LAZER EPİLASYON SİZİN İÇİN DOĞRU SEÇİM Mİ?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON SİZİN İÇİN DOĞRU SEÇİM Mİ?

LAZER EPİLASYON SİZİN İÇİN DOĞRU SEÇİM Mİ?

Lazer epilasyonunun sizin için uygun olup olmadığını anlamak için öncelikle aşağıdaki gerçekleri incelemeniz gerekmektedir.

Uyarı: Lazer epilasyon tecrübesiz ellerde tehlikeli olabilir. Lazerden dolayı oluşan yanıklar cildinizde renk değiştirir ve yaralar oluşabilir. İşinde deneyimli olan tıbbi doktorlar sayesinde cildinizde oluşabilecek olası yan etkileri en aza indirgemeniz mümkün olacaktır. Bu yüzden de lazer epilasyonu düşünüyorsanız mutlaka sertifikası olan bir uzmandan bu hizmeti almalısınız.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonLazer epilasyon boyunca neler olmaktadır?

Tedavi öncesi, lazer epilasyon yapılacak olan bölge temizlenmelidir. Bazı hastalar uyuşturucu jel almaktadır. Bunun sebebi de lazer epilasyon yapılacak bölgenin hassas olmasından dolayıdır. Uyuşturucu jel için istenilen süre de yaklaşık 30 ile 60 dakikadır.

Lazer tedavi özellikle lazer için ayarlanmış bir odada yapılmalıdır. Odadaki herkes işlem sırasında mutlaka gözlük giymek zorundadır. Prosedürü gerçekleştirmek için cilt gergin tutulduktan sonra gerekli işlemler yapılır. Birçok hasta lazer tedavisi boyunca sadece bantı hissettiklerini belirtmişlerdir. Bu işlem yapılırken kıllar buharlaştırılır. Bu da kükürt benzeri bir kokunun oluşmasına neden olur. Tedavi edilecek bölgeye bağlı olarak tedavi süreci de değişiklik gösterir. Üst dudağı tedavi etmek sadece dakikalar alır. Ama bacağınızdaki kıllardan kurtulmak istiyorsanız, bu saatler alacaktır.

Lazer epilasyon yaptıktan sonra ne yapmalıyım?

Olası yan etkilerden korunmak için tüm hastaların güneş ışınlarından cildinizi korumanız gerekecektir. Bu noktada lazer epilasyon yapmanız için gerekenler şunlardır:

Tedavi sonrasında cildinize doğrudan isabet eden güneş ışınlarından kaçının.

Solaryum gibi kapalı alanlarda yapılan bronzlaştırma ekipmanları tercih edebilirsiniz.

Epilasyon sonrasında dermatoloğun ya da güzellik merkezinin size önerdiklerini takip edin. Unutmayın cildinizi korumanız önemlidir.

Lazer epilasyon sonucunda bazı kızarıklıklar ya da tedavi sonrası şişlik oluşabilir. Oluşan bu yan etki güneş yanığı gibi görülebilir. Cildinize yapacağınız soğuk kompres ağrınızı hafifletebilir.

Hayatınızda herhangi bir aksaklığa neden olur mu?

Hayır. Lazer epilasyon genellikle gerçek bir aksaklığa neden olmaz. Lazer epilasyondan hemen sonra yukarıda da belirttiğim gibi hafif kızarıklık ya da şişlik olabilir. Ama bu günlük hayatınızın aksamasına neden olmamaktadır. Lazerden hemen sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Lazer epilasyon yaptıktan sonra ne zaman sonuçlarını fark edeceksiniz?

Büyük olasılıkla tedaviden hemen sonra sonuçları göreceksiniz. Sonuçların fark edilmesi hastadan hastaya değişir. Aynı zamanda kılın rengi ve kalınlığı, tedavi edilen alan, kullanılan lazer tipi ile cildinizin rengi sonuçları tamamen etkilemektedir. İlk tedaviden sonra ise %10-25 oranında bir azalma bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte kıllardan kurtulmak için çoğu hasta iki ile 6 seans arasında lazer tedavi yaptırmalıdır. Tedavi bittikten sonra ise tedavi edilen birçok hastada aylarca cildinizin üzerinde kıl oluşmayacaktır. Daha sonra da tüylerinizin daha ince ve seyrek olduğunu fark edeceksiniz.

Lazer epilasyon ne kadar sürede biter?

Çoğu hasta aylarca hatta yıllarca kıl sorunu olmadan yaşarlar. Bazı kıllar yeniden uzasa da büyük olasılıkla eskisi kadar kalın olmayacaktır. Bu yüzden lazer sizin için çözüm yolu olacaktır.

Olası yan etkileri nelerdir?

Lazerden dolayı oluşan en yaygın yan etkiler önemsizdir ve 2-3 gün sürer. Bu yan etkiler şunlardır:

  • •Rahatsızlık.
  • •Şişlik
  • •Kızarıklık.

Diğer olası yan etkiler şunlardır (bu yan etkilerin kesinlikle bir dermatoloğa gösterilmesi gerekmektedir):

  • Kabarma.
  • (Uçuk) Herpes simplex salgınlar.
  • Enfeksiyonlar.
  • Yara izi.
  • Cildin daha açık olması ya da ciltte kararma.
Zaman içinde, ten rengi normale dönecektir. Fakat diğer yandan ten renginde oluşan bazı değişiklikler tamamen kalıcıdır. Bu yüzden de lazer tedavileri bilen insanlar tarafından yapılmalı ve aynı zamanda bir cilt doktorundan da tavsiye alınması önemlidir.

Bununla birlikte dermatoloğunuzun talimatlarını takip etmek de bu sürecin bir parçasıdır. Lazer öncesi ve sonrası talimatları hayata geçirmek lazerin yan etkilerini oldukça azaltmaktadır.

Kılların alınması için bir sonraki lazer tedavisini yaptırmak için güvenli olan dönem ne zamandır?

Bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterir. Epilasyon birçok lazer seansını gerektirir. Birçok hasta da 4 ile 6 hafta arasında yeniden lazer tedavi yaptırmalıdır. Dermatoloğunuz sizin için bir sonraki seansın ne zaman güvenli olacağını söyleyecektir.

Birçok hasta lazerden sonra kıllarının yeniden uzadığını göreceklerdir. Dermatoloğunuz en uygun sonuçları almanız için en uygun zamanı sizin için belirleyecektir.

Lazer epilasyon için güvenlik kaydı nedir?

Lazer; cildi, kılları ve aynı zamanda da tırnakları etkileyen birçok tedavi konusunda önemli bir rol oynar. Son zamanlarda lazer tedavisinde önemli gelişmeler kaydedildi. Dermatologlar da bu noktada bu gelişmelerden yararlandı. Çok daha fazla insan lazer epilasyondan faydalanmaya başladı. Geçmişte ise sadece koyu renkte kıllara sahip ve açık tenli olan kişiler lazer epilasyondan faydalanabiliyordu. Günümüzde ise lazer epilasyon daha açık renkte kıllara sahip olan ve koyu renk tene sahip kişiler için de uygulanabiliyor. Lazer epilasyon bu tür hastalarda hassasiyetle uygulanmalıdır. Dermatologlar lazer epilasyon yaparken kılların daha güvenle ve etkili bir şekilde alınması için önlem almaktadırlar.

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon