LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir?

Lazer epilasyon uygulanan kişilerde istenmeyen yan etki yani komplikasyon görülme olasılığı %2-10 'dir. Yani araştırmalara göre işlem yapılan 100 kişiden ortalama 6'sında istenmeyen bir etki oluşmaktadır. Bunun en büyük nedeni; Lazer uygulaması sırasında uygun olmayan parametre seçimi (dalga boyu, atım süresi, akım) ve yeterli soğutma yapılmamasıdır.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonEn sık görülen yan etki yanıktır. Lazer enerjisinin f azla geldiği durumlarda hasta işlem bölgesinde uzun süren sızlama ve yanma hissettiğini belirtebilir, bölgede yanığa bağlı kahverengi lekeler oluşur, kabuklar yaklaşık 2 hafta sonra dökülür. Renk değişiklikleri sıklıkla geçicidir, ancak bazen kalıcı olabilir. İşlem sırasında çok acıdığında mutlaka işlem durdurulmalıdır. Lazer seansından önce cildin güneşlenmiş olması çok önemlidir. Bronzlaşmış kişilerde yanık ihtimali çok daha fazladır.

Lazer epilasyona bağlı kıl artışı, kişileri çok mutsuz eden bir komplikasyondur. Daha çok koyu tenli, ince kıları olan, yaşı genç kişilerde görülür. Mekanizması tam anlaşılamayan bu durumun tedavisinde yine lazer epilasyon önerilmektedir.

Çok daha az görülen yan etkiler; terleme artışına, ürtikere, sivilce artışı sayılabilir.

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli olay koruyucu gözlük takmanızdır. Lazer ışını direkt göze gelirse, görmede kalıcı hasar oluşturur.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon