Ankara Meme Oluşturma

Ankara Güzellik Salonları Meme Oluşturma

MEME OLUŞTURMA

Meme oluşturma işlemi çeşitli sebeplerden dolayı kaybedilen göğsün yeniden meydana getirilmesidir. Hastalık sebebi ile göğsünün tamamının alınması durumundaki hastalara Meme oluşturma işlemi uygulanabilir. Meme oluşturma işlemi kompleks yapıdadır. Yani biden fazla aşamalardan geçerek hastanın göğsünün oluşturulması sağlanır. Hastadan alınan göğüs dokusuna uygun protezler ortaya çıkarılır.

Kadınlarda mem...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Meme Oluşturma

MEME OLUŞTURMA

Meme oluşturma işlemi çeşitli sebeplerden dolayı kaybedilen göğsün yeniden meydana getirilmesidir. Hastalık sebebi ile göğsünün tamamının alınması durumundaki hastalara Meme oluşturma işlemi uygulanabilir. Meme oluşturma işlemi kompleks yapıdadır. Yani biden fazla aşamalardan geçerek hastanın göğsünün oluşturulması sağlanır. Hastadan alınan göğüs dokusuna uygun protezler ortaya çıkarılır.

Kadınlarda meme eksikliği hem fiziksel görüntüye olumsuz etkisi olduğu kadar ruhsal bozulmalar da oluşmaya başlar. Parmaklar olmaması kişide oluşturduğu travmanın benzeri göğüs ya da meme eksikliğinde de travmalar görülmektedir. Dolayısı ile çeşitli sebepten dolayı memesi alınan ya da doğuştan memesi eksik insanlar bu durumu kabullenip yaşamaya çalışmamalıdır. Meme farkındalık ayı olarak kabul edilip senede bir kere ekim ayında estetik cerrahlar tarafından Meme oluşturma işlemi hakkında insanlar bilgilendirilmektedir.

Memenin Yeniden Yapılması

Herhangi bir sebepten dolayı göğsü eksilen hastaya Memenin Yeniden Yapılması için değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi hastadan alınan doku örnekleri kullanılarak meme iyileştirilmektedir. Alınacak dokular vücudun çeşitli bölümlerinden olabilmektedir. Mesela sırt yan bölümü, karın alt bölümü, kalça ve bacak bölgesinden alınmaktadır. Derinin nazik olması, kolay şekil alması, göğüs ile benzer formda olması ve ihtiyaç duyulan dokuların tamamının karşılanabilmesinden dolayı bu bölgeler Memenin Yeniden Yapılması operasyonlarda tercih edilmektedir.

Kanserli Memenin Alınması

Kanserli memenin teşhis edilip tedavisine zamanında başlanmadığı zamanlarda ölüm ile sonuçlanmaktadır. Bu durum zamanında teşhis edildiği zaman iyileşme sağlanmaktadır. Kanserli Memenin Alınması şu durumlarda gerçekleşmektedir; göğüsün her yerinde kanser olayı meydana gelmesi, tümörlerin yayılması ve büyümesi.

Mastektomi Sonrası Estetik

Meme alma ameliyatı ya da Mastektomi kanser durumunda veya çeşitli sebeplerden dolayı memenin alınmasıdır. Cerrahi operasyon uygulanarak yapılır. Mastektomi Sonrası Estetik iki şekilde yapılmaktadır. Eksik meme kişiden alınan dokular ile onarıldığı gibi meme protezleri ile eksik kısım onarılmaktadır. Tuzlu su veya jel dolu balon şeklindeki protezler yerleştirilir. Kişinin yaşına, cilt tipine, vücut şekline uygun olarak görüntü estetik açıdan protezler oluşturulmaktadır. Meme oluşturma birde silikon ile yapılmaktadır. Küçük göğüslerde ya da meme eksikliğinin olduğu durumlarda silikon kullanılarak göğüs oluşturmak mümkündür. Silikon malzemesinin kullanım tarihçesi oldukça eskiye dayanır. Tüm dünya da estetiklerde kullanılan ana malzemenin başında silikon yer almaktadır. Kullanımda konfor sağlaması, herhangi bir hastalık riski olmayan silikon malzemesi kullananların memnun kalmasını sağlıyor.

Meme oluşturma şu amaçlar ile yapılmalıdır: yapılan meme diğeri ile simetrik olması gerekir. Gerek şekli gerek büyüklüğü. Kanser riski varsa tespit edilip doktorun görüşü doğrultusunda kemoterapi uygulanmalıdır.

Meme oluşturma işleminde cerrahi operasyon kullanılıyorsa bazı riskler taşır. Bunlar: yeni oluşturulan meme de hissizliğin oluşması. Bu durum geçicidir. Ancak geçmesi için zaman gerekir. 12 ay gibi bir süreden bahsedilmektedir. Dikiş izi, kesik izi gibi izler mutlaka oluşur. İyileşme sürecinde bu yaralar da düzelir. Ancak pürüzsüz bir cilde dönüşmez hiçbir zaman. Dikişlerin açılması, ya da derinin gergin olması. Yumuşak olması gereken derinin yumuşaklığını uzun bir süre kaybetmesi. Diğer meme ile benzerlik göstermemesi durumu. Büyüklük, şekil gibi form açısından benzememesi.

Doktor muayenesi mutlaka her kadın tarafından yaptırılması gerekir. Çünkü erken teşhis hayat kurtarır. Birde rutin olarak kişi kendi kontrolünü yapmalıdır. Meme muayenesi en basit şekli ile kontrol esnasında göğüsün yumuşak yapısında değişme meydana gelmesi, ele nodülün gelmesi durumlarda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Meme oluşturma cerrahi operasyon sonrasında tamamen ayağa kalkma süresi yaklaşık 2 aydır. Bu sürede spor yapma, ağır yük taşıma gibi durumlardan hastanın kişini kendini sakınması gerekir.