AQUA EX3 YENİ NESİL PEELİNG CİHAZI

blog yazısı ekle !

AQUA EX3 YENİ NESİL PEELİNG CİHAZI

Yazar Bilgileri Birsen Bubliç Güzellik Uzmanı @ Phi Cilt Kaş Güzellik - Çayyolu
AQUA EX3 farklı cilt tip ve sorunlarına uygun hazırlanmış solüsyonları ile cilde derinlemesine nüfuz eden, tahriş etmeden temizleyen, ecildin pürüzsüzleşmesini, parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlayan yeni nesil peeling cihazı.

Mekanik Peeling:
Mikrodermabrazyon, Elmas ve kristal peeling vb. İnvaziv ve kozmetik olmayan bu prosedür cilt yüzeyindeki kiri ve ölü hücreleri elmas ya da kristal çip yardımıyla friksiyon yaparak vakumlar.

Kimyasal Peeling:
Bu metod Laktik asit, glikolik asit vb. asit solüsyonları kullanarak cilt yüzeyini soyar.Bu iki metod ince çizgilerin, kırışıklıkların, yaşlanmaya bağlı lekelenmenin giderilmesi cilt yapısının değiştirilmesi hatta akne terapisinde geniş bir biçimde kullanılır. Kolajen ve elastin fiberlerinin canlanmasına yardımcı olur.

AQUA EX3 bu iki tekniğin ileri teknoloji ile kombine edildiği yeni nesil peeling cihazıdır.

Özel spiral uç yardımıyla cilt yüzeyindeki ölü hücreleri cilde zarar vermeden hafifçe temizler. Her tip cilde özel solüsyonları yardımıyla cildi hidrate eder, cilt pürüzlerini giderir, sebum salgısını dengeler, ciltteki siyah&beyaz nokta ve dermodexleri hijyenik bir biçimde temizler.

Aynı anda cildi yatıştırır, nemlendirir ve özel solüsyonları sayesinde cildi dış etkilerden korur, elastikiyetini artırır, parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Uygulama Sırasında Kullanılan Solüsyonlar:

S1 Temizleyici
Solüsyon, kuru ve karma ciltlerde kullanılır, AHA ( alfa hidroksi asitler) ile ölü hücreleri temizler.

S2 Temizleyici
Solüsyon, yağlı ve akneli ciltlerde kullanılır, AHA&BHA (alfa ve beta hidroksi asitler ile gözeneklerden cildin alt katmanlarına geçerek siyah ve beyaz noktalarla aşırı sebumu temizler.

S3 Canlandırıcı
yatıştırıcı serum, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir, S1 ya da S2 solüsyonlarından sonra kullanılır. Cildi yatıştırır, nemlendirir ve besler.

Tedavi Adımları:

1- Cilt Temizleme
2- Sıcak Buhar
3- AQUA EX3 1 ya da 2 nolu solüsyon
4- Yıkama
5- AQUA EX3 , 3 nolu solüsyon

AQUA EX3 uygulama ile cilt, sonrasında yapılacak olan iritasyona neden olmayan yöntemlere ya da invaziv (girişimsel), cerrahi metodlara hazırlanır.(Kavitasyon, RF, Ultrasound, Elektroporasyon, Lazer, Hifu, Mts, vb)

AQUA EX3 ile etkili sonuç alabilmek için, kişilerin cilt durumları ve yapılarına göre karar verlmek şartıyla, genellikle yılda 1-4 seans
yeterli olmaktadır.

Ortalama uygulama süresi 1 saat- 1saat 15 dakikadır.