LAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR?

LAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR?

İstenmeyen tüyler sadece kadınların değil birçok erkeğin de kabusu. Ancak son yıllarda kolaylığı ve istenmeyen tüylere sunduğu uzun süreli hatta kalıcı çözüm ile gittikçe popülerleşen bir yöntem olan lazer epilasyon sayesinde bu kabus tarihe karışıyor. Ancak lazer epilasyon ne yazık ki bazı kişilerde ve özel koşullarda kullanılamıyor.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonHamilelik

Hamilelik döneminde lazer epilasyon yaptırmanın etkileri tam olarak saptanabilmiş değil. Yani gebelikte lazer epilasyon yaptırmak zararlı diyemeyiz. Ancak hamilelikte lazer epilasyon kullanımının riskli olabileceği göz önünde bulundurularak bu dönemde olan kadınlara lazer epilasyon uygulaması yapılmıyor.

Hamile olma riski bulunanlar

Hamile olduğundan şüphelenilen kadınlara da yine yukarıda saydığımız nedenler ile lazer epilasyon uygulanmıyor.

Açık renk kıllı olanlarda

Lazer epilasyon cihazları ile verilen lazer ışınları kıllara rengini veren melanin pigmentine tutunarak kılları yakar. Dolayısıyla melanin pigmenti olmayan beyaz, çok açık sarı ve kırmızı kıllarda verilen lazer ışınları etki gösteremez. Bu nedenle çok açık renkli kıllara sahip kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılmaz.

Ayva tüyleri

Halk arasında "ayva tüyü" olarak tabir edilen ve hem çok kısa hem de çok ince ve açık renkli olan tüylere de lazer epilasyon uygulanmaz. Çünkü lazer epilasyon uygulanan kıl ne kadar kalın ve koyu renkliyse başarı oranı da o kadar yüksektir. Bu nedenle ayva tüyü şeklindeki tüyler için lazer epilasyon yöntemini kullanmak uygun değildir.

Hormonal tedaviyi kabul etmeyen ve hormon bozukluğu olan kişiler

Hormona bozukluklar kimi zaman aşırı kıllanmaya yol açabilir. Hatta hormonal bozukluk yaşayan bazı kadınlarda erkek tipi kıllanma adı verilen ve sakalların çıkması, sırtta ve ellerde kıllar bulunması durumu ile bile karşılaşılabilir. Ancak bu tip hormonal sorunlar yaşayan kişilerin lazer epilasyon ile değil hormon tedavisi ile tedavi olması gerekir. Bu nedenle hormonal bozukluk yaşadığı halde hormon tedavisi görmeyi kabul etmeyen kişilere kesinlikle lazer epilasyon uygulanamaz.

Bu durumlar dışında kalan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Ancak ergenlik döneminden çıkmamış kişilere de herhangi bir zararı olmamasına karşın lazer epilasyon uygulanması tavsiye edilmez. Lazer epilasyon hakkında çok daha kapsamlı bilgi edinmek ve uygulama yaptırmak için Ankara'da bulunan güzellik merkezlerine başvurabilirsiniz.

Aden Beauty Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

HAKKIMIZDA

Aden Beauty Estetik ve Güzellik Merkezi sektörde 20 yıllık tecrübe sonrasında Ankara Çankaya'da yer alan Cepa Ofis Kule'de hizmet vermeye başlamıştır.

"Siz Değerlisiniz!" sloganıyla yola çıkarak müşterilerine en iyi ve en kaliteli Vip hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Güzellik ve bakım sektöründe hijyen, kalite, deneyim ve memnuniyet birbiri ile bağlantılıdır. Her bir detayın öneminin farkındayız ve müşteride kalıcı memnuniyeti öncelikli hedefimizdir.

Alanında uzman, deneyimli ve güler yüzlü ekibimizle yüksek prestijli, merkezi konumda yer alan salonumuzda randevu sistemi ile bakımlar kişiye özel olarak programlanır ve uygulanır. Son derece nezih ve konforlu bir ortamda hizmet sunan güzellik merkezimizde bakım seanslarımız esnasında kullanılan ürünler, solüsyonlar, serumlar, dermokozmetik, fda onaylı ve insan sağlığı bakımından yan etkisi olmayan doğal ürünlerdir.

Buz Epilasyon işlemi için ücretsiz deneme atışı, ücretsiz cilt analizi ve ücretsiz ön görüşmeler için sizleri merkezimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Aden Beauty Estetik ve Güzellik Merkezidevamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2123. Sokak No:2 Cepa Ofis Plaza 3. Kat Kapı No:302 Çankaya - Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon