Ankara Koçluk-Kişisel Gelişim

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Kişisel Gelişim

KOÇLUK-KİŞİSEL GELİŞİM

Koçluk-Kişisel gelişim, kişi kendini tanımak, yeteneklerini, özelliklerini bilmek ve ilerleterek farkındalık oluşturabilmesi için alınan profesyonel destektir. Koçluk-Kişisel gelişim seanslarında kişinin ilerletmesi istenen konularda testler uygulanmaktadır. Çıkan sonuçlara göre uzman ve danışan beraber hareket eder. Koçluk-Kişisel gelişim seansları birey testlerden edindiği bilgileri doğru ve verimli ku...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Kişisel Gelişim

KOÇLUK-KİŞİSEL GELİŞİM

Koçluk-Kişisel gelişim, kişi kendini tanımak, yeteneklerini, özelliklerini bilmek ve ilerleterek farkındalık oluşturabilmesi için alınan profesyonel destektir. Koçluk-Kişisel gelişim seanslarında kişinin ilerletmesi istenen konularda testler uygulanmaktadır. Çıkan sonuçlara göre uzman ve danışan beraber hareket eder. Koçluk-Kişisel gelişim seansları birey testlerden edindiği bilgileri doğru ve verimli kullanma kişisel gelişim sürecini başlatır.

Koçluk-Kişisel gelişim seansları sayesinde bireyin hayat standartlarını yükseltilmesini amaçlayan teoriler ve uygulamaları kapsar. Standart ve alışılmış kalıpların dışına çıkarak yeni ve değişik sistemlerle tanışması bireyin ilerlemesini kolaylaştırmaktadır.

Testlerin ve analizlerin, bireyin ortaya çıkmamış olan gücünü keşfedip dışa vurmasını sağlama, kullanma ve değerlendirme de katkısı büyüktür. Dolayısı ile Koçluk-Kişisel gelişim seanslarında mutlaka bu uygulamalardan yararlanılmaktadır.

Koçluk-Kişisel gelişim seanslarında kullanılan testler veya analizlerde yer alan başlıca sorular şunlardır: kişiliğimi oluşturan detaylar nelerdir? Yaşamımı monotonluktan kurtararak daha canlı hale getirme yolları nelerdir? Yaşamdan neler bekliyorum? Beklentilerimin sayısını artırabilir miyim? Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet programı için hazır mıyım? Potansiyelim nedir? Gibi soruların cevaplarını ararken uzman desteği sayesinde kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.

Seanslarda zihinsel, psikolojik ve duygusal bilinçlendirme sayesinde bastırılmış duyguları, eylemleri tespit edip mücadele etme yollarını öğretir. Bu duygular, düşünceler sadece bugün ile sınırlı değildir. Daha öncesi yani çocukluk döneminden başlayıp şuan içinde bulunduğu döneme kadar olan süreci kapsar.

Bireyin davranışları, tutumları hatta tepkilerinin şekillenmesinde duyguları etkilemektedir. Ancak bu durum zaman içinde davranışlarını kontrol edemez duruma gelmesine neden olur. Koçluk-Kişisel gelişim seansları ile birey kendini kontrol etmeyi de öğrenir. Bilinçsiz hareketleri yerini bilinçli ve düşünülerek yapılan hareketlere dönüşmesini sağlar.

Koçluk-Kişisel gelişim sistemi son yılların popüler mesleklerinden biri haline gelmiştir. Danışan kişiler arasında dünyaca ünlü kişiler, sanatçılar, oyuncular, siyasetçiler, iş insanları gibi farklı sektörlerden insanlar hizmet almak istiyor. Bugünkü halleri ile olmak istenildiği halleri arasındaki açığı kapatmaya çalışan sistem, hayal ettikleri yarınlara ulaştırmada başarılı ve verimli süreci kapsamaktadır.

Kişisel Gelişim Koçu Nasıl Olunur?

Eğitim alabilecekleri fakülteler ya da kurslar sayesinde Kişisel Gelişim Koçu mesleğini profesyonel şekilde yürütmek mümkündür. Bunun için üniversitelerde eğitim fakültesinin alt dallarından olan rehberlik, psikolojik danışman gibi dallara yönelmek istenilen hedefe ulaşmayı sağlayan ideal yoldur. Ayrıca özel ya da resmi kurumlarda alınan teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarı ile tamamlayan kişiler de sertifika almaya hak kazanır.

Kişisel Gelişim Sertifika Programları

Türkiye'nin her yerinde belirli zamanlarda düzenlenen Kişisel Gelişim Sertifika Programları sayesinde insanların mesleki ve sosyal yaşamlarında başarılı bireyler haline gelmesini sağlamaktadır. Kişi potansiyeli olduğu düşündüğü herhangi bir Kişisel Gelişim Sertifika Programlarını seçerek katılım sağlayabilir. Bunlar: etkili iletişim teknikleri, öz yönetim becerileri eğitimi, etkili zaman yönetimi eğitimi, problem çözme becerileri eğitimi, iş yaşamında psikolojik dayanıklılık eğitimi.

Yaşam Koçu

Bugün içinde bulunduğu durumdan hoşnut olmayan, akli dengesi, ruh dengesi sağlıklı olan kişilere terapi uygulayan profesyonel kişiler; Yaşam Koçu. Ulaşmak istediği hedef için ilerleyeceği yolu bilmeyen, nasıl ilerlemesi gerektiği konusunda şüpheleri olan kişilere rehberlik etmektedir.

Koçluk-Kişisel gelişim terapilerine öğrenciler okul hayatında başarılarını yükselmek, girdikleri sayısız sınavlarda başarılarını yükseltmek ya da başarılarını sürdürme yollarını öğrenebilmektedir. Çalışan insanlar kariyerlerinde terfileri için beceri ve yeteneklerini keşfeder. Koçluk-Kişisel gelişim ayrıca özel hayatta merak edilen konularda da yardımcı olmaktadır. Mesela uzun süreli evliliğin sırlarını, asosyal biri olmaktan kurtulup geniş bir arkadaş çevresine sahip olma gibi her konuda ışık tutmaktadır.