KARBON PEELİNG HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

KARBON PEELİNG HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Yazar Bilgileri Servet Usta Doktor @ Dr. Servet Usta Muayenehanesi - Çukurambar
Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, Q Switch Nd: YAG lazer sistemi ve uygulamaya adını veren karbon sıvısı ile gerçekleştirilmekte olan bir estetik dermatoloji uygulamasıdır. Özellikle ciltte ton farklılıklarında düzeltme sağlama, leke tedavisi ve cilde sağlık ve zindelik verici katkılar yaratma amaçlı uygulanan bir işlemdir.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Temiz bir cilt üzerinde gerçekleştirilen karbon peeling uygulamasının ilk etabında kişinin cildi karbon sıvısı ile kaplanmaktadır. Tedavinin ikinci aşamasına geçmeden önce karbon sıvısı hastanın cilt tonuna göre belirlenen bir süre boyunca cilt üzerinde tutulmaktadır. Karbon sıvısı hastanın cildi tarafından tedaviye uygun renge ulaşana kadar emildikten sonra şiddeti tedaviye uygun olarak ayarlanmış lazer atışları ile cilt üzerinden geçilmektedir. Cihazın soğutucu özelliğe sahip olması sayesinde hastaların duyabileceği acı hissi azalmaktadır. Yapılan lazer atışları aracılığıyla cilt dokusunun alt katmanlarında kolajen sentezi sağlanmakta ve cilt daha sağlıklı ve genç bir görüntü kazanmaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması Fiyatı Nedir?

Karbon peeling uygulamasına ilişkin internet üzerinden fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 284 10 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Karbon Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Lazer sistemleriyle gerçekleştirilen medikal estetik çözümlerinin birçoğunda güneşe hassasiyet gösterme gerekliliği ortaya çıkabiliyorken, karbon peeling uygulaması yaz aylarında da gerçekleştirilebilir bir yöntemdir. Cilde zarar vermeden cilt altı dokularını harekete geçirerek ve cilt dokusunun kimyasal dengesini sağlayarak yenileyici etki oluşturmaktadır. Ciltteki ton farklılıklarının düzenlenmesinde ve cilt lekelerinin tedavisinde de ön plana çıkan bir uygulama olmaktadır. Cilt tedavi metotlarının birçoğu (mezoterapi, PRP gibi) ile bir arada kullanıldığında tedavilerin olumlu katkılarını pekiştirici özelliğe sahiptir.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Karbon peeling uygulamasının ilk etabındaki cilt tarafından karbon sıvısının emilim süreci kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 15 – 20 dakika sürmektedir. Tedavinin ana aşaması olan ikinci etapta lazer atışları ile cilt üzerinden geçme işlemi de ortalama olarak 15 dakikada tamamlanmaktadır. Kısa sürmesi ve sonrasında kişiye sosyal hayata hızlıca geri dönebilme imkanı sağlaması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir cilt yenileyici medikal estetik çözümü olmaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması Kaç Seanstır?

Genellikle karbon peeling tedavileri birer hafta ara ile devam eden 4 – 5 seans şeklinde uygulanmaktadır. Cilt lekelerinin tedavisinde, lekelerin zorluk durumuna bağlı olarak (örneğin melazma tedavisinde) uygulamanın devamlılık gerektiren seans sayısı 10'a yükselebilmektedir.

Karbon Peeling Riskli Bir Uygulama Mıdır?

Karbon peeling uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlar, kaliteli ve lisanslı malzemelerin ve cihazların kullanımı, karbon peeling işlemini gerçekleştirecek kişinin alanında uzmanlığı ve hijyenik uygulama koşullarının sağlanmasıdır. Böylelikle uygulamanın yan etki riskleri en aza inmektedir. Genel anestezi gerektiren bir yöntem olmadığı için, anestezi riski taşımamaktadır.