Ankara Meme Sarkma Ameliyatı

Meme Sarkma Ameliyatı Ankara Güzellik Merkezleri

MEME SARKMA AMELİYATI

Meme sarkma ameliyatı neden yapılır? Meme sarkma ameliyatı hangi adımlardan oluşur? Meme sarkma ameliyatı, göğüsleri kaldırmak, göğüslere hacim kazandırmak, göğüsleri dik konuma getirmek amacı için yapılan estetik operasyonlarıdır. Bu operasyonda göğüs derisinin gevşeyerek yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru kendini bırakan göğüsler toparlanmaktadır. Eski haline getirerek dinamik bir görüntü ka...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Meme Sarkma Ameliyatı Ankara Güzellik Merkezleri

MEME SARKMA AMELİYATI

Meme sarkma ameliyatı neden yapılır? Meme sarkma ameliyatı hangi adımlardan oluşur? Meme sarkma ameliyatı, göğüsleri kaldırmak, göğüslere hacim kazandırmak, göğüsleri dik konuma getirmek amacı için yapılan estetik operasyonlarıdır. Bu operasyonda göğüs derisinin gevşeyerek yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru kendini bırakan göğüsler toparlanmaktadır. Eski haline getirerek dinamik bir görüntü kazandırılır.

Bu operasyonda kişiye özgü uygulanmaktadır. Yani hastanın yaşı, kilosu, vücut şekline uygun, yapay görünüm vermeyen, diğer göğüs ile orantılı olan meme oluşturulmaktadır. Aynı zamanda sarkan memenin ne kadar kaldırılacağı da hastanın vücut ölçüleri dikkate alınmaktadır. Meme sarkma ameliyatı öncesinde göğüsteki sarkma durumu da belirlenir. Bu belirleme şu şekilde yapılır; meme çizgisi belirleyici faktördür. Göğüs başı bu çizginin çok altında kalıyorsa sarkma ileri derecededir. Bu analizi herkes ayna karşısında kolayca yapabilir. Ancak yine uzman doktora danışmak sureti ile Meme sarkma ameliyatı yapılıp yapılmamasına karar verilebilir.

Meme sarkma ameliyatı şu sebeplerden dolayı sarkan göğüslere uygulanır; yaşlanma, hormonlarda meydana gelen değişimler, hamilelik dönemi, emzirme, genetik faktör… Memenin içinde bulunan yağ ve süt bezlerinin zaman içinde boşalması, derinin gevşemesi gibi durumlarda göğüsleri sarkmasına neden olur.

Göğüs Dikleştirme Fiyatı

Sarkan göğüs derisini toplamak, yukarı çekmek için yapılan operasyonlar mevcuttur. Sarkan deriyi gerdikçe deri toplanır ve deri birikintisi ortaya çıkar. İşte operasyonlar ile bu fazlalıklar alınır. Genişleyen, büyüyen ve aşağı doğru sarkan göğüslerin göğüs başı da yer değiştirir. Operasyonlar esnasında göğüs başına da müdahale edilerek eski yerine alınır. Göğüs Dikleştirme Fiyatı ortalama olarak 6.500 TL ila 9000 TL arasındadır.

Göğüs Dikleştirme Öncesi Sonrası

Göğüs Dikleştirme Öncesi Sonrası için hastanın dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Mesela operasyona başlamadan önce sigara ve ilaç kullanımına ara vermek gerekir. Aşırı kilo fazlası olan kişiler diyet programı ile bu fazlalıklardan kurtulmalıdır. Operasyon sonrasında hastaya özel sutyen giydirilerek iyileşme sürecine alınır. Kesilen derinin dikildiği alanda ince bir bandaj uygulanır. Hemen banyo yapmak ya duş almak ancak doktorun önermesi ile yapılabilir. Diğer durumlarda en az 2 gün beklemek gerekir.

Meme sarkma ameliyatı yapılmadan göğüslerdeki deformasyonları düzeltmek mümkün müdür? Sarkma sorunu ciddi bir sorundur. Dolayısı ile masaj, maske, kür, krem, serum vb. ürünler ve yöntemler ile göğsü sıkılaştırıp dikleştirmek mümkün değildir. Aynı durum göğüs başının eski haline dönmesi içinde geçerlidir.

Cerrahi operasyonlarda hastalar uyutulmaktadır. Meme sarkma ameliyatı için de aynı durum söz konusudur. Hastanın durumuna göre ameliyat süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Sarkan göğüsleri dikleştirmek için göğse protez yerleştirilme durumu hastaya tavsiye edilebilir. Bu protez genellikle silikondan üretilen tıbbi malzemedir. Meme sarkma ameliyatı ile yapılacak ekstra uygulamalar da olabilir. Mesela göğüs büyütme veya göğüs küçültme.

Bu operasyonda kullanılacak çok teknik vardır. Uzman doktor hastayı muayene edip, tekniğin uygunluğuna bakılır. Göğüsün büyüklüğü ve göğüste oluşan sarkma derecesi teknik belirlemede en önemli unsurlardandır.

Operasyonun ardından göğüsler bandajlar ile korumaya alınır. Bu bandajlar yaklaşık dört gün sarılı kalır. Kritik günler atlatıldıktan sonra bandajlar açılır. Ancak göğüsler tamamen iyileşmemiştir. Şişme, morluk, ödem, dikiş yaraları gibi yan etkiler mevcuttur. Ya da dikişin olduğu yerlerde şekilsiz bir görüntü oluşabilir. Ancak bütün bu durumlar geçicidir. Düzenli kontrol, pansuman gibi işlemlerin yaptırılması durumunda yaralar çabuk iyileşir.

Meme sarkma ameliyatı sonrasında dış görünüşte olumlu değişimler meydana gelir. Kişinin kendine özgüveni artacağı gibi sosyal çevredeki tavırlar da olumlu yönde değişecektir.