Ankara Fitness

Fitness Ankara Güzellik Merkezleri

FİTNESS

Fitness ifadesi fiziksel olarak formda olmak ve sağlıklı bir vücudu ifade eder. Fitness egzersizleri çok sayıda ve çeşitlidir. Fitness egzersizleri aletli ve aletsiz olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fitness egzersizleri büyük ve küçük kas gruplarını güçlendirmek ve çeviklik kazandırmak amacı ile yapılabilir. Fitnesse en ideal başlama yaşı 15 ya da 16 ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Fitness Ankara Güzellik Merkezleri

FİTNESS

Fitness ifadesi fiziksel olarak formda olmak ve sağlıklı bir vücudu ifade eder. Fitness egzersizleri çok sayıda ve çeşitlidir. Fitness egzersizleri aletli ve aletsiz olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fitness egzersizleri büyük ve küçük kas gruplarını güçlendirmek ve çeviklik kazandırmak amacı ile yapılabilir. Fitnesse en ideal başlama yaşı 15 ya da 16 yaştır.

Fitness Kadın

Fitness, evrensel bir egzersiz çeşididir. Dolayısı ile Fitness kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes kolayca yapabilir. Kadınlar genellikle kilo vermeye odaklı sporlardan yana spor ya da egzersizlere yönelir. Dolayısı ile kaslarını güçlendirmek ve fiziksel uygunluk gibi bedensel gelişimi göz ardı etmektedir. Ancak Fitness Kadın hareketleri ve egzersizleri sayesinde bedensel gelişimi de aynı anda sağlanmaktadır. Kilo vermek için bölgesel zayıflama yapılabilir. Kasları kuvvetlendirmek için ağırlık çalışmak yeterlidir. Vücutta aşırı kilo alıp ya da verme sonucunda sarkmalar meydana gelir. Vücudun toparlanması için Fitness egzersizlerinden ağırlık çalışmak idealdir.

Fitness Programı

Fitness egzersizleri seviye ilerledikçe zorlaştırılabilir. Yeni başlayan kişiler için basit ve yorucu olmayan fitness programı uygulanması gerekir. Peki, bu program nasıl olmalıdır. İşte detayları; fiziksel durumun belirlenmesi şarttır. Dolayısı ile doktorun yapacağı testler ilk aşamayı oluşturur. Yeni başlayanlar ilk dört gün kol, bacak, vücut gibi çeşitli vücudun bölümlerini sırasıyla çalıştırır. Fitness egzersizleri vücudu yormadan ve dinlendirilerek yapılması gerekir. Her gün çalışmak yerine Pazar başlayıp Salı günü devam edip Cuma günü çalışmaları ile sonlandırılabilir. Antrenörlerin yönlendirmesi önemlidir. Aletli Fitness hareketleri başlangıç seviyesi idealdir. fitness programı kişiye özel hazırlanmaktadır. Dolayısı ile kişinin vücudu hazır hale gelmeden yoğun ağırlık ya da yoğun çalışma programları uygulamamalıdır.

Fitness Beslenme

Fitness beslenme programları diyet programları ile karıştırılmamalıdır. Çünkü yoğun ve sürekli çalışma süresince vücudun enerji ihtiyacı oluşur. Enerji takviyesi için doğru ve yeterli besinlerin tüketilmesi ile karşılanabilir. Dolayısı ile Fitness beslenme programları bu açığı kapatma şeklinde hazırlanmaktadır. Fitness egzersizleri sonrasında vücudun kaybettikleri besin değerlerini karşılayacak besinleri tüketmesi ve formda kalmak, kilo vermek, kilo almak gibi şartlardan uygun olanına göre enerji ihtiyacını karşılamak. Protein alımı Fitness egzersizleri öncesinde olmalıdır. Fitness egzersizleri esnasında odaklanmayı, hızı artırmak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketilmesi gerekir.

Fitness Hareketleri

Kardiyo (başlangıç); sol ayak sağ ayak sırası ile kaldırıp indirme ile basit bir ısınma hareketidir.

Medikal top sektirme; başın yukarısına kaldırılarak topu sektirme hareketidir. 35 saniye tekrarlanır.

İp atlama; yavaş olarak başlayan ip atlama hareketi duruma göre hız artırılarak yapılabilir.

Squat; kalça kaslarını çalıştırmak için idealdir.

Line jumps; hayali çizgi de zıplama hareketidir.

Jumping jack; eller ve ayaklar eş zamanlı çalıştırılması gerekir. Eller başın yukarısında birleştirilirken ayaklar da aynı anda iki yana açılır.

Gibi pek hareketler dinlene dinlene yapılması gerekir. Dinlenme süresi 20 saniye kadar olması gerekir.

Fitness Erkek

Dambıl deadlife, sehpada dambıl itiş, şınav gibi Fitness egzersizleri erkekler tarafından yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Amaç kasları çalıştırarak güçlendirmektir. Ayrıca yeni kas grupları oluşturmaktır. Yorucu ve yoğun çalışmalar fitness erkek hareketleri içerisinde sıkça yapılmaktadır. Son yıllarda aşırı kilo sorunu erkeklerinde kilo verme programları için Fitness egzersizlerine yöneldiğini görmek mümkündür.

Fitness egzersizleri hareket sayısının sınırlandı şu günlerde kasları ve kemikleri çalıştırmak için ideal bir egzersiz çeşididir. Fitness egzersizleri sayesinde vücudun bölümleri sürekli ve düzenli olarak çalıştırılmaktadır. Böylece sağlıklı ve duruşu düzgün bir vücut Fitness egzersizleri ile mümkündür.