LAZER EPİLASYON GERÇEKLERİ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON GERÇEKLERİ

LAZER EPİLASYON GERÇEKLERİ

Önceki günlük yazılarımda lazer epilasyon uygulamalarını bikini bölgem ve bacaklarım için gerçekleştirdiğimi de yakından takip etmişsinizdir. Ayrıca yine bu yazıları takip etmenize rağmen lazer epilasyonlara başlamak için uygun olup olmadığına karar verebilmenizi kolaylaştırmak adına bazı bilgileri yeniden sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonLAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUN OLACAKTIR?

Lazerler ve ışık etkisiyle gerçekleştirilen epilasyonlar, koyu renk tüylere sahip açık tenli kişilerde en iyi sonucu verecektir. Elbette açık renkli tüylere sahip, koyu tenli kişiler için de kullanılabilen yeni cihazlar geliştirilmektedir ve bazı güzellik merkezlerinde bulunabilir. Ancak unutmamak gerekir ki etkisi biraz sınırlı kalabilir.

Koyu tenli veya bronzlaşmış kişilerin tenlerinde ise bu uygulamalar, cildinizde çeşitli bölgesel renk tonu farklılıklarına yol açabilir. Bu nedenle eğer böyle koyu renk bir cilde sahipseniz mümkün olduğunca koyu tenler için tasarlanmış olan cihazları tercih etmeniz gerekecektir.

Ancak unutmamak gerekir ki teknoloji ve bilim hızla ilerlemektedir ve lazer epilasyon uygulamaları da bundan faydalanmaktadır. Uygulamaları yaptırmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gerekense güzellik uzmanınızdan kendi cilt tonunuza uygun yöntemi ve tavsiyeleri almanız gerektiğidir.

NASIL ÇALIŞIR?

Lazerler belirli bir hedefe odaklanmış yoğun bir ışık demetidir. Lazer epilasyon uygulamalarında, bu ışık cilt üzerinden uygulanarak tüylerin sahip olduğu melanin (renk pigmentini) parçalar ve yok eder. Zaten aynı şekilde koyu ciltlerde ki melatonin de bu işlemlerden etkilendiği için uygulama yapılan bölgede renk tonu farklılıkları ortaya çıkabilir. Doğru gerçekleştirilen bir uygulama sonrasında ise uygulama yapılan bölgede ki tüyler üç aşamadan geçerek kaybolmaktadır. Bu aşamalar sırasıyla, gelişme, dinlenme ve dökülme olarak ifade edilir. Uygulama sonrasında ki 14 gün içerisinde istenmeyen tüyleriniz dökülmeye başlar.

HANGİ BÖLGELERDE UYGULANABİLİR?

Lazer epilasyon cihazları her ışık demeti gönderdiğinde birden fazla tüy köküne etki eder. Dolayısıyla geniş bölgeler üzerinde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Örneğin her iki bacağınızın lazer epilasyon uygulaması yaklaşık 2 saat sürmektedir. Aynı zamanda kullanılan lazerlerin sırt, koltuk altı ve omuz bölgeleri için de son derece etkili olduğunu hatırlatmamız gerekir. Açık tenli olduğunuzu varsayar ve çeneniz ile dudaklarınızın üst bölümünde ortaya çıkan tüylerin koyu renkli olduğunu da düşünürsek, lazer epilasyon uygulamalarının bu bölgelerde de etkili olacağını söyleyebiliriz.

UYGULAMALAR NE KADAR SÜRER?


İstenmeyen tüylerde %70-80 arasında bir azalma elde edilmek koşuluyla 4 'er haftalık aralarla gerçekleştirilecek 6 seans yeterli olacaktır. Sonuçların etkisini ve kalıcılığını artırmak içinse her yıl bir defa gerçekleştireceğiniz uygulamalara ihtiyaç olur.

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Aden Beauty Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

HAKKIMIZDA

Aden Beauty Estetik ve Güzellik Merkezi sektörde 20 yıllık tecrübe sonrasında Ankara Çankaya'da yer alan Cepa Ofis Kule'de hizmet vermeye başlamıştır.

"Siz Değerlisiniz!" sloganıyla yola çıkarak müşterilerine en iyi ve en kaliteli Vip hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Güzellik ve bakım sektöründe hijyen, kalite, deneyim ve memnuniyet birbiri ile bağlantılıdır. Her bir detayın öneminin farkındayız ve müşteride kalıcı memnuniyeti öncelikli hedefimizdir.

Alanında uzman, deneyimli ve güler yüzlü ekibimizle yüksek prestijli, merkezi konumda yer alan salonumuzda randevu sistemi ile bakımlar kişiye özel olarak programlanır ve uygulanır. Son derece nezih ve konforlu bir ortamda hizmet sunan güzellik merkezimizde bakım seanslarımız esnasında kullanılan ürünler, solüsyonlar, serumlar, dermokozmetik, fda onaylı ve insan sağlığı bakımından yan etkisi olmayan doğal ürünlerdir.

Buz Epilasyon işlemi için ücretsiz deneme atışı, ücretsiz cilt analizi ve ücretsiz ön görüşmeler için sizleri merkezimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Aden Beauty Estetik ve Güzellik Merkezidevamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2123. Sokak No:2 Cepa Ofis Plaza 3. Kat Kapı No:302 Çankaya - AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon