DETOKS NASIL YAPILMALIDIR?

blog yazısı ekle !

DETOKS NASIL YAPILMALIDIR?

Detoks, vücuttan toksinlerin atılmasıyla gerçekleşmektedir. Toksin dediğimiz şey, en basit anlamıyla zehirdir. Vücuttan bu zehirlerin atılabilmesi için detoks yapılması gereklidir. Vücudunuzun detoks işlemine ihtiyaç duyup duymadığını anlamanız çok basittir. Enerji azalması, yorgunluk, baş dönmesi, uyku problemleri, vücut ağrıları yaşıyorsanız vücudunuzun detoksa ihtiyacı var demektir. İzmir, Ankara, Bursa, İstanbul gibi büyük şehirlerde detoks yapılan güzellik merkezleri bulunmaktadır.

MediEste Estetik & Güzellik

Bağlıca

MediEste Estetik & Güzellik olarak hayatın yadsınamaz ihtiyaçları haline gelen kişisel bakım ve güzellik sektöründe Ankara Bağlıca da hizmet vermekteyiz. Sektörün en büyük gerekliliği olan sürdürülebilirlik ve güncel olma anlayışıyla kendimizi yenileyerek siz değerli müşterilerimize her zaman kaliteli, güvenilir, sağlıklı ve yenilikçi hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Sadece kadınlarımıza değil erkek müşterilere de hizmet veren Medieste Estetik & Güzellik olarak eğitimli ve deneyimli uzman kadromuzla sizlerin memnuniyeti için işimizi severek ve büyük bir heyecanla yapıyoruz. Hizmetlerimiz ile danışanlarımızın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek ve aynı zamanda müşterilerimizin sağlıklı, kaliteli ve çağın teknolojik gelişmelerine ayak uyduran hizmetlerimizden yararlanmasını hedefliyoruz.

Önceliğiniz her zaman sağlık olduğundan hijyen kurallarını ön planda tutan, insan sağlığı ve onuruna yakışır hizmet sunan Medieste ekibi olarak sizler için profesyonel ürünler kullanıyor ve memnuniyetinizi ön planda tutuyoruz. Ayrıca ilkel yöntemlerden sıyrılıp teknolojiyi takip ediyoruz. Ulaşılabilir ve eleştirilebilir olmayı ilke kabul ediyor ve siz değerli danışanlarımızın görüşlerine önem veriyoruz.

Mediste Estetik & Güzellik ekibi olarak bizler Bağlıca da Cilt Bakımı Uygulaması, Ankara Bölgesel Zayıflama, Ankara Lazer Epilasyon, Ankara Kalıcı Makyaj, Ankara İpek Kirpik, Ankara Protez Tırnak, Ankara Medikal Ayak Bakımı hizmetleri sunmaktayız. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.
devamını oku...
Adres: Bağlıca Mah. Mert Caddesi No:4 Mermer Plaza Kat:1 Daire:2 Bağlıca - Ankara

Ebru İnanır Güzellik ve Bakım

Bağlıca

devamını oku... Adres: Yeni Bağlıca Mahallesi Etimesgut Bulvarı No:110 (pizza il forno üstü) A Blok Kat:3 Daire:6 Bağlıca-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Sedna Form

GOP


devamını oku...
Adres: Gop Mahallesi Arjantin Caddesi No:15/7 GOP-Ankara​

İnci Berk Beauty Studıo

Hoşdere

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Hoşdere Caddesi Refik Belendir Sokak No:53-B Hoşdere-Ankara

Detoksu dilerseniz evde yapabilir, dilerseniz de Ankara Güzellik Uzmanı gibi uzman kişilerin yönlendirmesiyle yaptırabilirsiniz. Bir uzman tarafından gerçekleştirilen detoks çok daha sağlıklıdır. Çünkü bazen insanlar kafasına göre detoks yaparlarsa bu işlem vücuda yarardan ziyade zarar verebilir. İnsanların günlük kalori ihtiyacını karşılamayan programlar hızlı kilo kayıplarına neden olabilir. Kilo kaybının yanı sıra kas kaybı da yaşanabilmektedir. Kasları yeniden geliştirmek ve oluşmasını sağlamak çok zor bir süreçtir. Bu nedenle detoks yaparken dikkatli olunmalıdır.

Detoks işlemi uygulayan Ankara Güzellik Salonu gibi güzellik merkezlerinde kişiye özel detoks programları uygulanmaktadır. Birden fazla detoks çeşidi vardır. Total oruç, bazik oruç, tek yönlü beslenme, haftanın bir günü katı bir şey tüketmeme, ve farklı dini oruç şekilleri bilinen detoks çeşitleridir. Total oruç, senede 1 veya 2 kez 5 ile 21 gün arasında uygulayabileceğiniz bir detoks yöntemidir. Bu detoksta su, çay ve meyve suları gibi sıvı gıdalar ve sebzeler tüketilebilmektedir. Bazik oruç, senede 1-2 defa 7 ile 21 gün arasında yapılan bir detoks yöntemidir.

Bu yöntemde, asit içermeyen şeftali, limon, avakado, kayısı gibi meyve ve sebzeler tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca krem peynir, bal, zencefil, tarçın gibi yiyecekler de tüketilebilir. Tek yönlü beslenmede, haftanın seçilen bir günü sabahtan akşama dek uygulanan bir detoks çeşididir. Bu programda yalnızca pişmemiş meyve ve sebzeler tüketilebilmektedir. Haftanın bir günü katı yiyecekler tüketmeme yöntemi, istenilen zamanda uygulanabilir. Farklı dini oruç şekilleri ise tutulan oruca göre kendi arasında değişiklik göstermektedir.

Detoks yöntemleri dışında yaşamınızda da bir takım yenilikler yapmanız gerekebilir. Temiz bir ortamda yaşamanız ve doğru nefes yöntemleri kullanmanız detoks açısından önemlidir. Yemeklerinizi çok yağlı pişirmemeye özen göstermeli, haşlama ya da buharda pişirme yöntemlerini tercih etmelisiniz. Vücudunuzun asit dengesini koruyabilmek adına içtiğiniz suyun ph oranının 7.34 ve 7.60 değerleri arasında olmasına dikkat etmelisiniz. Bitkisel sabun ürünleri kullanmalısınız. Gözeneklerinizi açmak adına, duş alırken vücudunuza fırça yardımıyla masaj yapabilirsiniz. Kimyasal duş jelleri yerine doğal yağlar kullanıp, banyo suyunuza yarım bardak kadar deniz tuzu veya soda ekleyebilirsiniz.