Ankara Masaj-Bal ve Süt Bakımı

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Bal ve Süt Bakımı

BAL VE SÜT BAKIMI MASAJ

Bal ve süt bakımı masajı, uyku düzensizliği, duygusal yorgunluk, panik atak, ağrı, sızı gibi çeşitli sorunlar için ideal çözüm oluyor. Çok eskilere dayanan bir masaj olarak bilinen Bal ve süt bakımı masajı günümüzde hala etkisini korumaktadır. Bal ve süt bakımı masajında kullanılan süt ve bal ürünlerinin yüksek mineraller ve vitaminler sayesinde vücudu besler ve güçlendirir. Bağışıklık sistemini güç...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Bal ve Süt Bakımı

BAL VE SÜT BAKIMI MASAJ

Bal ve süt bakımı masajı, uyku düzensizliği, duygusal yorgunluk, panik atak, ağrı, sızı gibi çeşitli sorunlar için ideal çözüm oluyor. Çok eskilere dayanan bir masaj olarak bilinen Bal ve süt bakımı masajı günümüzde hala etkisini korumaktadır. Bal ve süt bakımı masajında kullanılan süt ve bal ürünlerinin yüksek mineraller ve vitaminler sayesinde vücudu besler ve güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu yöntem kışın çeşitli hastalıklara yakalanma riskini de azaltmaktadır. Sıcak aylarda ise derinin güzel ve ışıltılı görünmesini sağlamaktadır. Belirli aralıklarda yaptırılması halinde güzellik ve sağlığın etkisi rahat bir şekilde hissedilmektedir.

Herhangi bir teknolojik cihaz kullanılmadan ellerin yardımı ile bu masaj yöntemi yapılmaktadır. Çünkü ellerin kullanılması masajın etkisini artırmaktadır. Eller rastgele değil belirli bir ahenk içerisinde hareket ettirilir. Parmak uçları, avuç içi hafif ancak seri şekilde hareket ettirilir. Boyun, karın gibi hassas bölgelerde baskı azaltılır.

Süt cilt üzerinde ellerin kolay hareket etmesini sağlarken bal aksine cilt üzerinde ellerin daha yavaş hareket etmesini sağlar. Yani yapışkan özelliğinden dolayı kaymayı önler. Ellerini ileri geri götürdükçe ciltte beraberinde hareket kazanır. Böylece cildin nefes almasını sağlayan gözenekler açılır. Cilt altında kan dolaşımı harekete geçer.

Bal ve süt bakımı masajı sonrasında ılık bir banyo ve iyi bir uyku çekilerek bütün yorgunluklar, stres, bunalım geride kalmaktadır. Her masaj uygulamasında olduğu gibi bu masaj yöntemi de kesinlikle profesyonel masör ya da masöz tarafından yapılması gerekir. Çünkü kullanılan tekniklerin iyi bilinmesi gerektiği gibi kullanılan masaj ürünlerinin de işlem için önemli püf noktaları vardır. Mesela süt ve balın uzun süreli raflarda bekletilmiş olmaması gerekir. Ve içeriğinin katkısız olması gerekir.

Bal Ve Süt Bakımı Masajının Faydaları

Tatile giderek, uyuyarak atlatılamayan yorgunluğu bu masaj yöntemi ile atlatılmak mümkündür.

Öfke, sinir, stres gibi kontrolsüz duygu değişimlerini kontrol etmeyi sağlamaktadır.

Özellikle kadınlarda yaygın olarak görülen portakal görünümü yani selülit sorunu bu masaj yöntemi ile tedavi edilmektedir.

Kronik hastalıkların bir numaralı tedavisidir. Baş ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı ve kas ağrısı.

Süt ve bal cildi gençleştirir. Vücutta azalan kolajen üretimi bu ürünler ile artırılmaktadır.

Bal ve süt bakımı masajı ayrıca yaşlanma belirtisi başta olmak üzere ciltte oluşan çizgilerin giderilmesi için de yaptırılabilir. Cildin pürüzsüz ve genç görünmesi için bu masajı belirli periyotlarda yaptırmak gerekir. Böylece gençleşmek için çeşitli ameliyat işlemlerine gerek de kalmamaktadır.

Bal ve süt bakımı masajının en güzel yanı da her mevsim uygulanabilir olmasıdır. Yaz, kış demeden canınız istediği anda, moral ve motivasyonu artırmak için Bal ve süt bakımı masajı yaptırılabilir.

Erkekler tıraş olduktan sonra ciltleri kurur ve tahriş olur. İşte bu durumun çözümü çeşitli losyonların kullanılması yerine Bal ve süt bakımı masajı yaptırılması daha doğru bir tercih olacaktır. Yüz bölgesine güvenle uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Hatta bu masajın günlük yapılmasında bir sakınca olmadığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bal ve süt bakımı masajını bu kadar değerli olmasında arıların mucizevi ürünlerinde gizlidir. Süt de ayrıca vücut için gerekli bir besin değeridir. Güzellik ürünlerinde ve güzelleşme yöntemleri için bal önemli bir yere sahiptir. Ayrıca geçmişe baktığımız zamanda mısırın kraliçesinin güzellik sırrının süt ve balda olduğu söylenmektedir. Bal ve süt bakımı masajında bol miktarda vücuda sürülmesinin yanı sıra bu ürünlerin aynı zamanda tüketilmesi gerektiğini de yine uzmanlar tavsiye etmektedir.