KAŞ TASARIMI

blog yazısı ekle !

KAŞ TASARIMI

Yazar Bilgileri Ergül Keskin
  • Günümüzün Kaş Trendleri
2010'lu yıllarda kaşlara dair pek çok değişikliği bir arada gördük. Bir yanda son derece doğal ve yüze yakışan kaşlar moda olurken, diğer yanda podyumlarda ve sosyal medyada birbirinden farklı kaş modelleri görülmeye başlandı. Gündelik kullanım içinse, yıllar boyunca sık sık yeniden ve yeniden gündeme gelen doğal kaş modası ön plana çıktı. Kaşlar artık eskisi gibi incecik ve sert kavislerle şekillendirilmiyor! Aksine, kişinin yüz hatlarına en yakışan şekilde, gözlerinin güzelliğini ön plana çıkartacak bir biçimde tasarlanıyor. Kaşlar günümüzde kişinin tüm yüz ifadesini belirleyen, makyaj tercihlerini tamamlayan bir unsur halini almış durumda.
  • Kaş Tasarımının Önemi
Kaş tasarımı, incelikli bir işlemdir. Uzman bir kişi tarafından ve profesyonel bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Kaslarınız doğal olarak ya da yanlış uygulamalar nedeni ile dökülmesi, doğuştan gelen veya ergenlik dönemi ile artan asimetriler; doğru kaş tasarımı ile düzeltilebilmektedir.
Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, kaş tasarımı konusunda üstün kaliteli hizmet sunmaktadır. Kişinin yüz hatlarına, gözlerinin şekline, yaş grubuna ve gündelik ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillendirilecek olan kaş tasarımı, uzun süreli ve etkili sonucu hedeflemelidir. İlerleyen dönemlerde kasların istenildiği gibi rahatça çıkmasını sağlayacak biçimde, kaşa en uygun şekli vererek yapılan bu tasarım, uzun vadeli ve memnun edici bir kullanım sunmaktadır. Kaşlarınız uzmanlar tarafından tasarlanıp şekillendirildikten sonra, kılların çıkma hızına göre rahatlıkla kullanılabilmektedir. İşlemin tekrarlama süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
İnsan yüzünün güzelliğini belirleyen en temel unsur, hiç şüphesiz asitlik yani simetridir. Simetrik yüz hatları; yaş, cinsiyet ve içerisinde bulunan kültürden bağımsız olarak kişinin güzel olarak algılanmasını sağlar. Kısacası simetri, güzelliğin anahtardır. Ancak bu durum, anlatıldığı kadar kolay değildir. Tamamen simetrik yüz hatlarına sahip olmak, çok az kişiye ait bir özelliktir. Ve üstelik neredeyse imkansızdır. Bunun nedeni, insan vücudundaki organların farklı konumlanışlarıdır. Kozmetik uygulamalar, yüzde simetriyi elde etmeye yardımcı olurlar. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de, kaş tasarımıdır.
  • Kaşların Bitmeyen Yolculuğu
Kirpikler, göz kapağının üzeri, gözlerin çevresi ve tabii ki kaşlar; yüzyıllar boyunca ilgi odağı olmuştur. Kasların şekillendirilmesi, bu bölgedeki öteki unsurlara göre daha geç başlasa da; en büyük farklılıklar burada görülmektedir.
1920lerde, kalemle çizilmiş kadar ince ve şakaklara kadar uzanan kaşlar moda olmuştur. Siyah beyaz ve sessiz filmlerin aktrisleri tarafından popülerleştirilen bu ince kaslar; yaygınlaşan sinema teknolojisi ve basılı yayınlar sayesinde pek çok farklı insana ulaşmıştır. Takip eden onyılda, kasların yine ince olduğu, ancak bu sefer daha keskin bir kavis ile kullanıldığı görülmektedir. İkinci Dünya Savaşı'nın yaşandığı 1940larda yoğun kıl yapısının doğal görünüme bırakıldığı kaşlar tercih edilirken; savaş sonrası dönemde bu yoğun kasların daha acılı ve konik bir biçim aldığı görülmektedir. Doğal kaş modası bir anlamda 1960larda devam etse de, fazlaca vurgulanan ve köyü kaslar da popülerlik kazanmıştır. 1970lerde doğallık yeniden sahneye çıksa da, modada abartının doruk noktasında olduğu 1980lere gelindiğinde; kaş jelleri, kuş tüyünü andıran dağınık görüntü ve yoğun ama şekillendirilmiş kaslar yine karşımıza çıkmıştır. 1990larda pek çoğumuzun hatırlayacağı gibi ince kaş modası geri dönmüştür. Bu dönemde yine pek çok kişi kaslarını incecik bir çizgi halini alacak kadar şekillendirmekte, ve farkında olmadan kaslarına büyük bir kötülük etmektedir! 2000lerdeyse ince kaşlar bu sefer keskin kavisler yapmakta, kaslarını alan her kişiye sert bir ifade katmaktadır.