Ankara Masaj-Derin Doku

Masaj-Derin Doku Ankara Güzellik Merkezleri

DERİN DOKU MASAJ

Derin doku masajı, kas ve dokulara yönelik uygulanan masaj çeşididir. Bali masajı, İsveç masajına alternatif olarak ortaya çıkan masaj çeşidi; Derin doku masajı. Bu yöntem baskı yoğun olarak kullanılmaktadır. Derin doku masajının etkisinin diplere ulaşması için baskı, kuvvetli olarak yapılan el, yoğurma işlemi gerekir. Ancak hız oldukça düşüktür. Böylece ağrı, sızı, kramp gibi sorunlarda kemikler, dokular...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Derin Doku

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Masaj-Derin Doku Ankara Güzellik Merkezleri

DERİN DOKU MASAJ

Derin doku masajı, kas ve dokulara yönelik uygulanan masaj çeşididir. Bali masajı, İsveç masajına alternatif olarak ortaya çıkan masaj çeşidi; Derin doku masajı. Bu yöntem baskı yoğun olarak kullanılmaktadır. Derin doku masajının etkisinin diplere ulaşması için baskı, kuvvetli olarak yapılan el, yoğurma işlemi gerekir. Ancak hız oldukça düşüktür. Böylece ağrı, sızı, kramp gibi sorunlarda kemikler, dokular, bağlar yumuşayarak iyileşir. Dinlendirici masajın aksine baskı uygulanarak yapılan masajı sevenler Derin doku masajını tercih edebilir.

Sporcularında yaygın olarak kullandığı masaj çeşididir. Çünkü yoğun antrenmanlar, aşırı terlemeden dolayı soğuk algınlığı, kramp, ani hareket ya da yanlış hareket etme gibi hastalıklar ya da sağlık sorunlarında Derin doku masajı ile kısa sürede atlatılmaktadır.

Her masaj tarzında olduğu gibi bu masajda da kan akışı harekete geçer. Özellikle de ağrının olduğu bölgeye kan akışının ulaştırılması ile bol miktarda oksijen taşınması sağlanır. Ayrıca bu bölgelerde oluşan zararlı maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır.

Derin Doku Masajı Fiyat

39 TL'den başlayan fiyatlarla Derin doku masajı hizmeti sunulmaktadır. Ancak bir seans için geçerli bir ücrettir. Bu masaj yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Dolayısı ile sürenin kısalması ya da masaj merkezinde yapılan uygulamaya göre fiyatlar değişmektedir.

Derin Doku Masajı Eğitimi

Eğitim programında kursiyerlere masajın temelini öğretmek, derin dokunuş masaj tekniğini öğretmek, terapi dersleri ile bilgi ve deneyim kazanma, hastalara ve kendini iyi hissetmek isteyenlere terapi uygulamaları ile şifa sağlamak, bu işi meslek haline getirmek isteyenlere iş imkanı sağlamak.

Derin Doku Masajı Eğitimi boyunca katılımcılar ellerini, parmaklarını, avuç içlerini masaj esnasında masaj tekniklerine uygun olarak nasıl kullanacağını öğrenir. Baskı gerektiren masajda ne kadar ve ne gibi baskı uygulanacağını tecrübe eder. Kişinin kötü enerjisini, elektriğini atmanın masaj ile mümkün olduğundan masör ya da masözünde elektriği önemlidir. Dolayısı ile katılımcı kendi iç dünyası ile bağlantı kurmayı, hislerini keşfetmenin yanı sıra masaj için uygun dokunma yöntemleri de öğretilmektedir.

Derin Doku Masajı Ftr

Derin doku masajında kullanılan teknikler klasik tıp dünyasında kullanılan çevirme, esnetme, germe, çekme, baskı yapma gibi hareketlerin genel adı olan manipülasyon iyileştirme yöntemi kullanılmaktadır. Dolayısı ile Derin Doku Masajı Ftr de fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde çeşitli sakatlanmalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sağlık kuruluşlarında uygulama tamamen eller ile yapılmaktadır. Dolayısı ile işlemin gücünün artırılması hedefleniyor.

Bali Masajı

Bütün vücudun rahatlamasına ve gücünü artırmaya yönelik yapılan masajın adıdır: Bali Masajı. Bali adasında ortaya çıktığı bilinmektedir. O dönemdeki hastalıkları iyileştirmek için kullanılan yerel halkın kullandığı tıp yöntemlerine alternatif olarak geliştirilmiştir. Vücuttaki sinirler, bağ dokuları gibi çeşitli dokulara ve sistemlere uygun şekilde hayali olarak bölünür ve bu noktalarda masaj yoğunlaştırılır.

Derin doku masajı başka uygulamalar ile kullanılabileceği sadece kendi başına da bir tedavi yöntemi olmaktadır. Sürekli oluşan hastalıklarda düzenli olarak yapılan bu masaj bütün sıkıntılardan kurtulmada yardımcıdır. Masajın rahat uygulanabilmesi için kişinin masaja uygun pozisyonda olması gerekir. Genellikle sırtüstü ve yüzüstü idealdir.

Derin doku masajının en bilinen özelliği ağrıları iyileştirmesidir. Bunda başka; ilacın bile tedavi edemediği, sürekli tekrarlanan ağrılar kısa süre içerisinde iyileşmektedir. Tansiyon hastalarının ani yükselme ya da ani düşme sorununu iyileştirir. Kişinin psikolojik olarak gerginliğinin yanı sıra kaslarda gerilme, kasılma ve kasların kasılıp kalması gibi sorunlara karşı çözüm olmaktadır. Cilt üzerinde çeşitli sebepler ile oluşan yara, bere izleri düzelerek pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkmaktadır.