Ankara Mezoterapi

Mezoterapi Ankara Güzellik Merkezleri

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, Latinceye ait bir kelime olup orta ve tedavi kelimelerin birleşimidir. Orta kelimesinin karşılığı mezo, tedavi kelimesinin karşılığı terapi olan Mezoterapi, cilde uygulanan bir yöntemdir. Cildin orta tabakasına enzim, vitamin, mineral gibi maddelerden oluşan ilaç karışımını mikro iğneler aracılığı ile gönderilir. İlk olarak Fransa da tıp dünyasında bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan bir u...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Mezoterapi Ankara Güzellik Merkezleri

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, Latinceye ait bir kelime olup orta ve tedavi kelimelerin birleşimidir. Orta kelimesinin karşılığı mezo, tedavi kelimesinin karşılığı terapi olan Mezoterapi, cilde uygulanan bir yöntemdir. Cildin orta tabakasına enzim, vitamin, mineral gibi maddelerden oluşan ilaç karışımını mikro iğneler aracılığı ile gönderilir. İlk olarak Fransa da tıp dünyasında bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan bir uygulama halini almıştır.

Mezoterapi Hangi Alanlarda Kullanılır?

 • Selülit sorunu yaşanan bölgede
 • Saçta oluşan çeşitli hastalıkların tedavisinde (dökülme vb.)
 • Cildi gençleştirme (yüz, boyun vb.)
 • Bölgesel zayıflama
 • Koyu renkli lekeler
 • Derideki çatlaklar
 • Ciltte alerjik reaksiyonların tedavisi
Yukarıda saydığımız sorunlarda Mezoterapi yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır. Bütün sorunlarda da etkili sonuç alınmıştır.

Mezoterapinin Faydaları Nelerdir?

İlaçların hastalıklara etki edebilmesi için doğrudan o bölgeye gönderilmesi gerekir. Ancak ağızdan alınan ilaç ya da damar yolu ile verilen ilaçlar pek de etkili olmamaktadır. Çünkü bu yollarla alındığında vücuda dağılıyor ve ilerleyen saatlerde etkisi azalıyor. Mezoterapi yöntemi ile bu sorun çözülüyor. Sorunun olduğu bölgeye doğrudan ilaç gönderilerek maksimum derecede etki etmesi sağlanıyor. Ayrıca Mezoterapi yönteminde ilacın etkisi sadece o bölgeyi etkiler. Sağlam bölgedeki sağlam dokuları hiçbir şekilde etkilemez. Böylece yan etki ya da zarar gibi tedavi yönteminden bir sorun ile karşılaşılmaz.

Mezoterapi Kimler İçin Uygun Bir Yöntem Değildir?

Bütün hastalıklarda etkili çözümler olduğundan bahsettik. Ancak bazı özel durumlarda Mezoterapi işlemi uygulanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

 • Hamileler
 • Felçli hastalar
 • Kanser hastaları
 • Şeker hastaları
 • Kalp damar hastalığı olanlarda
Mezoterapi, kullanıldığı bölgedeki tedavi işlemine göre isimlendirilir. Bunlar;

Saç Mezoterapisi; saçlar, kişinin dış görüntüsünü etkileyen en önemli faktördür. Kadın ya da erkek fark etmeksizin her zaman saçlara gerekli ilgi ve bakımı gösterir. Ancak bazı durumlar saçların dökülmesine, kırılması, seyrelme, incelme gibi sonuçlar ile karşı karşıya gelmeye neden olmaktadır. Özellikle havada dolaşan kimyasallar (duman, mikroorganizmalar), kullanılan şampuan ve kozmetik malzeme, besleme tarzı gibi pek çok bu tür etkileri tetiklemektedir. Saç mezoterapisi sayesinde kafa derisinde dolaşım sistemini canlandırmak, organik değerlerin enjekte edilerek yenilenmesini sağlar.

Yüz Mezoterapisi; yaşın ilerlemesine bağlı olarak kırışıklıkların oluşması, cildin sarkması gibi sorunlar çoğu kişinin sorunudur. Ayrıca cildin zararlı ışınlara maruz kalmasından dolayı parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü yitirme gibi sorunlar oluşmaktadır. Bütün bu sorunlar tek bir yöntem ile tedavi edilmektedir; yüz mezoterapisi (mezolift). İşlemin doğal maddeler ile yapılması sayesinde güvenilirdir.

Selülit Mezoterapisi; aşırı kilolar Selülit oluşumuna da neden olmaktadır. Erkeklerde nadir olarak görülen bu sorun daha çok kadınların korkulu rüyasıdır. Aşırı kilo ile bağlantılı hale gelen Selülit sorunu kilo dışındaki sebeplerle de meydana gelebilir. Selülit mezoterapisi (mezoderm) sayesinde Selülit olan bölgenin tedavisinde kullanılır. Kan dolaşımı, yağların parçalanması, cildin dümdüz olması sayesinde sorun çözülür.

Bölgesel zayıflama mezoterapisi; karın, kalça, baldır, kol gibi bölgelerde yağlanma fazla olur. Dolayısı ile aç kalarak yapılacak diyet programları mezoterapi yöntemi ile çöpe atılıyor. Çünkü bu bölgedeki yağları kısa sürede parçalıyor ve kilodan dolayı sarkan cildin toparlanmasını sağlıyor.

Mezoterapi, Ankaralılara can simidi olmaktadır. Çünkü yoğun iş stresi pek çok sorunun oluşmasına neden olmaktadır. İlaç tedavilerinde istenilen çözümü bulamayan Ankaralılar Mezoterapi işlemine yönelmiştir. Özellikle aşırı kilolardan dolayı Selülit sorunu, gençleşme gibi sorunlar ile başvuranların sayısı bir hayli fazladır. Ankara'da tıp merkezleri, dermatologların olduğu muayenehane, polikliniklerde mezoterapi işlemini uzmanlara yaptırmanız mümkündür.