Ankara Koçluk-Yaşam Koçluğu

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Yaşam Koçluğu

KOÇLUK- YAŞAM KOÇLUĞU

Koçluk- yaşam koçluğu terapisi, hayatın koşuşturması içinde kaybolan kişilerin akraba, arkadaş, ailesi ile kopan bağları, zayıflayan iletişimi yeniden canlandırılmasında destek olmaktadır. Koçluk- yaşam koçluğu terapisi sayesinde hayata kısa bir mola vererek kendini dinlemek için de ideal bir yöntemdir. Koçluk- yaşam koçluğu terapisi zamanı iyi değerlendirememekten yakınan kişilere de çözüm önerileri sunma...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Koçluk-Yaşam Koçluğu

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Yaşam Koçluğu

KOÇLUK- YAŞAM KOÇLUĞU

Koçluk- yaşam koçluğu terapisi, hayatın koşuşturması içinde kaybolan kişilerin akraba, arkadaş, ailesi ile kopan bağları, zayıflayan iletişimi yeniden canlandırılmasında destek olmaktadır. Koçluk- yaşam koçluğu terapisi sayesinde hayata kısa bir mola vererek kendini dinlemek için de ideal bir yöntemdir. Koçluk- yaşam koçluğu terapisi zamanı iyi değerlendirememekten yakınan kişilere de çözüm önerileri sunmaktadır. Ya da hedef belirleme konusunda sıkıntı yaşayan kişilere farklı bakış açıları sunan Koçluk- yaşam koçluğu terapisi hayatlara anlam ve renk katmaktadır. Böylece danışan kişinin hayat standardını yükseltmek için ihtiyaç duyduklarını belirlediği gibi potansiyelini açığa çıkararak farkındalığını artırmayı öğrenir. Ayrıca sosyal çevreyi genişletmek için aktivitelere yönelir.

Koçluk- yaşam koçluğu terapileri danışan kişilere faydaları şunlardır: danışan kişi hayatında karar alma, karar verme konusunda sorumluluk almaya başlar. Kısa ve uzun vadedeki amaçlarını tespit eder. Amaçlara ulaşmak için zayıf yönleri güçlendirmenin yanı sıra yeni yetenekler kazanmak için çaba harcar. Ertelemek yerine hemen harekete geçer. Kendine özgüveni artar. İletişim kurma becerisini geliştirir. Sıradan yaşantı yerini haz almaya bırakır.

İçinde bulunduğumuz çağda hız çok fazla, sanal dünyaların yaygınlaşması yaşam şeklini değiştirdiği gibi bu şekilde yaşamayı öğrenmek için çabalamaktayız. Duygular, hisler geri planda kaldığı gibi eylemlerde değişim var mı yok mu durup düşünmek için zaman ayıramıyoruz. İşte böyle bir çağ da nasıl yaşayacağını öğrenmek ya da oluşan problemler ile nasıl mücadele edileceği konusunda desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu destek bir arkadaş, bir akraba tavsiyesi ile yüzeysel ya da sınırlı değildir. Uzun vadeli ve profesyonel desteğin önemi bu nokta da ortaya çıkıyor; Koçluk- yaşam koçluğu terapisi.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam Koçluğu; yönlendirdiği yerinde ve düşündürücü soruları karşısında danışan kişi iç sesine kulak vermesini sağlayan, güven esasına dayanan desteği ifade eder. Yani kaçta uyuyup kaçta uyanacağını belirleyen, beslenme şekline müdahale eden, hangi egzersizin yapılması konusunda ısrarcı tavsiyelerde bulunan kişi olarak düşünülmemelidir. Zaten son yıllarda üniversitelerde ya da eğitim programlarının düzenlenmesi Yaşam Koçluğunu meslek haline dönüştürmüştür. Böylece önemi ve yararı fark edilmeye başlanmıştır.

Yaşam Koçu Ankara

Yaşam Koçu Ankara da başlayan akım kısa süre de Türkiye'nin diğer şehirleri de etkisi altına almıştır. İstanbul, İzmir gibi şehirler Yaşam Koçu Ankara'yı takip ediyor. En iyi yaşam koçu kimdir? Yaşam koçu terapisinin avantajları neler? Gibi sorular kaliteli hizmetin en önemli unsurlarıdır.

Yaşam Koçu Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Yaşam Koçu Olmak İçin Ne Okumak Gerekir? Sorusuna verilen ilk cevap üniversitedir. Özellikle dört yıl olan bölümlerin tercih edilmesi gerekir. Rehberlik, psikoloji gibi dallara yönelmek gerekir. Bunlar dışında bir de eğitim programları vardır. Resmi ya da özel kurslar tarafından düzenlenen, uzman eğitmenler eşliğinde oluşturulan eğitim programları. Eğitimler tamamlandıktan sertifika verilmektedir. Ancak kişi kendini geliştirmeye devam edebilir. Mesela seminerler. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında ünlü ve deneyimli uzmanların yapacağı konuşma, onlar ile konuşmak bu alanda ilerlemek için idealdir.

Koçluk- yaşam koçluğu terapisinde danışan kişi stresi, kaygıyı, heyecanı kontrol edebilmeyi öğrenir. Böylece iş yaşamında düzenlenen sunumlarda, konuşmalarda ya da okul da yapılan sunumlarda davranışların kontrol altında tutulmasını sağlar. Gelen sorular, görüşler, öneriler karşısında ifade zorluğu ortadan kaldırılarak düşünceler, bilgiler ideal bir şekilde karşı tarafa aktarılır. Koçluk- yaşam koçluğu terapisinin kişiye kazandırdıkları çok fazladır. Koçluk- yaşam koçluğu terapisi ile içinde yaşadığımız çağa ayak uydurmak kolaylaşır.