LAZER EPİLASYONDAN SONRA NELER YAPMALIYIM YA DA YAPMAMALIYIM?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYONDAN SONRA NELER YAPMALIYIM YA DA YAPMAMALIYIM?

LAZER EPİLASYONDAN SONRA NELER YAPMALIYIM YA DA YAPMAMALIYIM?

İstenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsunuz fakat nasıl kurtulacağınız konusunda bir fikriniz yok mu? Lazer epilasyonu uygulaması ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak artık çok kolay. İlk olarak yapmanız gereken şey en yakınınızda ki güzellik merkezlerine gidip aklınızda ki bütün soruları sormak olmalıdır.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon


Bende sizin için lazer epilasyon sonrası neler yapmalı ya da yapmamalısınız konusunda bir şeyler yazmak istedim. Lazer epilasyon uygulaması sonrasında ılık bir su ile duş alabilirsiniz. Çok sıcak olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyondan sonra cildiniz biraz kızarır ve hassaslaşır Ama merak etmeyin çünkü lazer epilasyonu uygulaması sonrasında böyle kızarıklıkların görülmesi oldukça normaldir.Diğer açıdan lazer epilasyonu uygulaması sonrasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Bunun sebebi de güneş ışınları hassaslaşan lazer epilasyon uygulanan bölgeyi oldukça yakar ve tabi ki lazer epilasyondan etkili sonuçlar almanız için kendi ten renginizi korumanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü kesinlik ile güneşlenmeyiniz ve solaryuma gitmemeniz gerektiğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Çünkü lazer epilasyon uygulamasında etkili sonuçlar alınabilmesi için kendi ten renginize sahip olmalısınız ve tüy kökleriniz de bulunan pigmentlerin ten renginizden koyu olması gerekmektedir. Çünkü bronzlaştığınızda veya solaryuma gittiğiniz takdirde lazer ışınları tüylerinizin köklerinde ki pigmentleri görmeyecektir. Ayriyeten güneşten kaçınmalısınız.

Lazer epilasyonu uygulamasından sonra güneş ışınlarına maruz kalmanız gerektiği vakitte en az 30 faktör olmak şartı ile koruyucu güneş kremlerini kullanmanız gerekmektedir. Lazer epilasyonu sonrasın da seanslarınızın arası lazer epilasyon yapılacak alana göre değişmektedir. Bazı bölgelerde 1 ile 2 ay arasında değişen uzun bir süre bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü bu süre zarfında kesinlik ile lazer epilasyonu yapılacak olan bölgeye sir ağda, cımbız veya epilatör aleti gibi materyalleri kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyonu uygulaması yapılan bölgede ki köklerin hiç bir şekilde zarar görmemesi gerekmektedir.

Lazer epilasyonu uygulaması sonrasında lazer epilasyonu yapılan bölgeye doktorunuz önermediği hiç bir krem yüz maskesi tarzında ki şeyler sürülüp kullanılmamalıdır. Yüz bölgesine lazer epilasyonu yapılıyorsa eğer lazer epilasyon uygulaması sonrasında ilk 3 gün geçmeden kesinlik ile makyaj yapmayınız. Çünkü makyaj yaptığınız da açılacak olan gözeneklerinize sürdüğünü fondöten tarzı ürünler ile kapanacaktır. Bu lazer epilasyon uygulamasında oldukça hoş olmayan bir durumdur. Lazer epilasyonu sonrasında dikkat etmeniz gereken sadece ilk üç gününüzden diğer günlerde günlük hayatınıza dilediğiniz gibi devam edebileceğiniz hatırlatmalıyım. Unutmayın kaliteli bir hayat yaşamak sizlerinde hakkı. Bu yüzden kendinize değer verin ve gittiğiniz güzellik merkezlerindeki uzman doktorunuzun söylediklerini dinlemelisiniz.

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon