ELEKTROLİZ VE LAZER EPİLASYONUN FARKI

blog yazısı ekle !

ELEKTROLİZ VE LAZER EPİLASYONUN FARKI

ELEKTROLİZ VE LAZER EPİLASYONUN FARKI

Elektroliz mi yoksa lazer epilasyon uygulaması mı daha iyidir diye düşünüyorsanız, öncelikle her iki yönteminde günümüzde ki en iyi uygulamalar olduğunu belirtmek isteriz. Her iki uygulama yardımıyla istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. En azından çok önemli miktarda istenmeyen tüyün yeniden çıkmasını önlemiş olursunuz.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonYüzünüzde ortaya çıkan istenmeyen tüylerin en sinir bozucu şeylerden biri olduğunun farkındayız.
Çünkü vücudumuzun başka bölgelerinde çıkan tüylerin aksine, bu bölgede ki tüyleri geçici bile olsa herhangi bir şekilde gizlememiz mümkün değildir. Aynı zamanda yüz bölgesinde ortaya çıkan bu istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışmanın da ne kadar uzun bir süre aldığını ve ne kadar zahmetli olduğunu da biliyoruz.

Peki, öyleyse elektroliz veya lazer epilasyon uygulamaları ile yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Mevcut teknolojik imkânlar ışığında, şu an kullanılan lazer epilasyon uygulamaları en etkili sonuçlarını açık tenli, koyu renk tüy sahibi kişiler üzerinde göstermektedir. Lazer ışını özellikle hedef alınan bölgede ki pigmentler üzerinde etkili olduğu için, koyu renk tene sahip kişilerde, derinin renginin açılmasına fakat tüylerin kaybolmamasına neden olacaktır. Fakat cilt rengi ve tüy yapısı lazer epilasyon uygulamalarına uygun olmayan kişiler için de radyo frekansı ve lazer ışınının kullanıldığı yöntemler tavsiye edilmektedir. Elektroliz yönteminde ise cilt tipi, rengi veya tüy rengine bağlı kalınmadan, herkes üzerinde uygulanabilmektedir.

SEANSLAR NE KADAR UZUN SÜRER VE KAÇ DEFA TEKRARLANMALIDIR?

Lazer epilasyon uygulamaları yüz bölgesi gibi nispeten daha ufak alanlarda uygulandığında çok fazla zamanınızı almazlar. Örneğin kaşlarınız için gerçekleştirilen bir uygulama yaklaşık 15 dakika sürer ve 4 ile 6 seans yeterli olur. Seanslar arasında ise 30 gün beklemeniz uygun olacaktır.

Elektroliz ile epilasyonda ise her bir tüy hücresine birebir müdahale edilmelidir. Bu nedenle bir seansı lazer uygulamalardan biraz daha uzun sürebilir. Uzman bir teknisyenin yardımıyla kaş bölgesi için 15 ile 30 dakika harcanması yeterli olacaktır. Seansların da yine farklı zaman aralıklarıyla 30 defaya kadar tekrarlanması gerekebilir.

MALİYETİ NEDİR?

Hem lazer uygulamaları hem de elektroliz uygulamaları uygulama sıklığına ve uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre belirlenmekte ve yıllık olarak kendi başınıza gerçekleştirdiğiniz epilasyon uygulamaları için ayırdığınız bütçeden fazlasına mal olmamaktadır.

ACI VE YAN ETKİLERİ

Lazer uygulamaları adeta vücudunuza bir bant yapıştırılıp, çekilmiş gibi bir his verirken, elektroliz uygulamaları ufak bir iğnenin teninize batması hissine sahiptir.

Yan etkileri söz konusu olduğunda ise bunun için mutlaka bir uzmanla görüşüp, medikal geçmişinizi paylaşarak öğrenmeniz en doğrusu olacaktır.

Ayşe Aldemir LA BEAUTÈ

Çukurambar

devamını oku... Adres: Dumlupınar Bulvarı 9/A YDA Center A2 Blok Kat:4 No:98 Çukurambar-Ankara

Jasminn Beauty Club

Batıkent

devamını oku... Adres: Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmotov Caddesi No:19/AC Batıkent-Ankara

Es Epilasyon ve Güzellik

Etimesgut

devamını oku... Adres: İstasyon Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:8/2 Uğur Apartmanı Etimesgut-Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Es Güzellik Merkezi

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Caddesi Konur Sokak Özsoy İş Merkezi No:25/18 Kızılay-Ankara

Neslihan Sofu Beauty

Mustafa Kemal Mahallesi

Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
devamını oku...
Adres: 2144.Sokak Beren Plaza No:14/11 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Marsel Beauty Bar

Etlik

devamını oku... Adres: İncirli Mahallesi General Dr. Teyfik Sağlam Caddesi No:76/6 Etlik-Ankara

Shine Beauty

İncek

Ankara İncek'de yer alan, İncek bulvarı ve Barış caddesi üzerinden çift girişli ve çift cepheli,üniversitelere komşu,aydınlık,ferah,iç dizaynında modern renkler ve aksesuarlar kullanılmış,hijyen ve memnuniyet esaslı Shine Beauty güzellik salonuyuz.

Otobüs ve dolmuş için ulaşımı İncek bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Ön ve arka cephemizde otoparkımız mevcuttur. Sadece işlemler için değil, bahçemizde keyifli bir sohbet için uğrayan danışanlarımız arasında sizleri de görmeyi çok isteriz. Shine Beauty ailesi olarak tecrübeli ve deneyimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.
devamını oku...
Adres: Kızılcoşar Mah. Barış Caddesi No:25/1 İncek - AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon