LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

Lazer epilasyon
herkesin hayatını kolaylaştırmak için günümüz teknolojisi ile oldukça gelişmiştir. Acısız ve ağrısız uygulanan lazer epilasyon uygulamaları oldukça konforlu ve rahat bir şekilde yapılmamaktadır. Fakat bazı durumlarda oldukça tehlike olduğunu söyleyebiliriz.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon


Lazer ışığından yayılan dalgalar tüy köklerinde bulunan ve tüye siyah renk veren pigmentlere etki sağladığı için, değişik renkteki beyaz, sarı ve kırmızı tüylere lazer epilasyon yapmak oldukça tehlikeli olabilir. Yapılırsa eğer istenilen sonuç alınamaya bilir ve cildinizde lekeler bir de yanmalar oluşabilir. Eğer lazer epilasyona gitmeye karar verdiyseniz ve tüyleriniz ince zayıf ise cildinize zarar verebilir. Zayıf tüy kökleri istenilen şekilde yanmaz ve zayıf yakar.
Bunun için lazer epilasyon yaptırmak için tüylerinizin ne kadar kalın ve sert olursa o kadar etkili bir lazer epilasyon uygulaması gerçekleşir. Lazer operasyonu yaparken bazen jilet kullanarak tüyleri kalınlaştırır ve çoğalması sağlanabilir. Genellik ile yüz bölgesindeki ince tüylere lazer epilasyonu yapılamamaktadır. Sadece tüyler kalın ve sert olduğunda lazer epilasyon istediğiniz şekilde etki eder. Eğer hormonal bozukluğunuz var ise tüylenme yaşayabilirsiniz.

Erkek tipi tüylenmeler kadınların görülmesine alışık olunmayan yerlerde yüz, göğüs, göbek gibi bölgelerde oluşuyor ise bunun işin ilk önce hormonal bozukluğun giderilmesi gerekmektedir. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer epilasyon yapılır ise eğer istenmeyen tüylerinizde hiçbir değişiklik görülmez. Ve seans süreniz daha çok uzayabilir. Eğer gebeyseniz lazer epilasyon uygulamasına girmemenizi tavsiye ediyoruz. Somut olarak bir zararı olduğunu kanıtlanmasa da lazer epilasyon bebeğinizi etkileye bileceğinden tavsiye edilmemektedir. Cilt kanseri olanlara kesinlikle lazer epilasyonu uygulanmamalıdır ve uygulanmaz zaten.

Lazer epilasyon operasyonu 18 yaşından küçüklere yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Ergenlik dönemin olan 18 yaşından küçüklere hormonlarının daha yeni yeni geliştiği için lazer epilasyonu yapılmasından kaçınmanız gerekmektedir. Eğer bronzlaşmışsanız ve ya solaryuma gitmiş iseniz lazer epilasyon uygulamalarından kaçınmalısınız. Ta ki kendi cilt renginize kavuşuncaya kadar. Bunun sebebi ise bronzlaştığınızda ölü deriyi atıyorsunuz ve altta yeni deriden tüy köklerine lazer ışınlarının geçmesi daha kolay olacaktır. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekiyor eğer bu tip rahatsızlığınız ve herhangi bir sıkıntınız yok ise lazer epilasyon uygulamasını kolaylık ile acısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon