Ankara Masaj-Volkanik Taş

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Volkanik Taş

VOLKANİK TAŞ MASAJ

Volkanik taş masajı, Asya ülkelerinde ortaya çıktığı bilinmektedir. Volkanik taş masajında çeşitli taşlar kullanılmaktadır. Ancak bu taşların belirli özelliklere sahip olması gerekir. Volkanik taş masajında volkanik lav diğer adı ile bazalt taşı kullanılması gerekir. Yüzeyleri parlak, kaygan olması gerekir. Büyüklü küçüklü boyutlarda olabilir. Mineral açısından zengin bu taşlar güneşin yararlı ışınlarınd...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Volkanik Taş

VOLKANİK TAŞ MASAJ

Volkanik taş masajı, Asya ülkelerinde ortaya çıktığı bilinmektedir. Volkanik taş masajında çeşitli taşlar kullanılmaktadır. Ancak bu taşların belirli özelliklere sahip olması gerekir. Volkanik taş masajında volkanik lav diğer adı ile bazalt taşı kullanılması gerekir. Yüzeyleri parlak, kaygan olması gerekir. Büyüklü küçüklü boyutlarda olabilir. Mineral açısından zengin bu taşlar güneşin yararlı ışınlarında veya suda ısıtılır ve masaj esnasında kullanılır. Isınan bu taşlar hemen soğumaz. Isıyı bünyesine hapsedip masaj boyunca sıcaklığını korur. Masaj esnasında taşlar vücuda yerleştirilirken önemli noktalar seçilir. Çakralar, parmak arası (el, ayak), yüz vb. bölgelere yerleştirilir. Aynı zamanda masaj yapılırken masaj yağını da uygulamak gerekebilir.

Isınan taşlar; kemikleri, kasları, dokuları, bağları etkiler. Bu masaj termoterapi özelliği göstermektedir. Taşlar ile masaj uygulaması bittikten sonra sıra da masaj yağı kullanılarak masaj yapılmaya başlanır. Parmak uçları kullanılarak yapılan ovma hareketi bu masaj yönteminde taşlar ile yapılmaktadır. Vücudun dayanabildiği sıcaklıktaki taşlar ile cilt yoğurulur.

Masaj Taşları İsimleri

Bir masaj taşı vücudun her bölgesi için kullanılmaz. Hem boyut hem de etkisi için uygun olmaz.

Yüz bölgesinde ve parmak arasında volkanik taşları

Çakra için sodalist, sitrin, jasper, kristal kuvars, akik, ametist, lapis olmak üzere 7-8 tane temel taş çeşidi kullanılmaktadır.

Bazalt Spa Taşı

Bazalt Spa Taşı; volkanik patlama ile açığa çıkan taşlardır. Enerji akışını düzenlemek, kan hareketliliğini sağlamak ve zihinsel dinginlik sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Çok eskiden beri Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılırdı. Ancak Avrupa ülkeleri bu masaj çeşidini yeni yeni öğrenmeye başladı. Ülkemizde de son yıllarda Bazalt Spa Taşı ile yapılan masajlar yoğun ilgi görmektedir.

Yüz Masaj Taşı

Çeşitli doğa olayları sonucunda oluşan organik taşlar güzellik ve estetik piyasasının vazgeçilmezleri arasındadır. pembe quartz, Yüz Masaj Taşından biridir. Matlaşan, sarkan, yaşlılık belirtisi oluşan. Çeşitli cilt sorunu oluşan yüz bölgesinde etkili masaj hareketleri ile tedavi süreci başlatılmaktadır. Dolaşım sistemi canlandırılır. Yorgunluk belirtileri ciltten silinir. Yıpranan yüz kaslarını güçlendirir. Yüz bölgesine 5 dakika gibi bir süre de bekletilmek üzere taşlar yerleştirilir. Ameliyat, bere gibi sağlık sorunlarında kullanılmaması gerekir.

Obsidyen Masaj Taşı

Volkanik patlama sonucu oluşan diğer bir taşın adıdır; Obsidyen Masaj Taşı. Sadece masaj ya da spa merkezlerinde rahatlama amacı ile kullanılmaz. Aynı zamanda fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniklerinde tedavi sürecinde kullanılan medikal malzemeler arasında yer almaktadır. Obsidyen Masaj Taşı; vücudu iyileştiren, besleyen, güçlendiren kısacası bedenin sağlığı için pek çok minerali içermektedir. Bu masaj çeşidi eski çağlardan beri kullanıldığı bilinmektedir.

Medikal Masaj

Yıpranan cildi, işlevini kaybeden organı, zarar görmüş dokuların onarılması, eski haline dönmesi için yapılan masaj çeşididir. Bedensel etkilerinin yanı sıra bunalım, depresyon, stres, kaygı gibi psikolojik rahatsızlıklara çözüm olmaktadır. Tıp dünyası artık günümüzde Medikal Masaj gibi alternatif tedavi yöntemlerini hastalarına sık sık önermektedir. Böylece ilacın tedavi edemediği hastalıklar ile yaşamayı öğrenmek yerine alternatif tedavi yöntemleri ile insanların yaşam kaliteleri artırılmaktadır. Sağlıklı bireyler demek huzurlu toplum demektir.

Bali Masajı

Bedeni bir bütün olarak ele alır ve masajı da bedenin bütün bölümlerine uygular. Amaç kendinizi mutlu hissetmenin bir masaj yöntemi ile mümkün olduğunu göstermektir. Asya, Hindistan ve çinin geleneksel tedavi yöntemlerinin harmanlanması ile yeni bir terapi yöntemi doğdu: Bali Masajı.

Volkanik taş masajına başlamadan önce taşlar ısıtılır. Ağrıyan bölgelere yerleştirilen bu taşlar kas ağrısını, eklem ağrısını, romatizma gibi çeşitli sorunları iyileştirmektedir.