Ankara Hastalıklarda Beslenme

Ankara Güzellik Salonları Hastalıklarda Beslenme

HASTALIKLARDA BESLENME

"Ankara'daki Hastalıklarda Beslenme salonları listelenmiştir. Ankara Hastalıklarda Beslenme salonlarını inceleyiniz."

Her ne kadar kış aylarında soğukla mücadele etmeye çalışsanız da, belli bir noktadan sonra ufak da olsa bir burun akıntısı veya soğuk algınlığı kaçınılmaz olur. Ayrıca böyle zamanlarda dışarıya çıkmayıp, işinize gitmeseniz ve evinizde battaniyenin altında kendinizi ısıtıyor olsanız bile, hiç bir zaman yaz aylarında güneşin sağladığı gibi bir sıcaklığı elde edemezsiniz. Bu yüzden yap...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Hastalıklarda Beslenme

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Hastalıklarda Beslenme

HASTALIKLARDA BESLENME

"Ankara'daki Hastalıklarda Beslenme salonları listelenmiştir. Ankara Hastalıklarda Beslenme salonlarını inceleyiniz."

Her ne kadar kış aylarında soğukla mücadele etmeye çalışsanız da, belli bir noktadan sonra ufak da olsa bir burun akıntısı veya soğuk algınlığı kaçınılmaz olur. Ayrıca böyle zamanlarda dışarıya çıkmayıp, işinize gitmeseniz ve evinizde battaniyenin altında kendinizi ısıtıyor olsanız bile, hiç bir zaman yaz aylarında güneşin sağladığı gibi bir sıcaklığı elde edemezsiniz. Bu yüzden yapılacak en doğru şey, özellikle hastalıkların çok sık görüldüğü Şubat ve Mart ayları da dâhil olmak üzere yediklerinize ve hastalıklarda beslenme düzeninize dikkat etmeniz olacaktır.

Hasta olduğumuzda vücudumuz gerekli olan metabolizmal aktivitesini sağlayabilmek için daha çok kaloriye ihtiyaç duyar. Çünkü hastalıklara neden olan etmenlerle savaşabilmek için gerekli olan bağışıklık sistemini de harekete geçirmesi gerekir. Özellikle ateşli hastalıklar da kalori ihtiyacı çok daha ayrı bir önem kazanır. Vücudun hem kendi sıcaklığını koruması hem de hastalıklarla mücadele edebilmesi için çok daha fazla enerjiye ihtiyacı olur. Bu sebeple beslenmenizi doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz çok önemlidir.

Elbette hasta olduğunuz zamanlarda iştahınız da büyük ölçüde olumsuz etkilenmektedir. Fakat önemli olanın az miktarlarda da olsa besleyici gıdalardan tüketmek olduğunu ve sıvı ihtiyacınızı yeteri kadar karşılamanız gerektiğini unutmayın. Çünkü yapılan araştırmalar da hastalıklarda beslenme düzeninin doğru şekilde sağlanamaması durumunda, kişinin hastalığa karşı direncini hemen kaybettiğini ve mevcut durumunun çok hızlı bir şekilde daha kötüye gittiğini göstermektedir.