Ankara Masaj-Sultan

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Sultan

SULTAN MASAJ

Sultan masajı iki uzman terapist tarafından yapılırken aynı anda başlayıp aynı anda bitirilen masaj çeşididir. İki uzman iki elini kullanarak yani dört el ile yapılan masaj; Sultan masajı. Sultan masajının diğer adı da dört el masajı olması bu özelliklerden kaynaklanıyor. Bu masaj esnasında vücuda çeşitli teknikler uygulanırken aynı bölge üzerinde yoğunlaşmak gerekir. Yani sırt bölgesinde aynı anda dört el masaj işlemini uyg...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Sultan

SULTAN MASAJ

Sultan masajı iki uzman terapist tarafından yapılırken aynı anda başlayıp aynı anda bitirilen masaj çeşididir. İki uzman iki elini kullanarak yani dört el ile yapılan masaj; Sultan masajı. Sultan masajının diğer adı da dört el masajı olması bu özelliklerden kaynaklanıyor. Bu masaj esnasında vücuda çeşitli teknikler uygulanırken aynı bölge üzerinde yoğunlaşmak gerekir. Yani sırt bölgesinde aynı anda dört el masaj işlemini uygular. Veya bir uzman terapist sol kola masaj yaparken diğer uzman terapist sağ kola masaj yapar. Masaj uygulamasının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Masaj günümüzde dinlendirme etkisine sahip olduğu bilinse de aynı zamanda iyileştirme özelliğine de sahiptir. Bu masaj çeşidinin Osmanlı kültürüne ait olduğu bilinmektedir. Sultan masajı, sadece sultanlar için yapılırdı. Özellikle hamamda bütün adımlar (köpük, kese) tamamlandıktan sonra sıra masaja gelirdi.

Dört el masajı veya Sultan masajı kollar, bacaklar, sırt, boyun, baş olmak üzere vücudun tamamına uygulanabilir. Bu masajın etkisi uygulanan masaj yağları ile ilişkilendirilebilir. Hızlı sonuç alınmasını sağlayan bu yağlar gerek işlem öncesinde gerekse işlem sonrasında süreci hızlandırmaktadır. Bu masaj çeşidinin diğer masaj çeşitlerinden farkı bir değil iki tane uzman terapist bulunmaktadır. Böylece kaslar simetrik olarak çalıştırılarak hareketlendirilmektedir.

Bir seans boyunca vücudun tamamına masaj yapılmasını sağlamaktadır. Uygulanan teknikler şunlardır: Refleksoloji, shiatsu masajı, İsveç masajı. Masör ya da masöz masaj esnasında doğu enerjiyi göndererek masaj yapılan kişinin kötü enerjilerinden arınmasını sağlar. Bu masaj çeşidinde bir değil iki uzman terapist tarafından aynı anda enerji akışı bir bedende buluşuyor. Buna bağlı olarak kişi diğer masaj çeşitlerine göre derinlemesine bir rahatlama yaşar.

Son yıllarda ilerleyen teknoloji ile beraber hızlanan hayat tarzı insan vücudunun çabuk yorulmasına ve derin yorgunluklara sebep olmaktadır. Her insanda görülen kronik yorgunluk sorunu ilaçların tedavi edemediği bir sorundur. Ense, baş, boyun, sırt gibi bölgelerde yorgunluktan başka ağrılar da görülmeye başlar. Bu tür sorunların çözümü için Sultan masajı ya da dört el masajı olmaktadır.

İki uzman terapistin yaptığı masaj hareketlerinde bir karmaşa olur mu? İki kişinin masaj yapması masaj esnasında karmaşa oluşabileceği düşüncesine neden olabilir. Ancak hareketlerin sırası iki uzman terapist tarafından bilinmektedir. Aynı anda başlanan hareketlerin uyum içinde olması masajın önemli özelliğidir.

Sultan masajının özellikleri şunlardır: dokuları hedef alan uygulama, sinir uçlarını hedef alan uygulama ve cildin üst tabakasına uygulanan hafif uygulamalarının kombinasyonundan oluşmaktadır. Kaslar gevşer, dinlendirir ve iyileştirir. Zihnin boşalmasını sağlayarak bedensel rahatlamayı beraberinde getirir. Eş zamanlı hareketler sayesinde kan hareketini artırır. Yağların eriyerek vücuttan atılmasını sağlar. Masaj sonrasında günlük işlere daha dinamik, daha güçlü, daha enerjik dönmeyi sağlar. Bütün bu etkilerin görülebilmesi için profesyonel kişilerin hizmetinden yararlanmak gerekir.

1 saat süre içerisinde yapılan Sultan masajının ortalama fiyatı 610 TL'dir. Uygulama fiyatı yüksek olabilir ancak iki profesyonelin masaj yapması düşünüldüğünde bu fiyat oldukça idealdir.

Sultan Masajı Nasıl Yapılıyor?

Cilt üzerinde dört el beraber gezdirilerek yapılan masaj çeşididir. Hızlı yapılan hareketler enerjik olmayı sağlarken yavaş yapılan hareketler kişinin dinlenip sakinleşmesini sağlar. Yapılan hareketlerin hızlı olmasına göre masajın etkisi de değişmektedir. Ayak uçlarından saç teline kadar vücudun her noktasına etki eder.

Bitki, çiçek ya da meyve özlerinin kullanıldığı masaj yağları kişinin isteğine bağlı olarak kullanılmaktadır. Yani eğer kişi sadece meyve özleri ile masaj yapılmasını istiyorsa bu yağlar ile masaj yapılmaktadır.