LAZER EPİLASYON ZARARLI MIDIR? - DR ESİN BARAK MUAYENEHANESİ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON ZARARLI MIDIR? - DR ESİN BARAK MUAYENEHANESİ

Yazar Bilgileri Dr. Esin Barak
LAZER EPİLASYON ZARARLI MIDIR? - DR ESİN BARAK MUAYENEHANESİ

Hem kadın hem de erkeklerde istenmeyen tüyler, kozmetik sorunun yanı sıra batıklara, kıl kökü iltihaplarına yol açabilmekte, hayat kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bu sorunlara çözüm olarak kullanılan lazer ışıkları, kıl folikülünü hedef alır ve burayı kalıcı olarak harap eder. Böylece her seansta kılların sayısında %10-20 azalma olur.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonGünümüzde kullanılan lazer cihazları, özellikle de her deri rengi ve ince kıllarda dahi kullanılabilen Diod ve ND-yag lazer, başarı oranı çok yüksek, hızlı, konforlu ve güvenli bir teknoloji sunmaktadır.

Lazer zararlı mıdır sorusuna gelince, Lazer ışık demeti, deri altında en fazla 4-5 mm derinliğe ulaşır, yani deri altı tabakalara erişemez. Bu nedenle kısırlık veya yumurtalık kanserine neden olması mümkün değildir. Lenf bezlerine zarar
vermez. Meme hastalıklarına yol açmaz, lazer aleti radyasyon yaymaz.

Bir diğer endişe kılların yok edilmesi fizyolojimizde probleme yol açar mı sorusudur. Irklara göre kıl renk, sayı ve yapısı değişkendir. Bazı ırklarda kıl neredeyse yoktur. Kılların yok edilmesi sağlık sorununa yol açmaz aksine özgüveni ve hayat kalitesini yükseltir. Günlük hayatınızda zaman kazandırır.

Ancak şunu da hatırlatmamız gerekir ki; Lazer için, bu konuda eğitimli doktorların çalıştığı, klinikler tercih edilmelidir.

Uz.Dr.Esin Barak
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon