Ankara Jinekomasti

Ankara Güzellik Salonları Jinekomasti

JİNEKOMASTİ

"Ankara'daki Jinekomasti salonları listelenmiştir. Ankara Jinekomasti salonlarını inceleyiniz."

Jinekomasti, hormonsal dengesizliklerden ötürü östrojen hormonunun erkek çocuklarında ve yetişkinlerde fazla bulunması nedeniyle göğüs dokusunun şişmesi durumudur. Jinekomasti bir veya iki göğüste birden görülebilir. Hatta bazen simetrik olmayan bir büyüme olur. Yeni doğmuş bebeklerde ve ergenlik çağında ki erkek çocuklarında hormonsal değişimlerden dolayı buna benzer bir durum gözlenebilir ve ilerleyen zamanlarda ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Jinekomasti

JİNEKOMASTİ

"Ankara'daki Jinekomasti salonları listelenmiştir. Ankara Jinekomasti salonlarını inceleyiniz."

Jinekomasti, hormonsal dengesizliklerden ötürü östrojen hormonunun erkek çocuklarında ve yetişkinlerde fazla bulunması nedeniyle göğüs dokusunun şişmesi durumudur. Jinekomasti bir veya iki göğüste birden görülebilir. Hatta bazen simetrik olmayan bir büyüme olur. Yeni doğmuş bebeklerde ve ergenlik çağında ki erkek çocuklarında hormonsal değişimlerden dolayı buna benzer bir durum gözlenebilir ve ilerleyen zamanlarda bu durum normale döner. Fakat bazı vakalarda bu göğüs dokusu büyümesini korur.

Genel itibariyle Jinekomasti sağlık açısından çok ciddi bir sorun değildir. Ancak elbette erkekler için utanç verici bir durum olmaktadır. Hatta bazen göğüslerinde ağrıya da neden olmaktadır. Jinekomasti çoğunlukla kendiliğinden kaybolmaktadır fakat geçmediği hallerde tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulur.

Jinekomasti nin en önemli belirtileri, göğüs dokusunda büyüme ve göğüslerde gerginlik meydana gelmesidir. Eğer bu şişmeler ile birlikte acı, gerginlik ve hatta göğüs uçlarında akıntı meydana geliyorsa mutlaka bir doktora gösterilmesi gerekir.

Bu durumu tetikleyen en önemli etmen tabi ki hormonsal dengesizliklerdir. Testosteron ve östrojen hormonunun erkekte dengesiz bir hal alması başlıca nedenidir. Çünkü östrojen hormonu testosteronun etkisini zayıflatıcı etki gösterir. Bilindiği üzere bu iki hormon insanlar üzerinde ki cinsiyetin belirleyicisidir. Testosteron kas gelişimi ve kıllanma gibi erkeksi özellikleri teşvik ederken, östrojen başta göğüslerin büyümesi gibi kadınsal özellikleri tetikler. Bu dengenin kurulamadığı erkekler de görülen Jinekomasti rahatsızlığı için mutlaka bir doktor kontrolü ve tedavisi kişinin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı açısından çok önemlidir.