmaması için güneş koruyucu şarttır. Güneş koruyucu; yüksek koruma faktörlü (spf 50) olmalı ve günde 2 – 3 kez yaz- kış kullanılmalıdır.

LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI;
- Güneş lekeleri,
- Melezma (gebelik maskesi),
- Efelid (çil),
- Lentigo (yaşlılık lekeleri),
- Post inflamatuar hiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
- Sivilce lekeleri

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulv. Zafer Meydanı Zafer Çarşısı yanı 8/14 Kat:4 Kızılay-Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

SILA GÜZELLİK SALONU VE SAÇ TASARIM MERKEZİ OLARAK EVİNİZİN RAHATLIĞINDA AİLE SICAKLIĞINDA SİZLERE EN ÖZEL HİZMETİ VERİYORUZ.

EĞİTİMLİ KADROMUZ İLE CİLT BAKIMI, CİLT TEDAVİSİ,HYDRAFACİAL,DERMAPEN, DERMAROLLER, İĞNESİZ MEZOTERAPİ, KALICI MAKYAJ, KAŞ KONTOR VE PUDRALAMA, KALICI EYELİNER, BB GLOW, BUZ LAZER, İĞNELİ EPİLASYON, MANİKÜR VE PEDİKÜR, AĞDA VE HER TÜRLÜ SAÇ HİZMETİ SUNUYORUZ.

ÖNCELİĞİMİZ SİZİN NELERE İHTİYACINIZ OLDUĞU KENDİNİZ…
devamını oku...
Adres: Atakent Mah. Şehit Murat İçöz Cad. No: 4/3 Elvankent - Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara


60. FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

Franksiyonel lazer, etkisi kanıtlanmış bir lazer çeşididir. Franksiyonel lazer yüksek enerjiyi cildin altına kadar geçirip ve bu bölgede oluşturduğu ısı sebebi ile doğal yaraların iyileşmesinde ve daha sağlıklı dokuların oluşmasında etkilidir. Franksiyonel lazer cihazları, yeni hücrelerin sıkılaşmasına sebep olurken, ileri yaşlarda da yeni hücrelerin çoğalmasına yardımcı olmaktadır. Bu durumda daha iyi ve genç bir cilt görünümüne sahip olup, sıkılaşmış bir cilde ve lekelerde azalma, ince kırışıklıklarda yok olma durumlarını görebilirsiniz. Fransiyonel lazer ile kişilerin ihtiyacına göre cilt yenileme yapılmaktadır. Tabi ki buna gittiğiniz poliklinikteki uzman doktorunuzun verdiği karar belirleyecektir.

Devamını okumak için tıklayın. FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

61. LAZER KARBON PEELİNG

Cildiniz yer çekimi kuvvetine yenik düştü ve sarkmalarınız mı oluştu? Lekeler ve kızarıklıklarınız mı arttı. Cildinizi yenilemek istiyorsanız ancak bunun sonucunda cildinizin üzerindeki yapılan operasyonlardan korkuyor musunuz? Ya da geçirilen ameliyatlarda iyi bir sonuç alamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Devamını okumak için tıklayın. LAZER KARBON PEELİNG

62. LAZERLE BEN SİLME

Cildiniz deki benlerin büyük ve tehlikeli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ya da çıkan benlerin ters bir bölgede çıktığını mı düşünüyorsanız? Eğer bununla ilgili bir sıkıntınız ve ya sorularınız var ise hemen bir uzman doktorla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Küçük ve zararsız olarak gördüğünüz benler başınıza büyük dertler açabilir. Önemsemiyorsanız bu yazıya kadar ne kadar ciddi bir durum olduğunu düşünmeniz bizim için önemlidir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE BEN SİLME

63. LAZERLE CİLT SIKILAŞTIRMA

Yıllar geçtikçe cildinizin yaşlandığı ve sarktığı su götürmez bir durum. Seneler birbirini kovaladıkça cildiniz de eskisi gibi taze ve pürüzsüz kalmıyor maalesef. Ancak bu hayatınızda büyük bir sorun olarak görmeyiniz. Her şeyin geri dönüşü yok ancak cildinizi yirmili yaşlardaki o tazeliğe geri götürebilirsiniz. Uçuk fiyatlar dökmenize de gerek yok.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE CİLT SIKILAŞTIRMA

64. LAZERLE CİLT SOYMA

Cildinizde lekeler var ise kızarıklıklar var ise yer yer cildinizdeki renk farklılığı var ise ince ince kırışıklıklar var ise lazerle cilt soyma işlemini uygulayabilirsiniz. Polikliniklerde uzman doktorlar tarafında uygulanan bu işlem kişilere ve cilt yapılarına göre farklılıklar göstermektedir. Uygulanan lazerle cilt soyma yöntemi mikro lazer işlemi ile yapılmaktadır. Işıya ve ışığa duyarlı ciltlerde önerilmemektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE CİLT SOYMA

65. LAZERLE CİLT YENİLEME

Uzun senelerdir insanlar genç görünmek için türlü operasyonlarla bıçak altına yatıyorlar. İyileşme süresi, çekilen acılar ve zor süreçler cildi yenileme işleminin en sancılı dönemlerinden sadece bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun süren ameliyatlar yara izleri geçmek bilmeyen acı ve ağrıları beraberinde getiriyor. Acıyı, iyileşme süresini, yara izlerinin geçmesini beklemek gibi bazı durumları hafifletecek hatta yok edecek yöntemler teknolojinin gelişmesi ile artık daha kolay bir hal alıyor.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE CİLT YENİLEME

66. LAZERLE ÇİL SİLME

Cildinizde oluşan çiller mutlaka doğuştan gelen lekeler değildir. Çoğunlukla güneşin direk teması ile sonradan oluşurlar. Cildi hassas ve açık tenli insanlarda görülme olasılığı yüksektir. İlla ki açık tenli insanlarda oluşmaz. Koyu tenli insanlarda da görülmesi olasıdır. Cildinizin tipi ve yapısına göre rengi daha koyu lekelerdir. Kimilerinin hoşuna giden çiller ciddi sağlık sorununa yol açabilir. Cilt kanserine kadar birçok cilt ve deri hastalığına yol açabilir. Daha çok güneş ışınlarının direk temas etmesi sonucu ile oluşan çiller, derimizin altında renk üreten melanosit adı verilen hücreler sonucu oluşmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE ÇİL SİLME

67. LAZERLE DAMAR SİLME

Cildinizde bulunan kılcal damarların belirgin olması sizin canınızı mı sıkıyor ya da kötü görüntüden ziya de sağlığınızı kötüye mi götürüyor? Ağrılarınız olup zaman geçtikçe ağrısı artıyor mu? Vücudunuzda görülen damarlar dışarından hiç estetik durmuyor mu? Ya da çevreniz sizin hastalıklı bir cilde sahip olduğunuzu düşünüp dile getirerek sizi şüpheye mi düşürüyor? Bu söylenenlere kulaklarınızı tıkamanızı ve hemen konu ile ilgili derinleşerek araştırmanızı tavsiye ederi. Öncelikle birçok sebepten dolayı vücudunuzda oluşan kanın damarlarda birikmesi sonucu rahatsızlıklarınıza sebep olan bir sorundur. Peki kan damar da nasıl birikir ve hangi nedenlerden dolayı şişmesine yol açar?

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE DAMAR SİLME

68. LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

Vücudun değişik bölgelerinde kilo almakla, ergenlikle birlikte boy uzaması, eklemlerde ve beklenmedik bölgelerle vücudun çatlaklarla karşılaşması çok olasıdır. Cildinizde bulunan elastik liflerin gerilmesi ile liflerinizi zarar görebilir. Vücut çalışan kişilerin omuzlarında ergenliğe çağına geçiş yapan kişilerin vücutlarında görülmesi çok olası bir durumdur. Hamile kadınların karın bölgelerinde, kalçalarında eklem yerlerinde bacaklarında da görülebilir. Peki bunlardan nasıl kurtuluruz?

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

69. LAZERLE DÖVME SİLME

Çok severek ve isteyerek dövme yaptırdıysanız ancak çeşitli sebeplerden dolayı dövmelerinizi sildirmek isteyebilirsiniz. Sıkılmış olabilirsiniz. Görmek istemeyebilirsiniz. Sonradan beğenmediğinizin farkına varmış olabilirsiniz. Ya da artık o dövmenin sizi yansıtmadığını düşünüp sildirmek istiyor olabilirsiniz. Aile ve toplum baskısından dolayı dövmenizden kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Veya var olan dövmenizi kapatıp yerine size göre daha güzel ve anlamlı olduğunu düşündüğünüz dövmeyi yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak dövmenin nasıl silineceğini, ne gibi durumlarla karşılaşacağınızı ve ya iz kalacak mı kaygınız mı var gelin birlikte dövme nasıl sildirilir ona bakalım.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE DÖVME SİLME

70. LAZERLE LEKE SİLME

Aşırı güneş ışığına maruz kaldıysanız ve ya sıcak yaz günlerinde güneşin altında fazla kalmadıysanız bile yine de cildiniz de bazı cilt lekeleriniz oluştu ise ve cilt lekeleriniz oluştuysa hemen bir lazer tedavisine başlamanızı öneririz. Cildinizdeki lekelerden kremlerle kurtulmanız çok olanaksız görünüyor.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE LEKE SİLME

71. LAZERLE SAÇ GELİŞTİRME

Genetik olarak ailenizin size miras bıraktığı saç dökülmesinde saçlarınızı tamamen kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Dökülen saçlarınız normalde dökülen saç tellerinizden çok fazla ise hemen bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Mevsimsel sandığımız saç dökülmelerinin iç yüzü çok farklı ve beklenmedik bir durum olabilir. Erkeklerin yanı sıra kadınlarda da genetik olarak saç dökülmesi artmakta.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE SAÇ GELİŞTİRME

72. LAZERLE YARA İZİ SİLME

Yara izleriniz var ise ve bunlardan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız size çok iyi sonuç veren lazerle yara izi silme operasyonundan bahsedelim. Ağır ameliyat sonrası oluşan yaralar, yanıklar ile oluşan yaralar gibi birçok çeşitleri vardır. Oluşan yaralarınızın hemen ardından işlem yapılabilir. Ya da daha sonralarında da lazerle yara izinizi sildirebilirsiniz. Oluşan yara izlerinin neden nasıl oluştuğu operasyon sırasında çok önemlidir. Yara izinin derin olması kabarık olması hala kızarık olması boyutunun yönünün nerde olduğu çok önemlidir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE YARA İZİ SİLME

73. LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Ciltteki doku kaybı ve ya ilerleyen yaş sonucu ciltte kırışıklıkların artması çok olası bir durumdur. Ayna ya baktığınızda yüzünüzün görüntüsü sizi rahatsız ediyor ise ve ya yüzünüzün erkenden kırıştığını hissediyorsanız lazerle yüz gençleştirme işlemini yüzünüze uzman doktorlar tarafından yapılmasını tercih edebilirsiniz. Cildinizin kırışmasını durdurmak istiyorsanız kolajen gereksinimini sağlamanız gerekmektedir. Ancak bunu tek başınıza değil de poliklinikler de bulunan işin ehli uzaman doktorlara başvurmanız gerekmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

74. ANKARA LAZER EPİLASYON

Ankara yıllardır her konuda yükselen bir grafik izlemekte. Ulaşım, yaşam standartları ve sağlık bunların başında gelmektedir. Tabi ki sağlık konusunda daha hızlı gelişme sağlamakta. Sağlık değince de herkesin gitgide daha fazla sıkıntı çektiği ve kurtulmak için her yola başvurduğu istenmeyen tüylere değinmeden geçemeyeceğim. İstenmeyen tüyler yüz yılımızda artık kader olmak zorunda değil. Bunu da lazer epilasyon sağlamaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. ANKARA LAZER EPİLASYON

75. AYRANCI – ANKARA LAZER EPİLASYON

Sizlere herkesin büyük bir sorunu olan istenmeyen tüylerden kurtulma yollarından bahsetmek istiyorum bugün. Aklınıza gelen sir, ip, yakma ise bu yazımız sizlere bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacak. Neymiş bu dünya? Tabi ki lazer epilasyon.

Hepiniz az çok lazer epilasyon hakkında bir şeyler duymuş ve okumuşsunuzdur. Bu yazdıklarımızla da bilgilerinize yenilerini eklemek istiyoruz. Lazer epilasyon öncelikle uzman hekim eşliğinde yapılan tıbbi bir müdahaledir. Yani karşınıza gelen ilk yerden yaptıra bileceğiniz bir şey değildir. Yazılarda veya reklam panolarında lazer epilasyonda büyük indirim veya büyük kampanya gibi şeyler gördüğünüzde çok fazla inanmayın. Çünkü siz bir müşteri değil danışan hastasınız. Ve hastalıklarda yapılan tetkiklerde kampanya tarzı şeyler olmaz. Çoğu insan bu tarz reklamlardan mağdur olmuştur. Ya seans takipleri yapılmamış ya da istedikleri sonuçları alamamışlardır. Ama Ankara Ayrancı da iseniz şanlısınız demektir.

Devamını okumak için tıklayın. AYRANCI – ANKARA LAZER EPİLASYON

76. BAĞLICA-ETİMESGUT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Son yılların en can sıkıcı konuları arasında açık ara birinci olan konu istemeyen tüylerdir sanırım. Bu sıkıntılı konunun çözülmesi için birçok alternatif bulunmakta. Ama önemli olan bu konunun tamamen çözüme ulaştırılması. Sir ağda ve yakma ile tamamen kurtulmak mümkün olmayan istenmeyen tüylerin kesin kurtuluşu lazer epilasyondur.

Devamını okumak için tıklayın. BAĞLICA-ETİMESGUT – ANKARA LAZER EPİLASYON

77. BALGAT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Artık tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de istenmeyen tüyler için kesin çözüm olarak lazer epilasyon görülmektedir. Sir ağda gibi gecici cözümler artık daha az tercih edilir olmakta. Çünkü kesin kurtuluşun yanında bir süreli engelleyiş ve sürekli acı herkesi bezdirmiş durumda. Bu yüzden de herkes lazer epilasyona başvurmaya başladı. Bu talep artışıyla birlikte değişik yerlerde ve kişilerde lazer epilasyonu yapmaya başladılar.

Devamını okumak için tıklayın. BALGAT – ANKARA LAZER EPİLASYON

78. BATIKENT-YENİMAHALLE – ANKARA LAZER EPİLASYON

Son günlerde çok fazla gündemde olan bir konu olan lazer epilasyon çok fazla rağbet görmeye başladı. Bununla birlikte lazer epilasyonu yaptığını iddia eden birçok yer de türedi ortalıkta. Güzellik salonları hatta kuaförler bile lazer epilasyon yaptığını öne sürüyorlar. Ama unutmamalıyız ki lazer epilasyon tıbbı bir müdahaledir sadece ve sadece uzman hekimler eşliğinde yapılır.

Devamını okumak için tıklayın. BATIKENT-YENİMAHALLE – ANKARA LAZER EPİLASYON

79. BİLKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Ankaralılar sizlere sürekli merak ettiğiniz ve birçok yerde karşınıza çıkan bir bilgiden bahsedeceğim bu yazıda. Ne olduğunu daha fazla merak etmeden sizlere söyleyeyim. Tabi ki lazer epilasyon. Lazer epilasyon son yıllarda iyice kullanılmaya başlanan bir tedavi istenmeyen tüyler için. Ankara Bilkent'te de çok fazla imkân ve seçenekler mevcut lazer epilasyonla ilgili. Her türlü istenmeyen tüy problemleriniz için kesin çözüm garantisi veren ( doğum sonrası ve hormonal dengesizlikler harici) lazer epilasyon uygulaması.

Devamını okumak için tıklayın. BİLKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

80. CEBECİ-MAMAK – ANKARA LAZER EPİLASYON

Ankara her konuda gelişmesini sürdürmekte olan bir şehir konumunda bulunmaktadır. Özelliklede sağlık konusunda adeta çığır açmış durumda. İnsanların yaşam standartlarını yükselterek daha yaşanıla bilir bir hal alan Ankara sağlıkta en çok da lazer epilasyonda gelişmiş durumdadır.

Lazer epilasyon ile eski çağlardan kalma yöntemlerle istenmeyen tüylerden bir süreliğine kurtulmaya son. Artık sonsuza dek kurtulmak için tek yapmanız gereken şey ise en yakın polikliniklere giderek bilgi almak. Aklınıza takılan her tülü şeyi tereddüt etmeden uzman hekimlere danışa bilirsiniz. Bu şekilde bu zamana kadar sizlerle yaşayan istenmeyen tüyler artık tarih olacaklar. Bir süreliğine değil tam anlamıyla tarih olacaklar. Özelliklede Cebeci ve Mamak'ta bulunan lazer epilasyon poliklinikleri bu konuda yılların tecrübesine sahip uzman doktorlarıyla sizler için en uygun olan tedaviyi belirlenip ona göre uygulamaktadırlar. Bu sayede sizler için en sağlıklısı en uygunu ve en başarılı yöntemi bildirirler.

Devamını okumak için tıklayın. CEBECİ-MAMAK – ANKARA LAZER EPİLASYON

81. ÇANKAYA – ANKARA LAZER EPİLASYON

İşiniz çok yoğun ve istenmeyen tüylerinizin almak için vaktiniz yok mu ? Pratik olsun diye vücudunuza sürdüğünüz ağdalar daha gür çıkmasını mı? sağlıyor. Ya da kullandığınız epilator aletleri canınızı yakmak ila kalmayıp cildinizi tahriş mi ediyor. Kullanılan yöntemlerin hepsi kalıcı bir çözümü maalesef sunamıyor. Ancak canınızı sokmayın teknolojini gelişmesi ile birlikte artık yeni bir çağ başlıyor. Burası alındı burası kaldı derdi olmaksızın kesin çözüme ulaştıran lazer epilasyon tedavisi sık tercih edilir durumdadır.

Devamını okumak için tıklayın. ÇANKAYA – ANKARA LAZER EPİLASYON

82. ÇUKURAMBAR – ANKARA LAZER EPİLASYON

Bugün sizlere herkesin korkulu rüyası olan istenmeyen tüylerden bir süreliğine değil kalıcı olarak kurtulmaktan bahsedeceğim. Vücudun bir çok yerinde kimi zaman genetik kimi zaman da dönemsel hormanlara bağlı olarak çıkan ve bizleri kendileriyle bütün bir ömür uğraşmaya mahkum bırakan bu istenmeyen tüyler lazer epilasyon ile geçmişimizin tozlu hatıra sayfalarına gömülüyor. Tabi ki sir yaptırmak gibi birşey olmadığı için önünüze gelen ilk yerden lazer epilasyon yaptırmayın. Kapsamlı bir araştırma yapın. Bu arada lazer epilasyonu uzman hekimler hariçi kimsenin yapmaya yetkisi yoktur.

Devamını okumak için tıklayın. ÇUKURAMBAR – ANKARA LAZER EPİLASYON

83. DİKMEN – ANKARA LAZER EPİLASYON

Sadece kadınların değil erkeklerinde büyük sorunu haline gelen istenmeyen tüyler bunlarla mücadele arayışları sonucunda kalıcı çözüm yolları bulunmuştur. Bu yollardan biri olan lazer epilasyondan bahsedeceğiz bugün. Bu zamana kadar bulunan geçici yöntemlerden birçoğu (sir, ip, yakma) gerek kalıcı olmayışı gerekte çok can yakması sebebiyle daha az tercih edilir bir hale gelmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. DİKMEN – ANKARA LAZER EPİLASYON

84. ERYAMAN-SİNCAN – ANKARA LAZER EPİLASYON

Tıp artık gitgide günlük hayatımızı daha kolay bir hale çevirmektedir. Gündelik uğraşlarımızı kısaltıp bazen de tamamen ortadan kaldırarak hayatımızı kolaylaştıran bir hale çeviriyor. Bunlardan biri de bizleri uğraştıran istenmeyen tüy problemleri. Sir ağdaydı ipti yamaydı derken hem canımızın yanması hem de saatlerimiz buna ayırmamızı tamamen ortadan kaldıran teknoloji ve tıpın birleşmesi olarak lazer epilasyon.

Devamını okumak için tıklayın. ERYAMAN-SİNCAN – ANKARA LAZER EPİLASYON

85. GOP – ANKARA LAZER EPİLASYON

Türkiye'nin son zamanlar da tıpta oldukça geliştiğini söyleyebilirim. Bunun ile birlikte Ankara'da tıp alanında en gelişen şehrimiz olduğunu söylemek isterim. Tıpta ki her türlü imkânı sizlere sunmak için çalışan bilim insanları, uzman doktorlarımız bulunmaktadır. Tıp alanında oldukça gelişen Ankara şehrinde bulunan GOP lazer epilasyon polikliniklerin sizlerin daha konforlu ve daha temiz, güvenli bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulacağını garanti etmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. GOP – ANKARA LAZER EPİLASYON

86. İNCEK-GÖLBAŞI – ANKARA LAZER EPİLASYON

Yüzünüzde, kollarınızda, ensenizde, sırtınızda ve vücudunuzun birçok yerinde istenmeyen tüy sorunu yaşıyor olabilirsiniz ve bu konuda yalnız değilsiniz. Dünya üzerinde birçok insan aynı sorunları yaşamakta olduğunu unutmayın. Tabi ki bu sorun yüz yıllardır var ve çözümü için önce ateş sonra jilet sonra ip kullanıldı tabi ki bunların hiç biri kesin çözüm değildi. En son yüz yılımızda mucizevi bir buluş olan lazer epilasyon istenmeyen tüyler için artık kesin çözüm.

Devamını okumak için tıklayın. İNCEK-GÖLBAŞI – ANKARA LAZER EPİLASYON

87. KAVAKLIDERE – ANKARA LAZER EPİLASYON

Bugün bu yazımızı sizlere Ankara'da lazer epilasyondan bahsetmek için kaleme alıyoruz. Ankara da uzun yıllardır yapılmakta olan ve git gide tecrübelenen uzman doktorları bulanan bir operasyondur lazer epilasyon. Özelliklede Kavaklıdere'deki polikliniklerde uzman doktor sayısı oldukça fazladır. Buda sizler için seçenek sayısını arttırmakta. Tek yerde tek doktordan yaptırmaktan ziyade sizin için uygun olan doktor hangisi ise ondan yaptırmanız daha iyi olacaktır. Tüm aklınıza takılan soruları uzman doktorlara sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler için yapılan değerlendirmeleri kendi doktorunuzla paylaşıp sizin için uygun olup olmadıklarını öğrenerek içinizi iyice rahatlatabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın. KAVAKLIDERE – ANKARA LAZER EPİLASYON

88. KEÇİÖREN-ETLİK – ANKARA LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüyler adı üstünde istenmedikleri için insanlar kurtulmanın yolları aramaktadır. Bu yollardan son yıllarda en popüler ve en kesin olarak lazer epilasyon en baş sırada yer almaktadır. Ve Türkiye'nin her yerinde yoğun ilgi gören lazer epilasyon özelliklede Ankara'da çok daha fazla ilgi görmektedir. Bu ilgiyi daha çok Keçiören ve Etlik çekmektedir. Bunun sebebi de hem poliklinik sayısının fazla olması hem de uzman doktorların fazla tecrübeli olmalarından kaynaklıdır. Tabi ki poliklinik dışında da lazer epilasyon yaptığını iddia eden yerler var.( güzellik merkezleri ve uzmanları) bunlar ve bu tarz yerlerde kesinlikle lazer epilasyonu yapmak yasaktır.

Devamını okumak için tıklayın. KEÇİÖREN-ETLİK – ANKARA LAZER EPİLASYON

89. KIZILAY – ANKARA LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüylerinizi sir ağda, cımbız ve ya herhangi bir yöntemle almak artık sıkılmış olmalısınız. Ankara'da yaşıyor iseniz oldukça şanlı olduğunuz söylemek çok kolaydır. Ankara Kızılay bölgesinde bulunan lazer epilasyon uygulaması yapan poliklinikler olduğu için şanlısınız. Lazer epilasyonları sir ağda, cımbız ve ya epilatör aletleri gibi acı vermeden istenmeyen tüyleriniz korunmanızı sağlayacaktır. Ankara Kızılay lazer epilasyon polikliniklerinde bulunan uzman hekimler yardımı ile son model lazer epilasyon cihazları ile yapılacak olan lazer epilasyon uygulamaları sizler için soğutucu aparatlarının eklenmesiyle artık daha ağrısız ve acısız uygulanmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. KIZILAY – ANKARA LAZER EPİLASYON

90. TUNALI HİLMİ – ANKARA LAZER EPİLASYON

Türkiye'nin başkenti olan Ankara şehri sağlık alanında da Türkiye'nin başkenti olma yolunda hızlı adımlarda ilerlemektedir. Bunun en iyi örneği Tunalı Hilmi lazer epilasyon alanı olduğunu söyleyebiliriz. Nasıl mı en iyisi olduğunu söyleriz? Bu konuda Tunalı Hilmi lazer epilasyon uygulaması yapan polikliniklerin eşsiz, güvenilir, temiz ve bu işte uzmanlaşmış olan doktorlar tarafından acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. TUNALI HİLMİ – ANKARA LAZER EPİLASYON

91. ULUS – ANKARA LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmak mı istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Size güzel bir haberimiz var. Uzun zamandır çektiğiniz işkenceye artık son verin. Cildinizi tahriş eden ve inanılmaz acı veren istenmeyen türlerden kurtulma yöntemi bize elveda demenin vakti geldi de geçiyor. Ulus Ankara Lazer Epilasyonu sizi ve cildinizi koruyarak diğer yöntemlerin de zarar verdiği uygulamadan sizi bir kaç seans da kurtarıyor. Kalıcı çözümleri ile sizi beklemediğiniz bir konfora ulaştırıyor.

Devamını okumak için tıklayın. ULUS – ANKARA LAZER EPİLASYON

92. ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Ümitköy Çayyolu Konutkent Ankara lazer epilasyon İstenmeyen tüyleriniz artık sizin için çekilmez bir hal alıyorsa size güzel haberlerimiz var. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık istenmeyen tüylerinizden kurtulmamız çok daha zahmetsiz ve acısız. Her insanın büyük sorunu olan istenmeyen tüyler en çok da kadınların büyük bir baş belası olmak da sıraya giriyor.

Devamını okumak için tıklayın. ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

93. YILDIZ-ORAN - ANKARA EPİLASYON

Ankara bu günlerde her yerde olduğu gibi lazer epilasyon hakkında konuşmaların arttığı bir yer olmaya başladı. Bunun sebebi ise herkesin ortak sorunu olan istenmeyen tüyler. Bu yıllardır insanların kurtulmak istediği bir sorun.

Artık insanlar geçici çözümlerden bıkmış ve çok yorulmuş durumda. Uzun süreli sir acıları epilatör aletlerinin tüm tüylerden kurtarmamaları insanları iyice yormaya ve canlarını sıkmaya başladı. Bu sebeplerden dolayı da herkes lazer epilatöre yoğunlaşmaya başladı. Ama dikkat edilmesi gereken şeyler var bu konu ile ilgili. Mesela lazer epilasyonu uzman hekim harici hiç kimse yapamaz. Ve poliklinik harici hiç bir yerde lazer epilasyon yapılmaz yapılamaz. Bu ayrıntılara dikkat etmek çok önem arz etmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. YILDIZ-ORAN - ANKARA EPİLASYON


Özel Ankara Lazer Life Polikliniği

Kızılay

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Fatma YILDIZ


1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 2003 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı. Dermatoloji uzmanı olduktan sonra, kozmetik dermatoloji alanında çalışmaya başladı. 2004 yılından bu yana Özel Ankaralife (Ankaralazer) Polikliniğinde; lazer epilasyon, lazerle cilt tedavileri, dolgu, leke tedavileri ağırlıklı olmak üzere kozmetik dermatoloji alanda çalışmaktadır. Evli ve iki kız annesidir.

Özel Ankara Life Polikliniği ilk olarak 2004 yılında lazer ağırlıklı tedavilerle hizmete başlamıştır. O günden beri kesintisiz hizmet vermekteyiz. İsmimiz, Sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun olarak Güzellik Merkezinden Polikliniğe dönüşmüştür.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon en sık uygulanan kozmetik medikal işlemlerden biridir. Alexandrite lazer (755 nm), Diode lazer (808-810 nm) ve neodymium-doped yttrium aluminum garnet (Nd:YAG; 1064 nm) lazer kıl azaltmada yaygın olarak kullanılan, etkili cihazlardır. Bu cihazların tümü seçici fototermoliz prensibiyle çalışır. En iyi klinik sonucu, en az yan etkiyle elde etmek için en uygun dalgaboyu, enerji ve atım süresi seçilmelidir. Bu nedenle de tüm bu parametreler, her hasta için, her seansta ve her farklı vücut bölgesi için doğru seçilmelidir. Deneyimli ellerde sonuçlar memnun edicidir. Lazer epilasyonun uzun sureli sonuçlarının değerlendirilmesi ve zor hastalarda tedavi seçeneklerinin tespiti için çok-merkezli, prospektif, çift-kör ve kontrol grubu içeren çalışmalara ihtiyaç vardır.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ;
Erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin en sık nedeni adrojenik alopesidir yani erkek tipi saç dökülmesidir.

Androjenik alopesi; Genetikdir, yani ailevi yatkınlık gösterir. Hem kadınlarda hem erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi görülebilir.

Bu genetik yatkınlıkta ve oluyor; saçlı derideki 5-alfa redüktaz enziminin aktivitesi değişiyor. Bu enzim sayesinde aktive olan hormonlar nedeniyle; Kalın, siyah kılların, açık renkli ve ince tipi kıllarla yer değiştirmesi görülür. Sonrada saç kaybı oluyor.

Erkek tipi saç dökülmesinin, başlangıç yaşı ve ne kadar çok saç döküleceği kişiden kişiye değişir. Genellikle kişinin akrabalarında ne zaman başladığı ve ilerleme oranı ile bağlantı gösterir. Görülme sıklığı ilerleyen yaşla birlikte artar. Beyaz ırktaki erkeklerin %80'inde 70 yaş itibariyle saç dökülmesi vardır.

Aslında bu olay bir hastalık değil, yaşla beraber çok sık görülen fizyolojik bir olay gibi algılanması gerekir. Çünkü genetik bir özelliktir. Buna rağmen yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemekte ve insanları medikal bir çare arayışına itmektedir. Günümüzde saç dökülmeleri ve tedavisi konusunda değişik yöntemler arayışı ortaya çıkmıştır.

Saç dökülmesi tedavisinde aslı amaç kılın incelmesini durdurmak, sacın kalınlığını artırmak ve saçların yeniden çıkmasını sağlamaktır. Bu şekilde, saç dökülmesi nedeniyle oluşan psikososyal etkilerini azaltmaktadır. Tedaviye karar verirken kişi öncelikle durumun doğal ilerleyişi hakkında bilgilendirilmelidir.

Saç dökülmesinde kullanılan tedaviler;

MEDİKAL TEDAVİLER; Erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde FDA tarafından onaylanmış 2 ajan vardır bunlar; topikal minoksidil ve oral tedavileridir. İki tedavi de saç büyümesini uyarıcı ve saç kaybını önleyici etki gösterir. Medikal tedavilerin saç dökülmesini durdurucu etkisi tedavi başlangıcından 3-6 ay sonra, görünür yeni saç çıkışını sağlayıcı etkisi 6-12 ay sonra ortaya çıkar.Maksimum etkinliğin sağlanabilmesi için aralıksız tedavi gerekir. Kişiler tedavi ile asla dökülmeden önceki saç yoğunluğuna ulaşılamayacağı ve tedavinin asıl amacının saç dökülmesinin ilerlemesinin önlenmesi olduğu konusunda bilgilendirilmelidir.

CERRAHİ TEDAVİLER; Saç Transplantasyonu, saçın oksipital (ense) bölgeden alınarak saçsız verteks (tepe) veya frontal(ön) alana ekilmesidir. Modern tekniklerle %90'ı aşan greft sağ kalım oranları sağlanmaktadır. Modern saç ekimi 1930'lu yıllarda Japonya'da başlamış, önceleri punch şeklinde alınan greftlar kaş ve kirpik dökülmelerinde kullanılmıştır.1995'te Bernstein ve Rassman folikuler ünite transplantasyonunu bulmuşlar ve saç folikülleri 1-4 saç kılı içeren üniteler halinde transplante edilmeye başlanmıştır. Foliküler ünite transplantasyonunda donör kıllar 2 yolla alınabilir;

1)Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) Genetik olarak dökülmeye dirençli saç köklerinin bulunduğu ense bölgesinden lokal anestezi altında, şerit şeklinde alınan saç kökleri, mikroskobik aletler altında doğal yapıları bozulmadan uygun tekniklerle, saç ve saç köklerini barındıracak şekilde 1-4'lü kümelere ayrılarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilmektedir. Ensede saçların alındığı bölge, estetik cerrahi yöntemlerine uygun olarak dikilir. Bu yöntemin dezavantajı ense bölgesinde kalan çizgi şeklinde skardır.

2) Foliküler Ünite EkstraksiyonU (FUE) Foliküler ünite ekstraksiyonu yöntemi, saç köklerinin özel ince uçlu iğneler ile ense bölgesinden 1 mm'lik punch şeklinde tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Dikiş olmadığı için, skar oluşumu da söz konusu değildir. FUT yönteminden daha kısa zamanda iyileşme sağlamaktadır.

PRP; Platelet Zengin Plazma Platelet zengin plazma (PRP), 20'nin üzerinde büyüme faktörü içerir. PRP, kemik greftlerinde, diş implatlarında ve yara iyileşmesinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Çalışmalarda saç ekimi sırasında saç köklerinin PRP ile implante edilmesinin saç ekiminin başarı oranını arttırdığını göstermiştir. Yapılan bilimsel bir çalışmada ince saçlı 26 hastanın 13'üne 2-3 hafta aralıklarla 5 kez PRP enjeksiyonu yapılmış, 13 hastaya da tuzlu su enjeksiyonu uygulanmış. Tedavi sonunda kıl kesitlerinde PRP yapılan hastalarda belirgin kalınlık gözlenmiş fakat kıl sayısında farklılık bulunmamıştır. Bu çalışma saç kalitesinin artırılmasında PRP'in kullanılabilir.


SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ;
 • En önemli neden Androjenik alopesidir ( ailevi yatkınlık gösterir) Bunun dışında;
 • Endokrin hastalıklar;
 • Hipo/hipertiroidizm (tiroid hastalıkları)
 • Postpartum dönemi (lohusalık dönemi)
 • Menapoz ve menapoz sonrası dönem
 • Gebelik
 • Diabet
 • Beslenme bozuklukları;
 • Biotin eksikliği
 • Kalori kısıtlayıcı diyetler
 • Esansiyel yağ asit eksiklikleri
 • Demir eksikliği
 • Protein eksikliği
 • Çinko eksikliği
 • İlaçlar; (Anjiotensin-converting enzim inhibitörleri, Antikoagülanlar,Antimitotik ajanlar (doza bağımlı), Benzimidazoller, Betablokerler, Lityum, Oral kontraseptifler, Retinoidler, Valproik asit, Aşırı A vitamini alımı)
 • Fiziksel stres
 • Anemi
 • Cerrahi işlemler
 • Sistemik hastalıklar (neoplaziler, kolagen doku hastalıkla rı, karaciğer hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları vb.)
 • Mekanik (traksiyon, kötü fırçalama, fön vb.)
 • Kimyasal işlemler (uygunsuz şampuan; boya, perma, renk açma işlemleri gibi saçta kalıcı hasar oluşturan işlemler)
 • Psikolojik stres

GÖZ ALTI KOYULUKLARININ NEDENLERİ;
öz altının aydınlatılması genç daha dinç bir ifade verir.
Göz çevresi cildinin koyu olması özellikle genetik olarak yatkınlık gösteriri yani ailevi bir özellik gösterir. Fakat genetik demeden önce bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin, böbrek hastalığının, allerjik hastalıkların belirtisi olabilir, eğer bir hastalık varsa tabi ki öncelikle hastalığın tedavisi gerekmektedir.

Göz çevresi koyuluklar için yapılabilecek tedaviler;
Göz çevresi peeling; Hem üst, hem de alt göz kapağındaki koyuluğun giderilmesinde kullanılır. Göz için özel peelinglerle göz kapağındaki ve altındaki bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte yalnızca kızarıklık olur, uygulaması kolay bir işlemdir. Öğle tatilinde işlem yaptırıp işinize dönebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılan lazerdir. Lazer uygulandıktan sonra bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı kalkar alttan yeni cilt gelir. Yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

PRP; PRP kişinin kendi kanını özel tüplere alıp santrafüj işleminden sonra iyileştirici hücrelerini tekrar kişiye enjekte etme işlemidir. Kendi kanınız olduğu için allerji yapmaz. PRP ile gözaltlarınızda hem bir aydınlanma hem de dolgunlaşma olacaktır. 3-5 seans önerilir. İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürüleceği için çok acılı bir işlem değildir.

LEKE TEDAVİSİ
Leke tedavisi en iyi sonuç kombine tedaviden alınır. Yani bir tane tedavi yöntemi değil seans seans bir çok farklı tedavi uygulanmalıdır. Uygulanacak tedavi yöntemleri ve seans sayısı tamamen kişiye göredir. Örneğin; Beyaz tenli hastalarda lazer daha iyi sonuç verir. Eğer leke çok eski değilse yani yeni oluşmuşsa daha az seans yeterli olur. Leke tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri şunlardır;


KİMYASAL PEELİNG;
Glikonik asit, TCA(triklor asetik Asit) gibi kimyasal solusyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Lekelerin tam olarak geçmesini sağlayamaz fakat lekelerin rengini açar, cildin daha parlak daha sağlıklı görünmesini sağlar hepsinden önemlisi daha sonra yapılacak leke işlemleri için cildi hazırlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır işlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.


PRP ;
Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Tek başına leke yok etmeye yetmez fakat kolajen miktarını artırır, cilt kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER;
Cildin derin katmalarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem leke tedavisinde hem de akne skarı, kesi izi gibi cilt yenilemeyi gerektirecek diğer tedavilerde kullanılabilir. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın lazer yapılması önerilmez, sonbahar ve kışın güneşin etkisinin az olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Kışın bile işlemden sonra güneş koruyucu kullanmaya çok dikkat edilmesi önerilmektedir.

Q-SWITCH Nd-YAG LAZER;
Günümüz teknolojisinde cilde zarar vermeden leke açmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Ağrılı bir yöntem değildir. Tedaviden sonra ciltten herhangi bir kabuklanma oluşturmaz.
2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.
Lazer tedavileri uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi işlemlerdir. Bu işlemler uzman doktorlar tarafından yapılmazsa yeni lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Görüldüğü gibi leke tedavisinde en iyi sonuç için tek tedavi yetmemektedir.
Kişinin cilt tipine, lekenin derinliğine göre farklı tedavileri birlikte uygulamak gerekmektedir.
Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir.
Ortalama 5 -6 seansta %50 azalma sağlanabilmektedir.
Seanslar arasında size önerilen leke acıcı kremleri kullanmanız gerekmektedir. Lekelerin yeniden oluşmaması için güneş koruyucu şarttır. Güneş koruyucu; yüksek koruma faktörlü (spf 50) olmalı ve günde 2 – 3 kez yaz- kış kullanılmalıdır.

LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI;
- Güneş lekeleri,
- Melezma (gebelik maskesi),
- Efelid (çil),
- Lentigo (yaşlılık lekeleri),
- Post inflamatuar hiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
- Sivilce lekeleri

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulv. Zafer Meydanı Zafer Çarşısı yanı 8/14 Kat:4 Kızılay-Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

SILA GÜZELLİK SALONU VE SAÇ TASARIM MERKEZİ OLARAK EVİNİZİN RAHATLIĞINDA AİLE SICAKLIĞINDA SİZLERE EN ÖZEL HİZMETİ VERİYORUZ.

EĞİTİMLİ KADROMUZ İLE CİLT BAKIMI, CİLT TEDAVİSİ,HYDRAFACİAL,DERMAPEN, DERMAROLLER, İĞNESİZ MEZOTERAPİ, KALICI MAKYAJ, KAŞ KONTOR VE PUDRALAMA, KALICI EYELİNER, BB GLOW, BUZ LAZER, İĞNELİ EPİLASYON, MANİKÜR VE PEDİKÜR, AĞDA VE HER TÜRLÜ SAÇ HİZMETİ SUNUYORUZ.

ÖNCELİĞİMİZ SİZİN NELERE İHTİYACINIZ OLDUĞU KENDİNİZ…
devamını oku...
Adres: Atakent Mah. Şehit Murat İçöz Cad. No: 4/3 Elvankent - Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon