Ankara Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

KALICI MAKYAJ

Makyaj, estetik ve bakımlı görünmek isteyen bayanların her gün evden çıkmadan önce mutlaka yaptıkları bir uygulamadır. Tabi bazı bayanların makyaj yapmaya zamanı olurken bazı bayanların ise zamanı olmayabiliyor ya da üşengeçlikten dolayı makyaj yapmaktan vazgeçebiliyor. İşte tam da bu konu üzerine son zamanlarda bayanların sıkça tercih ettiği kalıcı makyaj uygulaması tüm bayanların imdadına yetişiyor. Böylece her gün saatlerce ayna karşısında makyaj yapmanıza gerek kalmadan daha bakımlı...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kalıcı Makyaj

toplam 69 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Kalıcı Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

KALICI MAKYAJ

Makyaj, estetik ve bakımlı görünmek isteyen bayanların her gün evden çıkmadan önce mutlaka yaptıkları bir uygulamadır. Tabi bazı bayanların makyaj yapmaya zamanı olurken bazı bayanların ise zamanı olmayabiliyor ya da üşengeçlikten dolayı makyaj yapmaktan vazgeçebiliyor. İşte tam da bu konu üzerine son zamanlarda bayanların sıkça tercih ettiği kalıcı makyaj uygulaması tüm bayanların imdadına yetişiyor. Böylece her gün saatlerce ayna karşısında makyaj yapmanıza gerek kalmadan daha bakımlı, estetik ve gösterişli olabilirsiniz. Ankara'da en çok çalışan bayanların tercih ettiği kalıcı makyaj uygulaması daha da yaygınlaşarak öğrenciler ve ev hanımlarının da tercihi haline geldi. Aslına bakılırsa kalıcı makyaj, bayanları hem sürekli makyaj malzemeleri almaktan hem de saatlerce makyaj yapımına harcanan zamanda kurtarıyor.

Makyaj denildiği zaman ilk akla gelen bölge yüz bölgesidir. Kaşlar, kirpikler ve dudak gibi bölgelere uygulanır. Kalıcı makyaj için de ilk uygulama alanları bu bölgelerdir. Ama kalıcı makyaj sadece bu bölgelerle sınırlı kalmadan başka bölgeler için de uygulaması yapılabiliyor. Peki, ama kalıcı makyaj nedir ve nasıl yapılır? Kalıcı makyaj; istediğiniz bölgenin rengine uygun renk pigmentlerinin deri altına mikro iğneler enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Kullanılan renk pigmentleri kesinlikle doğal ve bitkisel özlüdür. Bu sebeple kesinlikle sağlık sorunlarına sebep olmaz. Tabi bu aşamada akla gelen bir soru ise dövme ile kalıcı makyaj arasındaki fark nedir? Dövme ile kalıcı makyaj birbirine asla karıştırılmamalıdır. Hem uygulanış, hem renk seçimi hem de cilt altında kalma süresi dövmeden çok farklıdır.

Makyaj, hepimizin de bildiği gibi günü birlik yapılır. En ideal makyaj kişinin cildine de zarar vermemesi için sabahtan yapılır ve gece yatmadan temizlenmesi gerekir. Hemen hemen her bayan bu işlemi her gün yapmaktadır. Kalıcı makyajı sıradan makyajdan ayıran en önemli fark kalıcılığıdır. Tercih edilen malzemeler ile uygulama süresinden 2 ila 5 yıl arasında bir kalıcılığa sahiptir. Tabi bu süre bulunduğunuz ortam, yorgunluk, stres ve dış ortamlar gibi sebeplerle değişiklik gösterecektir. Ama yine de kalıcı makyajın sizi bu süre boyunca her gün makyaj yapmaktan kurtaracak olması oldukça önemlidir.

Kalıcı makyaj hakkında en çok merak edilen bir diğer konu ise uygulama esnasında acı verip vermediğidir. Bu tür işlemlerde uygulanacak bölge kremlerle lokal olarak uyuşturularak yapılır. Bu sebeple kişide herhangi bir acı hissi oluşmaz. Tabi ki bunun haricinde bu işlemin ne kadar hijyenik ve sağlıklı olduğu da son derece önemlidir. Çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir. Sağlık ve hijyen için kalıcı makyaj işlemine başlanmadan önce bölge temizlenir ve dezenfekte edilir. Ardından sadece kişiye özel olarak kullanılan ekipmanlar ve başlıklar ile kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Ardından da bölgenin enfeksiyon kapmaması için kremlerle koruma sağlanır. Tabi tüm bu işlemlerin sorunsuz olabilmesi için Ankara'da hizmet veren en güvenilir, kaliteli ve bilindik güzellik salonları, güzellik merkezleri gibi mekânları tercih etmenizde fayda vardır.

Kalıcı makyaj ile hangi uygulamalar yapılabiliyor? Ankara güzellik merkezlerinde kalıcı makyaj uygulamalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Kaş konturu

Eyeliner uygulaması

Dudak konturu

Kalıcı makyaj ardından nelere dikkat edilmelidir? Aslında bu soru son derece önemlidir. Çünkü işlem bittikten sonra bazı hususlara dikkat etmek hem sağlık açısından hem de uygulamanın başarısı bakımdan önem arz eder. İşte bu sebeple bayanların kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmesi gerektiğine de değinmemiz gerekir.

Uygulamadan sonra 10 gün boyunca güneş ışınlarından, çok sıcak ve nemli ortamlardan korunması gerekir.

Uygulama bölgesi sert etkilere maruz bırakılmamalıdır. Kaşıma gibi sert etkilerden kaçınılmalıdır.

Uygulama alanının sürekli olarak kremlerle nemli ve dezenfekte tutulması gerekir.