LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGUN MUDUR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGUN MUDUR?

LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGUN MUDUR?

Lazer ile epilasyon tedavisi her cilt tipine uygun mudur sorusu sık sorulardan bir tanesidir. İlk önce cilt renklerini incelediğimiz zaman lazer epilasyonu uygulamak da değişiklik göstermektedir. eğer cildiniz açık tenli ve koyu renkte tüyleriniz var ise lazer epilasyon tedavisini rahatlık ile uygulaya bilirsiniz. Cildiniz açık tenli ancak açık renkte tüyleriniz var ise seans süreleri ve sayıları muhtemelen uzayacaktır.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon

Belki de uygulama için bir ön çalışma ile (jilet gibi aletler) açık renkte ki tüylerinizi koyulaştırılacaktır. Bu tedavi uygularken cildinizdeki bulunan tüyleri cımbız, ağda, epilatör gibi araçlarla almayanız. Çünkü kıl köklerini almış olursunuz, eğer böyle bir işlemi gerçekleştirirseniz, koyulaşan kıl köklerinizi kaybetmiş olursunuz. Böylece tedavi süresi aksatmış olursunuz ve süreci yeniden başlatmanız gerekebilir. Bu konuda polikliniklerde yer alan uzman doktorlarımız size yardımcı olacaktır.

Cildiniz eğer koyu renkte ise ve tüyleriniz açık renkte ise yine seans sayıları ve süreleri artacaktır. Eğer vücudunuz koyu renkte ise ve istenmeyen tüyleriniz koyu renkte ise gönderilecek lazer aletini doğru seçmek gerekecektir. Çünkü cilt rengine göre ve kıl rengine göre ışınlar verilmektedir, lazer aleti ona göre seçilmektedir. Lazer epilasyon aletini uzman doktorlar ona göre seçer. Lazer ışınları rengi algılar ve doktorlar ona göre aşırı dozda ve ya düşük dozda ışın gönderir.

Uzman doktorların bir diğer tavsiyesi de tedavi uygulamasından önce solaryuma gitmeyiniz. Yaz aylarında ise güneş ışığının altında fazla durmayınız. Çünkü bu tedavi sürecinde hem sizi hem de uzaman doktorumuzu büyük sıkıntıya sürükleyebilir, süreç gereğinden fazla uzayabilir.

Eğer cildiniz de alerjik sonucu oluşan yaralar var ise uygulanması pek uygun görülmez. Ondan öncesi de yapılacak test ve araştırmalar cildinizin lazer epilasyon için uygun olup olmadığını gösterecektir.

Eğer cildinizde lekeler var ise ve bu lekeler doğuştan ise yine farklı bir yol izlenecektir. Cildinizde güneş lekeleri var ise lazer epilasyon tedavisini yine de uygulayabilirsiniz. Herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak doktorunuza başvurmanız ve konu hakkında detaylı bir bilgi almanız gerekebilir. Polikliniklerde yer alan uzman doktorlar size uygun lazer epilasyon cihazını kullanacaklardır.

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon