LAZERLE YARA İZİ SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE YARA İZİ SİLME

Yara izleriniz var ise ve bunlardan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız size çok iyi sonuç veren lazerle yara izi silme operasyonundan bahsedelim. Ağır ameliyat sonrası oluşan yaralar, yanıklar ile oluşan yaralar gibi birçok çeşitleri vardır. Oluşan yaralarınızın hemen ardından işlem yapılabilir. Ya da daha sonralarında da lazerle yara izinizi sildirebilirsiniz. Oluşan yara izlerinin neden nasıl oluştuğu operasyon sırasında çok önemlidir. Yara izinin derin olması kabarık olması hala kızarık olması boyutunun yönünün nerde olduğu çok önemlidir.

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara
Her yara izinde lazer operasyonu kullanılmaktadır. İlk önce polikliniklerde bulunan uzman doktorlar aracılığı ile yara izlerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Cildinizin yapısı da buna dahildir. Diğer operasyonlarda olduğu gibi lazerle yara izi operasyonlarında da %100 kesin sonuca ulaşması olası değildir. Ancak yine de yara izinizin koşullarına göre mükemmel sonuç alabilirsiniz. Lazerle yara izi sildirme operasyonu çok yaygın ve bilindik bir operasyon değildir. Ancak bıçak altı gibi riski yüksek operasyonlardan faydalanmak yerine lazer ile sildireceğiniz yara izi az acı veren ve memnun olarak ayrılmanızı sağlayan bir işlemdir. İşlemin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Cildinize uygulanacak operasyon öncesi uzman doktorunuzun yaptığı tetkiklerin ardından losyon sürülerek lazer yardımıyla yara izi olan bölgeye direk olarak uygulanmaktadır. Losyonun ardından soğutucu ile yara izi bölgenize değecek lazerin acı hissini azaltan ve yaklaşık otuz dakika süresi olan losyonun operasyonda büyük yardımı olur. Lazerle yara izi silme işlemi birkaç seans fazla sürebilir.

Bu da yaranın boyutuna ve yapısına göre kararlaştırılır. Kısa süre de operasyon biter. Uygulanan lazer sadece o bölgenin tepkisi sonucu kızarıklıklar, yaralar, şişlikler ve kabuklanmalar görülebilir. İşlem diğer yara izi operasyonlarına nazaran daha kısa sürmektedir. Ciltte oluşacak olan kabuklanmalar birkaç gün içerisinde dökülecektir. Kızarıklıklar şişlikler bir hafta içerisinde geçecektir. Daha sonra bir ay içerisinde ise izin geçtiğini çıplak gözle görmüş olacaksınız. Operasyondan sonra ise cildinize dikkatli bir şekilde bakmanız gerekmektedir.

Güneşten korumanız ve güneş kremleriyle lazer işlemiyle yapılan yara izinizi korumaya almalısınız. Beklenmedik bir durum ile karşı karşıya kalırsanız uzman doktorunuz ile bu durumu paylaşmanız gerekecektir.