KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

blog yazısı ekle !

KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

Lazer epilasyon
yaptırmak istiyorsunuz fakat hormonal tedavi görmektesiniz bu sebepten ötürü endişe duyuyorsunuz. Bu endişenize hak vermektedir. Eğer vücudunuzun çeşitli bölgelerinde kıl artışı görülmede ise ve bu sebepten ötürü doktor tarafından ilaç verilmiş sizde tedavi görüyorsanız lazer epilasyon yaptırmak için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Tabi ki kafanız da kıl artışı hormonal sebeplere bağlı kişilerde lazer epilasyon faydalı olur mu? Gibi sorular mevcuttur.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon


Bunun için sizlere en iyi cevabı lazer epilasyonu yaptırmak için gideceğiniz doktor tarafından verilecektir fakat bende birkaç bir şey yazmak istedim. İlk olarak lazer epilasyonunu hangi poliklinikte yaptıracaksanız bunun için özen ile seçtiğiniz poliklinkliğe gidip kendiniz uzman doktorlara emanet etmeniz gerekmektedir. Kesinlik ile doktorunuza hormonal tedavi için ilaç kullandığınızı söylemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında hormonal tedaviniz bittikten sonra lazer epilasyon işleminizin gerçekleşmesi sonucunda başarılı sonuçlara ulaşacağınızı söyleyebilirim.

Lazer epilasyonu yaptıracağınız zaman gittiğiniz doktor tarafından tüy yapınız, tüy renginiz ve cilt renginize göre bir analiz yapılacaktır ve daha sonra tüy yapınıza uygun cihaz seçilecektir. Daha sonrasında ise tüylerinizin kalın ve koyu renkte olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise lazer epilasyonu sırasında lazer ışınlarının koyu renkteki tüy köklerine atışlar yapabilmesidir. Eğer tüyleriniz ince ve açık renkte ise doktorunuz tarafından istenmeyen tüyleriniz jiletlenerek tıraş yapılmaktadır. Daha sonra jel sürülerek lazer epilasyon istemine geçilecektir.

Lazer epilasyon uygulamasın da jel sürülmesinin sebebi ise daha kolay bir şekil de lazer epilasyon uygulaması yapılmasıdır. Lazer epilasyon uygulamasında cihazlarda bulunan soğutucu sayesinde cildiniz lazer epilasyon yapımı sırasında hiçbir şekilde yanma hisse hissetmeyecektir. Böylelikle ağrısız, acısız ve konforlu bir şekilde lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Hormonal tedavisi görenler içinde lazer epilasyonu yaptırdığı sırada ilaçlardan dolayı istenilen sonuca çok daha fazla seans ile ulaşılabilir.

Kıl artışı sebebi ile hormonal tedavi görenler bu sebepten ötürü kendileri için tedavi bittikten sonra lazer epilasyona başlaması daha sağlıklı ve faydalı olacağını söyleyebilirim. Rahat ve kaliteli bir hayat herkesin hakkı. İstenmeyen tüyleri düşünerek yaşayacağınıza lazer epilasyon yaptırarak bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon