LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNE NASIL HAZIRLANILIR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNE NASIL HAZIRLANILIR?

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNE NASIL HAZIRLANILIR?

Lazer epilasyon uygulaması, kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmanın tek yoludur. İstenmeyen bölgelerde aşırı tüylenme problemi, genetik nedenlerle ya da bazı sağlık sorunlarından dolayı kaynaklanabilir. Lazer epilasyon tedavisi genellikle yüz boyun, koltukaltı, göğüs, sırt, genital bölge, kollar, bacaklar, parmaklar, ayak parmakları ve ayaklardaki tüylere uygulanır. Lazer tedavisine başlayacaksanız öncelikle bir dermatologla konuşmanız gerekmektedir. Böylece, tedavinin yan etkileri, bu yöntem için uygun özelliklere sahip olup olmadığınızı ilk ağızdan öğrenebilirsiniz. Dermatolog, sizin uygun bir aday olup olmadığınızı tüylerinizin rengine, kalınlık gibi özelliklerine ve cildinizin renk tonuna göre belirler. Hazırladığımız makale ise lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce yapmanız gereken hazırlıkları içermektedir.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonLazer Epilasyon Seansından Önce Yapılması Gerekenler:

1.Lazer epilasyon tedavisine başlamadan en az 1 ay öncesinden itibaren, güneşlenmeyi ve bronzlaştırıcı krem kullanmayı bırakın. Tedavi olduğunuz süre boyunca, cildinizin mümkün olduğu kadar açık renkte olması gerekir. Bundan dolayı, birçok insan kış aylarında lazer epilasyonu tedavisi olur.

Eğer güneşe çıkmanız gerekiyorsa, çıkmadan önce cildinize en az 15 faktör korumalı güneş kremi uygulayın.
 • 2.Lazer epilasyonu uygulamasından en az 2-4 hafta öncesinden itibaren tüylerinizi ağda gibi kökünden çekme yöntemleriyle almaktan kaçının. Lazer epilasyonla kurtulmak istediğiniz bölgeleri tıraş edebilirsiniz. Ancak, tüyleri kökünden koparmak ya da tüy rengini açmak, lazer epilasyonun etkisini azaltacaktır.

  3.Seanslarınızdan önce, dermatologdan aldığınız talimatlara uygun şekilde tüylerinizi tıraş edin. Genellikle seanstan 1 ya da 2 gün önce tıraş etmeniz gerekmektedir. Çünkü Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıl folikülleri görünür halde olmalı, ancak tüyleriniz gereğinden uzun olursa, acı çekme oranınız artacaktır.

  4.Doktorunuz reçetelendirdiyse, antiviral ilaç ya da antibiyotik kullanın.

  5.Lazer epilasyon uygulanacak bölgenizi temizleyin ve seanstan önce bu bölgelere herhangi bir kozmetik ürünü, losyon ya da krem uygulamayın. Eğer deodorant kullandıysanız, seanstan önce mutlaka temizleyin.

  Lazer Epilasyon Seansında Yapılması Gerekenler:

  1.Epilasyon yapılan bölgelere açıkta bırakacak ya da bol kesim kıyafet giyin. Çünkü tedavi edilen bölgeye seans sırasında bölgesel yatıştırıcı krem uygulanabilir ve sonradan kıyafetinizde lekeler bırakabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa, dar kıyafetler cildinizin yıpranmasına ve sürtünmeden dolayı canınızın acımasına neden olur.

  2.Eğer, doktorunuz uygulamaya geçmeden önce anestetik krem ya da sıcak kompres uygulamayı teklif ederse, kabul edin. Ayrıca tüyleriniz tedavi için uygun uzunlukta değilse, doktorunuz lazer epilasyon uygulanacak bölgeyi tıraş edebilir.

  3.Seansınız sırasında lazer ışınlarından korunmak için koruyucu gözlük kullanın. Ankara'da gideceğiniz bütün lazer epilasyon kliniklerinde doktorunuz veya uygulamayı yapacak olan teknisyen size bir gözlük verecektir. Ancak, düşük bir ihtimal de olsa doktorunuz size gözlük vermeyi unutursa, muhakkak hatırlatın.

  Tavsiye: Açık renk ciltte bulunan koyu renkli tüyler, lazer epilasyon tedavisinin en çok işe yaradığı tipoloji. Esmer cilt lazer ışınlarını daha az soğuruyor. Ancak koyu ten için özel olarak üretilmiş bazı lazer epilasyon makineleri, bölgesel olarak uygulandığında etkisi artıyor. Aynı çözüm gri ve ya açık renkli tüyler için de geçerli. Tüylerinizin gereken koyuluğa ulaşması için tedaviniz başlamadan en az 4 hafta öncesinden tüylerinizi tıraş edebilirsiniz.

  Uyarılar:

  • Tüylerinizden tek seansta tamamen kurtulmak maalesef mümkün değil. Seans başına ortalama %10-25 oranında tüy kaybı görülür.
  • Tedavi öncesi ve sonrasında size düşen talimatları uygulamanız hem işlem sırasında rahatsız olmamanız için hem de tedavinin etkisini arttırmanız açısından çok önemlidir.

  Jasminn Beauty Club

  Batıkent

  devamını oku... Adres: Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmotov Caddesi No:19/AC Batıkent-Ankara

  Ayşe Aldemir LA BEAUTÈ

  Çukurambar

  devamını oku... Adres: Dumlupınar Bulvarı 9/A YDA Center A2 Blok Kat:4 No:98 Çukurambar-Ankara

  Ozon Estetik Güzellik Akademisi

  Eryaman

  2013 de kurulan salonumuz Eryaman Altay mahallesindedir. siz değerli danışanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak, sizleri hijyenik koşullarda, tecrübeli ve profesyonel kadromuzla sizleri güzel hissettirmek ve bundan mutlu ayrılmanızı sağlamak temel hedefimizdir. Yine Eryaman bölgesinde Akademimiz olup bu sektör eğitimli uzmanlar yetiştirmekteyiz. Salonumuz aile ortamı olup, keyifle zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Ayak bakımı , manikür, ipek kirpik, lifting, protez tırnak, kalıcı makyaj, cilt bakımı, depilasyon, masaj ,bölgesel incelme, lazer vb birçok alanda hizmet vermekteyiz. Kendinizi özel hissetmek istiyorsanız mutlaka salonumuza bekliyoruz. GEÇ KALMA GENÇ KAL.devamını oku... Adres: Altay Mahallesi 27.Cadde No: 17 1. Etap Eryaman - Ankara

  Gülay Çevrim Güzellik

  Eryaman

  Eryaman bölgesinde bulunan Gülay Çevrim Güzellik, erkeklere ve kadınlara güzellik ve bakım hizmeti vermektedir. Cilt bakımlarında ihtiyaca göre, kişiye özel uygulamalar yapılır. Lazer epilasyonda ince tüyleri gören ve yazın da uygulanabilen son sistem cihaz kullanılır.devamını oku... Adres: Yeşilova Mahallesi 4023.Cadde Ser Tower No:1/124 Etimesgut-Ankara

  Es Epilasyon ve Güzellik

  Etimesgut

  devamını oku... Adres: İstasyon Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:8/2 Uğur Apartmanı Etimesgut-Ankara

  Neslihan Sofu Beauty

  Mustafa Kemal Mahallesi

  Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

  Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

  Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
  Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
  devamını oku...
  Adres: 2144.Sokak Beren Plaza No:14/11 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

  Özel Elos Lazer Polikliniği

  Kızılay

  Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

  Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

  12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

  İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
  devamını oku...
  Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

  Es Güzellik Merkezi

  Kızılay

  devamını oku... Adres: Meşrutiyet Caddesi Konur Sokak Özsoy İş Merkezi No:25/18 Kızılay-Ankara

  Yiğit Gürsoy BodyWell

  Yaşamkent

  devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

  Funda Topraksoy Beauty Vip

  Mamak

  devamını oku... Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Saimekadın Mahallesi Nokta AVM içi 1. Kat 35/16 Abidinpaşa Mamak-Ankara

  Shine Beauty

  İncek

  Ankara İncek'de yer alan, İncek bulvarı ve Barış caddesi üzerinden çift girişli ve çift cepheli,üniversitelere komşu,aydınlık,ferah,iç dizaynında modern renkler ve aksesuarlar kullanılmış,hijyen ve memnuniyet esaslı Shine Beauty güzellik salonuyuz.

  Otobüs ve dolmuş için ulaşımı İncek bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Ön ve arka cephemizde otoparkımız mevcuttur. Sadece işlemler için değil, bahçemizde keyifli bir sohbet için uğrayan danışanlarımız arasında sizleri de görmeyi çok isteriz. Shine Beauty ailesi olarak tecrübeli ve deneyimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.
  devamını oku...
  Adres: Kızılcoşar Mah. Barış Caddesi No:25/1 İncek - Ankara  Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
  Ankara Lazer Epilasyon