Ankara Masaj-Lenf Derenaj

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Lenf Derenaj

LENF DERENAJ MASAJ

Lenf derenaj masajı, vücutta gereksiz olarak biriken zararlı maddeleri, ödemi kolayca atmayı sağlayan masaj çeşididir. Lenf derenaj masajı sayesinde kollar, bacaklar sağlığına kavuşurken iç organlar ve dolaşım sistemi de sağlığına kavuşur. Lenf derenaj masajı doğrudan lenfatik düzene etki etmektedir. Hayati varlığını sürdürürken vücut çeşitli atıklar üretir. Bu atıkların vücuttan düzenli bir şekilde uzaklaştırı...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Lenf Derenaj

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Lenf Derenaj

LENF DERENAJ MASAJ

Lenf derenaj masajı, vücutta gereksiz olarak biriken zararlı maddeleri, ödemi kolayca atmayı sağlayan masaj çeşididir. Lenf derenaj masajı sayesinde kollar, bacaklar sağlığına kavuşurken iç organlar ve dolaşım sistemi de sağlığına kavuşur. Lenf derenaj masajı doğrudan lenfatik düzene etki etmektedir. Hayati varlığını sürdürürken vücut çeşitli atıklar üretir. Bu atıkların vücuttan düzenli bir şekilde uzaklaştırılması gerekir. Bu görevi yerine getiren sistem vücudun sağlığını korumuş olur. Eğer bu zararlı maddeler vücuttan uzaklaştırılmadığı zaman birikerek vücutta depolanır ve çeşitli hastalıkların oluşmasına sebep olur. Mesela ödem. Vücutta bu işleyişe etki eden lenfatik düzendir. Görevini tam anlamı ile yapan lenfatik düzen vücudun sağlığını korur.

İyileştirme amacı ile yapılan Lenf derenaj masajı bu açıdan diğer masaj yöntemlerinden farklıdır. Lenfatik düzenin yeniden çalışmasını sağlayarak selülit, ödem ve toksin atmak için uygulanır. Yağların çözünmesi, toksinler vücuttan idrar ile uzaklaştırılır. Lenf derenaj masajı ile yağların çözünmesi, kan hareketliliği ile lenf düzeninin çalışmasını sağlar.

Evde Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Lenf derenaj masajı, masaj merkezlerinde ya da SPA merkezlerinde iki şekilde yapılmaktadır. Profesyonel kişiler ellerini ustaca kullanarak ve cihaz sisteminin kullanılması. Eğer yeterli zamanınız ve paranız yoksa evde de Lenf derenaj masajını yapabilirsiniz. Ancak doğru teknikleri bilmekte yarar vardır. Bunlar: baskı uygulanmadan yapılması gerekir. Yavaş ancak düzenli hareketler ile elleri cildin üzerinde gezdirmek gerekir. Uygulamaya başlamadan önce muayene olmak şarttır. Sorun olan bölge temizlenir. Masaj yağı uygulanır. Parmak uçları, avuç içleri kullanılarak yapılacak masaj teknikleri 3 kere yapılması gerekir. Temel sebebi az olması yetersiz olur. Fazla olması vücuda zarar verebilir.

Lenf Drenaj Masajı Bacak

Masaj uygulanırken vücudun ve bacakların duruşu önemlidir. Akışın canlanması ile beraber tüm vücutta dolanması için bacaklar doğru konumlandırılmalıdır. Lenf derenaj masajının bacaklara düzenli olarak yapılması durumunda selülit, yorgunluk, ödem gibi sorunlardan kurtulmanın yanı sıra sıkılaşma da sağlar. Geniş gözenekler küçülerek ciltte toparlanma sağlar.

Yüze Lenf Drenaj Masajı

Vücudun her yerine rahatlıkla uygulanabilen bu masaj çeşidi Yüze Lenf Drenaj Masajı uygulaması da son derece güvenlidir. Yüz derisi hassas olduğu için uygulamalar esnasında dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde zararları oluşur. Küçük ve hafif parmak hareketleri ile yüze masaj yapılır. Kullanılacak masaj yapı da yüz için olan kullanılmalıdır. İşlem bitikten sonra yüz güzelce durulanır ve nemlendirici sürülerek dinlenmeye bırakılır.

Bu masaj çeşidi tek başına uygulanabilir. Eğer selülit sorunu ya da ödem sorunu yeni yeni oluşmaya başladıysa Lenf derenaj masajı kendi başına yeterli olmaktadır. Eğer ödem ve selülit ciddi seviyelere ulaştıysa, masajın başarısını artırmak isteniyorsa şu sistemler ile beraber kullanılabilir: Radyofrekans, power plate, kavitasyon, elektro terapi vb. sistemler.

Sindirim sistemi de Lenf derenaj masajı ile harekete geçer. Bu durumda kabızlık sorunu giderilir. Zaman içerisinde de gözle görülebilir derecede incelme meydana gelir. Eğlenceli olması da bu masaj çeşidinin en önemli özelliğidir.

Bu masaj çeşidinin etkisini uzun vadede hissetmek için yeme ve içmeye de dikkat etmek gerekir. Bol sıvı tüketimi, sağlıklı ve yeterli beslenme programı bu masajı destekleyen ek uygulamalardır. Ayrıca lenfatik düzenin akışına katkı sağlayacak egzersizler ve duruş şekilleri de önemlidir. Mesela bacaklarda selülit ya da ödem sorunu varsa belden yukarı doğru kaldırmak gerekir. Saatler boyunca ayakta durma pozisyonu mecbur ise bu durumu avantaja çevirmek gerekir. Bunun için ayak parmak uçlarına kalkıp inmek gerekir. Amaç bacakların arka kasları lenfatik sistemini hareketlendirir.