LAZER EPİLASYON HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM VE DENEYİMLERİM

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM VE DENEYİMLERİM

LAZER EPİLASYON HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM VE DENEYİMLERİM

Bugün kendi lazer epilasyonu deneyimlerim hakkında konuşacağım. Çünkü bu tamamen hayatımı değiştirdi ve aynı zamanda da vücudum hakkında düşündüklerimi de radikal bir şekilde değiştirdi.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon
İlk başlarda çıkan kıllardan nasıl kurtulacağımı bilemedim. İlk lazer deneyimimi yaşadım. Sonuç olarak lazerin ne tür faydaları var?Lazer epilasyon nasıl işliyor?

Lazer kıl köklerine ısı verirken cildinizin güvende olmasına özen gösteriyor.

Her cilt tonundaki ve kıl tipine sahip kişiler tedaviyi uygulayabilir mi? Eşit bir şekilde herkeste etkili mi?

evet. Doğru lazer epilasyonu ile tüm cilt tonlarına uygulayabiliriz. Ama lazer epilasyon hala sadece koyu tenlilerde etkilidir.

Tedavi edilemeyen herhangi bir bölge var mı?

kaş altındaki kısımlara tedavi uygulayamıyoruz ama kaş arasındaki kısma uygulama yapıyoruz. Aynı zamanda kulak ve burun içindeki kıllara da tedavi uygulayamıyoruz. Bu genellikle erkekler tarafından isteniyor. Aksi taktirde diğer kalan her şey mümkün.

Süreç gerçekten yüzde yüz kalıcı mı? Kalıcılıkta herhangi bir değişiklik söz konusu mu?

Mükemmel soru. Başkalarının yanlış reklamlarından dolayı canımız sıkılıyor. Çünkü biz müşterilerimize 6-8 seansla birlikte %75-80 civarında sonuç alacaklarını söylüyoruz. Yüzde yüz görünse de sonuç bu şekilde ortaya çıkıyor. Hormon değişiklikleri de aynı zamanda yeni kıl oluşumunu etkiler. Bu yüzden de sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Size söyleyebilirim ki çoğu müşterim sonuçlardan dolayı çok mutlular.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Lazer epilasyonu ile ilişkili olan herhangi bir risk tamamıyla tedavi boyunca aşırı ısıtmadan kaynaklıdır. Bunun sonucunda da pigmentlerin değişmesine neden olur. Bu yüzden de işinde deneyimli kişilerden, yeni ve aynı zamanda etkili ekipman kullanımı sağlanmalıdır. Buna ek olarak da tedavi sonrası talimatları takip etmen gereklidir. En önemlisi de lazerden önce ve sonra güneşe maruz kalmak konusunda dikkatli olmaktır.

Yıllar boyunca teknoloji nasıl değişti?

En büyük değişim daha yeni lazer epilasyonla gelen güvenlik ve konfordur. Çoğu lazer kendi kendine soğuma düğmesine sahiptir.

Lazer epilasyon hakkında yaygın yanlış kavramlar nelerdir?

Tekrardan bir daha asla traş olmayacağınız. Daha önceden de belirttiğim gibi asla tamamen kılsız kalmayacaksınız; sadece oldukça büyük bir azalma gerçekleşecektir.

Koyu tenli olanlarda teknoloji daha net bir şekilde etkili olabilmektedir. Fakat daha kumral kişilerde teknoloji çok etkili değildir. Bu yüzden de koyu tenliler için lazer epilasyon daha etkili olabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde büyük bir değişim görülmektedir.

Ben sizin için eşsiz bir pozisyonda olan biriyim. Çünkü lazer epilasyonun ne kadar etkili olduğunu göstermek için bacağımda bulunan kocaman dövme üzerinden lazerin etkisini göstereceğim. Bu alan tedavi edilemez. Deri üzerinde bulunan dövmedeki pigmentler lazerin kafasını karıştırır ve yanıklara neden olur. Bu yüzden de tedavi edilen ve edilmeyen kısımlar diye ikiye böldüm.

Yeni Tıraş edilmiş:

Burada daha yakın bir çekim var. Dövmeli kısmın altındaki yüzeyi görebilirsiniz.

BİR HAFTALIK UZAMA SONUCU

Ve daha yakından bakın. Tedavi edilen bölgede bir ya da iki kıl görebilirsiniz. Elbette tedavi görmeyen kısma göre çok daha az kıl bulunuyor.

İKİ HAFTALIK UZAMA SONUCU

Bu zaman esnasında gerçekten bacaklarım çok kaşındı. Her iki tarafı da tıraş etmek istedim gerçekten. Bu yüzden de birçok tedaviden sonra bile hala uzama vardı. Kılsız olacağımı düşünmüyorum ve hala tıraş olmak zorundayım. Ama yazın iki hafta boyunca hiç tıraş olmadan dolaşabilirim ve sadece çok iyi gören kişiler fark edebilir.

Ve sonuç:

Bu yüzden tedavilerden önce eğer iki hafta boyunca tıraş olmadan gitseydim, yeterince uzatmış olacaktım. Yeteri kadar kıyaslama yapabilelim diye de diğer bacağım burada. Bu da iki hafta boyunca hiç tıraş olmamış hali.

Hayat birdenbire değişti. Artık tıraş olmak zorunda değildim ve kendimi daha rahat hissediyordum. Yazın ve kışın artık daha rahat bir şekilde hareket etmeye başladım. Biyolojim ve vücudum konusunda daha az hayal kırıklığı yaşamaya başladım. Ve daha az endişelenmeye başladım. Bu şekilde de kendime güven konusunda kendimi daha özgür hissetmeye başladım. Böylece de enerjimi daha önemli meselelere harcamaya başladım.

Bu prosedür herkes için değildir. Şimdi eskiye oranla daha az pahalı. Ama oldukça pahalı olabilir ve aynı zamanda çok fazla zaman da alabilir. Çünkü her seans 30 ile 60 dakika arasında ve aylarca sürmektedir. Açık renkte tüyleri olan insanlar iyi adaylar değillerdir ve çoğu da vücutlarını bu şekilde değiştirmek istemezler. Ve aynı zamanda iyi bir kliniğe başvurmanız önem taşımaktadır. Ama eğer benim gibi kılların sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız bu harika duygudan mahrum olmamalısınız.

Hala daha hava serin olabilir. Ama eğer lazer epilasyon hakkında merakınız varsa, soğuk havalar lazer tedavisine başlamak için en uygun zamandır. Cildiniz çok az güneşe maruz kalmalı ya da hiç güneş ışığı almamalıdır. Bu yüzden eğer kuzey yarımkürede iseniz şanslısınız demektir. Ve birçok tedaviden sonra sonuçlar en iyi hale geleceği için de şimdi başlamak kısa mevsimde daha az kıl sorunu yaşayacağınız anlamına gelir. Etrafınızdaki lazer epilasyonu konusunda araştırma yapın ve size en uygun indirimi elde edin. Böylece sorunsuz bir yaz geçirin. Aynı zamanda yakınınızdaki arkadaşlarınıza sorun ve tedavinin başka artısı ya da eksisi olup olmadığı konusunda fikir edinin. Hayatınızın gerçekten değişmesini istiyor musunuz? Etrafınızda herhangi biri kötü bir deneyime sahip mi? Bu sizin göz önünde bulundurmanız gereken bir konu mu? Eğer değilse, neden lazer epilasyon olmasın? Fiyatı nedir? Öncelikleri neler olabilir? Kendinizi daha çok sevmek için artık vakit kaybetmeyin.

Ayşe Aldemir LA BEAUTÈ

Çukurambar

devamını oku... Adres: Dumlupınar Bulvarı 9/A YDA Center A2 Blok Kat:4 No:98 Çukurambar-Ankara

Jasminn Beauty Club

Batıkent

devamını oku... Adres: Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmotov Caddesi No:19/AC Batıkent-Ankara

Es Epilasyon ve Güzellik

Etimesgut

devamını oku... Adres: İstasyon Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:8/2 Uğur Apartmanı Etimesgut-Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Es Güzellik Merkezi

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Caddesi Konur Sokak Özsoy İş Merkezi No:25/18 Kızılay-Ankara

Neslihan Sofu Beauty

Mustafa Kemal Mahallesi

Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
devamını oku...
Adres: 2144.Sokak Beren Plaza No:14/11 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Marsel Beauty Bar

Etlik

devamını oku... Adres: İncirli Mahallesi General Dr. Teyfik Sağlam Caddesi No:76/6 Etlik-Ankara

Shine Beauty

İncek

Ankara İncek'de yer alan, İncek bulvarı ve Barış caddesi üzerinden çift girişli ve çift cepheli,üniversitelere komşu,aydınlık,ferah,iç dizaynında modern renkler ve aksesuarlar kullanılmış,hijyen ve memnuniyet esaslı Shine Beauty güzellik salonuyuz.

Otobüs ve dolmuş için ulaşımı İncek bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Ön ve arka cephemizde otoparkımız mevcuttur. Sadece işlemler için değil, bahçemizde keyifli bir sohbet için uğrayan danışanlarımız arasında sizleri de görmeyi çok isteriz. Shine Beauty ailesi olarak tecrübeli ve deneyimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.
devamını oku...
Adres: Kızılcoşar Mah. Barış Caddesi No:25/1 İncek - AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon